Turpinās iebrukuma sagatavošana Sīrijā

Sīrijas prezidents Bašars al Asads

NATO spēki turpina gatavot iebrukumu Sīrijā.

Svētdien (27.11.2011), Kairā Arābu līgas ārlietu ministru tikšanās laikā tika pieņemtas sankcijas pret Sīriju. Sankcijas cita starpā paredz apturēt sadarbību ar Sīrijas Centrālo banku, pārtraukt komerciālos lidojumus uz Sīriju un noteikt ceļošanas aizliegumu augsta ranga Sīrijas amatpersonām. Šādu soli Arābu līga pamato ar to, ka Sīrija neatļāva iebraukt valstī t.s. „ārvalstu novērotājiem”.

Šī ir pirmā reize, kad ārēja ietekme uz Arābu līgu ir tik liela, kas liek tai tik nodevīgi vērsties pret kādu no savējiem.

Sīrijas ārlietu ministrs Valids Muallems

Sīrijas ārlietu ministrs Valids Muallems pirmdien veltīja asu kritiku Arābu līgai, norādot ka Sīrijas valdība bija atvērusi visus logus, lai rastu risinājumu, taču Arābu līga “šos visus logus ir aizvērusi”.

Libānas ārlietu ministrs Adnāns Mansūrs

Libāna bija viena no divām valstīm, kas šomēnes balsoja pret Sīrijas izslēgšanu no Arābu līgas. Tās ārlietu ministrs Adnāns Mansūrs (Adnan Mansour) paziņoja, ka Arābu līgas sankcijas Libāna nepildīs, taču pēcāk Libāna pēkšņi „pārdomāja” un tās premjerministrs Nadžībs Mikātī (Najib Azmi Mikati) paziņoja, ka sankcijas tomēr tikšot pildītas.

Eiropas Savienība (ES) un ASV jau bija noteikušas pret Sīriju virkni sankciju, tai skaitā valsts līdzekļu iesaldēšanu savu valstu bankās. Tuvākajā laikā ES plāno pastiprināt finanšu sankcijas, iesaldējot arī virknes Sīrijas lieluzņēmumu līdzekļus.

Šomēnes Sīrijas valdības spēku un NATO specdienestu organizēto nemiernieku sadursmēs ir nogalināti vairāki simti cilvēku. Lai arī protesti Sīrijā lielākoties ir miermīlīgi, pēdējā laikā NATO atbalstītie nemiernieki pastiprinājuši uzbrukumus valsts drošības spēkiem.

Lībijas radikālo islāmistu bandu vadonis Abdelhakims Belhadžs

Alžīrijas ziņu aģentūra (Algeria ISP) 26.11.2011 izplatīja paziņojumu, ka Tripoles lidostā ticis aizturēts Lībijas radikālo islāmistu bandu vadonis Abdelhakims Belhadžs (Abdel Hakim Belhadj), mēginot doties uz Turciju ar izdomātu vārdu un viltotu pasi. Pēc rīkojuma no “centra” viņam atļāva pamest Lībiju. Dienu vēlāk viņš zem vārda Salems al-Alvani kopā ar 700 kaujiniekiem jau esot bijis uz Sīrijas un Turcijas robežas, gatavojoties iebrukt Sīrijā, lai “palīdzētu” Sīrijas opozīcijai gāzt prezidentu Asadu. Irānas telekanāls Press TV savukārt ziņoja, ka Sīrija notēmējusi savus raķešu kompleksus “Skad” uz Turcijas pusi, gaidot iebrukumu tieši no Turcijas. Acīmredzami NATO specdienestiem pieejamo radikālo islāmistu un noziedznieku skaits Sīrijā ir neapmierinoš, tādēļ viņiem palīgā tiek sūtīti pārbaudīti kadri no citām valstīm un Turcija ir šīs operācijas placdarms.

Pirmdien (28.11.2011), BBC kā vienu no „karstajām ziņām” (breaking news) izplatīja informāciju par ANO ziņojumu, kurā ir teikts, ka Sīrijā ir pastrādāti „noziegumi pret cilvēci” – slepkavības, spīdzināšanas un seksuāli uzbrukumi civiliedzīvotājiem un ka Sīrija varas iestādes ir atbildīga par šiem noziegumiem. Sīrijas valdība savukārt apgalvo, ka tas ir bruņotu bandu darbs. Notikumi acīmredzami attīstās pēc Lībijas scenārija, kad pēc „ķeriet zagli” principa NATO valstis atbildību par savu specdienestu organizēto bandītu pastrādātajiem noziegumiem uzveļ agresijas upurim – šajā gadījumā Sīrijai. Loģiska turpmākā notikumu attīstības gaita būs operatīva izmeklēšanas uzsākšana par noziegumiem pret cilvēci pret Sīrijas vadību, tās izsludināšana starptautiskā meklēšanā un faktiska pasludināšana par noziedzniekiem visas pasaules presē. Tas visdrīzāk notiks pēc tam, kad Sīrijas teritorijā tiks iepludinātas jaunas arābu radikāļu un iespējams arī NATO diversantu bandas, un to darbības rezultātā upuru skaits strauji pieaugs. Ja tas nelīdzēs, tad līdzīgi kā Lībijas gadījumā tiks veikti NATO aviācijas uzlidojumi.

Avoti:
http://atradne.ucoz.lv/
http://www.albawaba.com/news/arab-states-turkey-plan-no-fly-zone-over-syria-402102
http://www.algeria-isp.com/actualites/politique-libye/201111-A7285/libye-abdel-hakim-belhadj-conduit-bataillon-compose-700-hommes-frontiere-syro-turque-novembre-2011.html
http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-15926364
http://www.leta.lv/lat/news/world/?id=0073A183-5FE4-482C-B23A-B590727289C5
http://zinas.nra.lv/pasaule/60761-arabu-liga-noteic-sankcijas-pret-siriju.htm

Informācijas aģentūra
/28.11.2011/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Tuvie Austrumi, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s