Par spiegošanas likumprojektiem Zviedrijā

Otrdien, 16. jūnijā Zviedrijā parlaments izskatīs likumprojektu, kas atļautu Tehniskai izsekošanai (FRA) izsekot visas sarunas, SMS ziņojumus un elektronisko pastu, ziņo NEWSru.com.

Tiek pieļauts, ka parlamentārais vairākums nobalsos par šo likumu. Reaģējot uz iespējamo likuma pieņemšanu, kompānijas Google un Telia Sonera paziņojušas, ka gadījumā, ja šis likums tiks pieņemts abas kompānijas pārvietos savus serverus ārpus Zviedrijas.

Zviedrijas Aizsardzības ministrs Maikls Odenbergs

Zviedrijas Aizsardzības ministrs Maikls Odenbergs

Jāpiebilst, ka iepriekš Zviedrijas Aizsardzības ministrs Maikls Odenbergs (Mikael Ingemarsson Odenberg) mēģināja ieviest vispārēju iedzīvotāju izsekošanu. Toreiz ar savas dzīvības cenu Aizsardzības ministru apstādināja Zviedrijas Drošības policijas direktors Klās Bergstrands.

2006. gada 22. decembrī Aizsardzības ministrija izsūtīja dokumentu, kurā tika piedāvāts ieviest totālu visu telekomunikāciju un datoru kontroli.  Pēdējā darba diena, pirms divu nedēļu ilgām brīvdienām Ziemassvētkos, nebija izvēlēta nejauši – pēc likuma valsts institūcijām jāizsludina likumprojekti divas nedēļas pirms gala lēmuma pieņemšanas. K. Bergstrands, redzot, ka likumu varētu pieņemt, Zviedrijas Drošības policijas saitā ievietoja protestu. Izvērsās publisks skandāls, likumprojektu noņēma no dienaskārtības, un 2007. gada 22. janvārī K. Bergstrands negaidīti nomira no infarkta. Tobrīd viņam bija tikai 61 un visi zināja, ka policists ir labs sportists, kurš nekad nebija sūdzējies par veselību.
Kā ziņo ārzemju mediji, tagadējā Drošības policijas vadība negrasās protestēt pret likuma ieviešanu.

„Ja šo projektu pieņems, Zviedrija visai pasaulei kļūst par drausmīgu piemēru cilvēktiesību pārkāpšanas un likuma normu iznīcināšanas ziņā,” paziņojis bijušais Drošības policijas vadītājs Andress Eriksons, kurš šobrīd vada valsts Reģistrācijas komisiju, organizāciju, kura saņem visus valdībā izskatāmos piedāvājumus par datu vākšanu par iedzīvotājiem.

Līdzīgu likumprojektu izskata Krievijā. Ja likums tiks pieņemts likumsargiem un drošības dienestiem būs iespējas noklausīties pilsoņu sarunas, neprasot nekādu piekrišanu.

Avots: http://www.db.lv/Default2.aspx?ArticleID=587102E1-9848-4A7F-ABDF-536D85C9A905

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: GEIropa, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s