ASV republikāņu kandidāti mudina īstenot slepenas operācijas

Ņūts Gingričs

Vašingtona (08.12.2011). ASV Republikāņu partijas prezidenta amata kandidāti ar pieaugošu dedzību publiski aicina īstenot pret Irānu un Sīriju slepenas operācijas – sabotāžu, atentātus, kā arī sniedzot palīdzību opozīcijas spēkiem.

Partijas aktīvistu sanāksmē trešdien šobrīd populārākais republikāņu nominācijas pretendents bijušais Pārstāvju palātas spīkers Ņūts Gingričs (Newt Gingrich) sacīja, ka pielietos “slepenus līdzekļus”, lai Teherānā panāktu “režīma nomaiņu”.

ASV ir jāpanāk Sīrijas prezidenta Bašara al Asada nomaiņa un “jādara viss, ko mēs varam – netieši un slepeni, bet bez amerikāņu spēku iesaistīšanas -, lai palīdzētu” opozīcijai gāzt viņa valdību, norādīja Gingričs.

Mits Romnijs

Savukārt bijušais Masačūsetsas gubernators Mits Romnijs (Willard Mitt Romney), kurš vēl nesen bija aptauju favorīts, bet tagad piekāpies Gingričam, sacīja, ka Vašingtonai slepeni būtu jāpalīdz Irānas disidentiem.

“Mums būs vajadzīgas arī slepenas un atklātas aktivitātes, lai valsts iekšienē atbalstītu opozīcijas balsis. Galu galā režīma nomaiņa ir tas, kas šajos apstākļos būs vajadzīgs,” sacīja Romnijs.

Cits republikāņu kandidāts Riks Santorums (Rick Santorum), kurš gan  no aptauju favorītiem stipri atpaliek, pauda cerību, ka aiz nesen notikušās eksplozijas Irānas raķešu bāzē ir ASV spēki. “Mums ir jāpasaka ļoti skaidri, ka mēs īstenosim slepenas aktivitātes, lai darītu visu iespējamo viņu kodolprogrammas apturēšanai. Un tas nozīmē slepenu operāciju īstenošanu, kā tas varētu būt noticis šajā raķešu objektā,” norādīja Santorums. “Mums ir jāpasaka ļoti skaidri – jebkurš ārvalstu zinātnieks, kurš Irānā strādā šajā kodolprogrammā, tiks uzskatīts par ienaidnieka kaujinieku, tāpat kā Osama bin Ladens, un Savienoto Valstu valdība to iznīcinās kā šīs valsts ienaidnieku,” sacīja kandidāts.

Atgādinām, ka ASV jau veic slepenas operācijas pret vairākām valstīm, tai skaitā Sīriju, Irānu, Krieviju un Baltkrieviju. Pēdējā laika veiksmīgās ASV slepenās operācijas tika veiktas Ēģiptē un Tunisijā, kur tika organizēta šo valstu vadītāju atstādināšana, bet neveiksmes tika piedzīvotas Lībijā, kur bija spiesti iejaukties armijas specvienības un aviācija.

Avots:
http://www.leta.lv/lat/news/world/?id=9E4A067B-FBD0-4667-9CE4-2F6AE0506761

Informācijas aģentūra
/08.12.2011/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Anglosaksija, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.