Kas kopīgs ekonomiskai krīzei ar „cūku gripu”?!

2008.gada 15.septembrī, bankrotējot ASV investīciju bankai Lehman Brothers Holdings Inc., aizsākās nopietnākā vispasaules ekonomiskā krīze kopš lielās depresijas laikiem. Savukārt 2009.gada pavasarī pasaules plašsaziņas līdzekļi sāka ziņot par t.s. „cūku gripas” izplatību Meksikā, kas turpmākajos mēnešos esot izplatījusies pa visu pasauli un turpina izplatīties joprojām. Kā viens no izsargāšanās veidiem pret „cūku gripu”, ko īpaši iesaka t.s. ”riska grupas” cilvēkiem – bērniem, grūtniecēm un hronisku slimību slimniekiem – esot vakcinēšanās pret „cūku gripu”. Šo vakcīnu ir izstrādājusi otra lielākā pasaules farmaceitikas kompānija, Lielbritānijā bāzētā GlaxoSmithKline plc. (GKS).

Pasaules Veselības organizācijas (The World Health Organization, WHO) ģenerāldirektore Margareta Čana (Dr. Margaret Chan Fung Fu-chun) saka: „Mēs pateicamies GlaxoSmithKline cēlsirdībai, kas ļaus aizsargāt pasaules nabadzīgāko iedzīvotāju veselību. Tā ir īsta globālā solidaritātes pret tiem, kam savādāk nav iespējams iegūt vakcīnu.” Šo paldies WHO un visu vakcinēto iedzīvotāju vārdā ir arī pelnījis GlaxoSmithKline plc. padomes priekšsēdētājs (Non-Executive Chairman) Sers Kristofers Karls Gents (Sir Christopher Charles Gent).

Sers Kristofers Karls Gents ir dzimis 1948.gada 10.maijā Gosportā (Gosport), Hampšīras (Hampshire, County of Southampton) pavalstī Lielbritānijā. Mācījies Tenisonas un Keningtonas skolās, no 1977. līdz 1979.gadam bijis Lielbritānijas Konservatīvās partijas jaunatnes organizācijas (The Young Conservatives) priekšsēdētājs. Pirmos profesionālās darbības gadus pavadījis National Westminster Bank un kompānijā Baris, kas ir tādu gigantu kā International Computers Limited un Barclays plc īpašniece.

1985.gadā Sers Kristofers Gents kļuva par Lielbritānijas mobilo sakaru operatora Vodafone valdes locekli, bet 1997.gadā par tās izpilddirektoru (CEO). Tieši ar Sera Kristofera vārdu tiek saistīta Vodafone izaugsme līdz otram lielākajam Lielbritānijas uzņēmumam uzreiz aiz British Petroleum plc.

Un lūk, 2003.gada 1.septembrī Sers Kristofers Karls Gents kļūst par ASV investīciju bankas Lehman Brothers Holdings Inc. padomes locekli. 2004.gada jūnijā Sers Kristofers sāk strādāt GlaxoSmithKline plc. vadībā, bet kopš 2005.gada 1.janvāra ir GLC padomes priekšsēdētājs.

Interesanta sakritība, kas iespējams pilnīgi neko nenozīmē, bet to ir vērts daudz lielākā mērā zināt kā izklaides industrijas zvaigžņu personīgās dzīves peripetijas. Un, ja pēc kāda laika pret „cūku gripu” vakcinētie sāks pastiprināti slimot ar citām kaitēm, radīsies aizdomas par vakcīnas negatīvo iedarbību vai iespējams pat atklāsies GlaxoSmithKline plc. pilnīgi noteikti nejauša kļūda vakcīnas izstrādes procesā, tad šī informācija kļūs daudz noderīgāka.

Informācijas avoti:
http://www.gsk.com/about/boardofdirectors.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Gent
http://en.wikipedia.org/wiki/Lehman_Brothers
http://en.wikipedia.org/wiki/Margaret_Chan
http://www.highbeam.com/doc/1G1-131696787.html
http://news.bbc.co.uk/2/low/business/3751763.stm
http://www.nndb.com/people/253/000164758/
http://www.nndb.com/company/816/000052660/

Juris Priedītis, pētniecības žurnālistikas žurnālists
/15.11.2009/

Avots: http://prieditisjuris.orb.lv/profile/?id=162431&show=blog&entry=79859

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Ekonomika, Reģ.: Vispasaules, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s