Žurnāls „IR” nonivelē Latvijas simbolu

IR 2011.g.47.nedēļas numura vāka attēls

Žurnāla „IR” 47.nedēļas (2011.gada) numurā, rakstot par Latvijas Krājbanku, uz vāka attēloja, Latvijas Krājbankas simbolā esošo lauvu ar asiņainu un nocirstu galvu.  Par cik Latvijas Republikas ģerbonī ir līdzīga lauva, tad šāda „IR” redakcijas rīcība parāda tās apzinātu un/vai neapzinātu attieksmi pret Latviju, Latvijas valsti un iedzīvotājiem, kam Latvijas un tās simboli ir nozīmīgi. Savukārt asiņaina varmācības upura  attēlošana norāda uz vismaz noteiktas daļas IR redakcijas labākajā gadījumā neapzinātu piederību nāves (tai skaitā amoralitātes) ideju piekritēju pulkam.

Latvijas Krājbankas logo

Latvijas Republikas ģerbonis

Informācijas aģentūra
/25.11.2011/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Kultūra, Reg.: Latvija, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Žurnāls „IR” nonivelē Latvijas simbolu

 1. Andrejs V. saka:

  Garām…

 2. Pēteris saka:

  Nevajag jau pārspīlēt. Pat vissvētākais valsts simbols ir tikai aizvietotājs kaut kādam jēdzienam. Tāpēc jau tas ir simbols. Bildīte (ģērbonis), skaņu virknējums (himna), auduma gabals (karogs).
  Simbola pacelšana svētuma un neaizskaramības kārtā ir atraugas no monarhijas un totalitārisma laikiem, kad cilvēku varēja smagi sodīt par “domu noziegumu” un “kaitīgu ideju izplatīšanu”.
  Ja mēs vēlamies būt daudzmaz racionāli, tad jāsaprot, ka himna, ģērbonis un citi simboli nav nekas vairāk kā smadzeņu signāli. Satraukties par simbolu aizskaršanu nozīmē apsvērt “domu noziegumu”. Valsts ir specifiska, apzināti un neapzināti veidota vide, kuras robežas pastāv tikai cilvēku domās. Valsts ir lielā mērā abstrakcija.
  Vai esmu pret Latvijas valsti? Nebūt nē, vienkārši atsakos būt par tās īpašumu. Latvijas valsts ir mans īpašums 🙂
  Vai nocirstas galvas attēlošana ir nāves slavināšana? Tas atkarīgs no konteksta. Šai gadījumā bilde karikatūriskā veidā attēlo lietas būtību – Krājbankas likvidāciju.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s