Atklāta izsekošanas programma mobīlajos tālruņos

Novembra vidū 25 gadus vecais amerikāņu programmētājs Trevors Ekharts atklāja, ka mobilajos smārtfonos, kuri darbojas uz “Android”, “Black Berry OS”, “Symbian” u.c. programmatūras bāzes, atrodama kompānijas “Carrier IQ” izveidota spiegu programma “IQRD”, kuru nav iespējams ne atslēgt, ne izdzēst. Šī programma tiek uzstādīta jau ražošanas procesā un tā saglabā “logfailā” visu, kas tiek rakstīts un darīts ar mobilo ierīci, ieskaitot SMS tekstus un adresātus.

Atgādinām, ka pirms gada jau tika konstatēts, ka Apple un Google izseko savu produktu lietotājus, bet ASV kompānijas izmanto mobilo operatoru sniegtos datus par klientu pārvietošanos lielveikalos (tiek identificēti konkrēti klienti un kādus veikalus un letes tie apmeklē).

Tāpat der atcerēties, ka centralizēti ne tikai var noteikt katra mobilā tālruņa atrašanās vietu un tā īpašnieku, bet teorētiski ir iespējams arī ierakstīt, uzglabāt un pēc nepieciešamības izmantot pilnīgi visas mobilās vai IP telefonijas sarunas; ierakstīt sarunas vismaz 10 metru rādiusā ap ieslēgtu mobilo tālruni; nepārtraukti ierakstīt video, ja mobilais tālrunis ir ieslēgts; darbināt visas mobilā tālruņa funkcijas, ja mobilais tālrunis ir izslēgts, bet nav izņemts akumulators; noteiktu laiku darbināt visas mobilā tālruņa funkcijas pat, ja ir izņemts akumulators, pie nosacījuma, ka rūpnīcā ir iebūvēts rezerves miniakumulators;

Avoti:
http://atradne.ucoz.lv
http://i-business.ru/blogs/14297
http://androidsecuritytest.com/features/logs-and-services/loggers/carrieriq/carrieriq-part2/
http://i-business.ru/blogs/11696
http://i-business.ru/blogs/13830

Informācijas aģentūra
/07.12.2011/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Specdienesti, Reģ.: Anglosaksija, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Atklāta izsekošanas programma mobīlajos tālruņos

  1. Pēteris saka:

    ASV un citas valdības var ietekmēt visus uzņēmumus, kas atrodas tās jurisdikcijā. Paši lielākie uzņēmumi nozīmīgi ietekmē valdību. Ideja, ka lielās korporācijas ievēro privātās informācijas neaizskaramības likumus, ir visai absurda, jo šai pārkāpumā ir visai grūti pieķert, un vēl grūtāk pierādīt tiesā. Praksē tas nozīmē, ka visi, kam vien nav slinkums, cenšas izsekot citus – klientus, konkurentus, pilsoņus. Zināšanas dod varu.
    Tāpēc nebrīnīsimies, ja visā komerciālajā programmnodrošinājumā ir iebūvēti slepeni pieejas veidi priekš valdībām un lielajām firmām, tai skaitā google un citos lielākajos e-pasta provaideru softos.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s