Islandes ekonomikas rādītāji

Pēc Islandes statistikas biroja sniegtajām ziņām, Islandes IKP 2011.gadā palielināsies par 2,6%, bet 2012.gadā tiek prognozēta 2,4%. Islandes Patērētāju cenu indekss (CPI) novembrī samazinājies par 0,16% salīdzinājumā ar oktobri, bet salīdzinājumā ar 2010.gada novembri tas ir pieaudzis par 2,6%. Inflācija Islandē 2011.gadā tika plānota  4,1% (novembra rādītājs 5,2%), bet 2012.gadā tā tiek prognozēta 4,2%. Bezdarba līmenis Islandē saglabājas augstā līmenī (5,9%) ar paredzamu tendenci samazināties līdz ar ekonomikas izaugsmi.

16.novembrī Islandes statistikas birojs izlaida ikgadējo valsts rādītāju gada pārskatu „Islandes statistikas gadagrāmata, 2011“, bet 24.novembrī  ik ceturkšņa ekonomisko rādītāju pārskatu „Islandes ekonomikas pārskats, ziema, 2011“. Nākamais ekonomikas apskats tiks publicēts 2012.gada aprīlī. Pārskati ir brīvi pieejami internetā Islandes statistikas biroja mājas lapā http://www.statice.is

Reitingu aģentūra Standard & Poor’s paaugstināja Islandes kredītreitingu no „negatīva” uz „stabils”, jo esot uzlabojušies Islandes ekonomikas pamatrādītāji un izaugsmes prognozes.

Atgādinām ka vairāk kā pirms gada Islandes prezidents Olafūrs Ragnārs Grimsons (Ólafur Ragnar Grímsson) atteicās ratificēt likumu, kas padarītu Islandes iedzīvotājus atbildīgus par Islandes baņķieru sataisītajiem parādiem, un piekrita organizēt referendumu šai jautājumā. Neskatoties uz to, ka „starptautiskā sabiedrība” palielināja spiedienu uz Islandi, brīdināja par tās nonākšanu izolācijā, palīdzības liegšanu un kontu iesaldēšanu ārvalstīs, 2010. gada marta referendumā 93 procenti Islandiešu nobalsoja pret parādu atmaksu bankrotējušās Islandes bankas „Icesave” ārvalstu (pārsvarā Lielbritānijas un Nīderlandes) noguldītājiem. SVF nekavējoties apturēja kreditēšanu. Valdību tas neietekmēja un tā iniciēja civiltiesisko un kriminālizmeklēšanu attiecībā pret personām, kas bija atbildīgas par finansu krīzi. Interpols izdeva starptautisko orderi Kaupthing bankas bijušā prezidenta Sigurdura Einarsona arestam, bet citi baņķieri, kas arī bija vainīgi krahā, bēga no valsts. Islandieši neapstājās pie sasniegtā un izstrādāja jaunu konstitūciju, kas nodrošina valsts neatkarību no starptautiskām finanšu aprindām. Konstitūciju paredzēts apstiprināt nākamajam parlamentam.

Avoti:
http://www.statice.is
http://www.icenews.is

Informācijas aģentūra
/30.11.2011/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Ekonomika, Reģ.: GEIropa, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.