Nodibināta Latīņamerikas un Karību valstu kopiena

04.12.2011 Venecuēlas galvaspilsētā Karakasā tika nodibināta Latīņamerikas un Karību Valstu Kopiena (angl. – CELAC), piedaloties 30 no 33 jaunās organizācijas dalībvalstu līderiem. Kopienā netika aicinātas ASV un Kanāda.

CELAC tika nodibināta kā alternatīva 1948.gadā dibinātai un Vašingtonā mītošai Amerikas valstu organizācijai (angl. – OAS), ko Ugo Čavess nosauca par „novecojušu un nolietotu”. Pēc Čavesa vārdiem ASV ir pārāk liela ietekme uz OAS un, ka tās darbība joprojām ir pārāk tālu no Latīņamerikas integrācijas idejām.

Čīles prezidents Sebastjans Pinjera

CELAC kolektīvo vadība ir uzticēta trim valstīm – Venecuēlai, kurā notika CELAC dibināšanas samits, Peru, kurā notiks dalībvalstu tikšanās nākamgad un Kubai, kurā reģiona valstu līderi tiksies 2013.gadā. Līdz nākami CELAC sanāksmei, tās pagaidum priekšsēdētājs būs Čīles prezidents Sebastjans Pinjera

„XXI gadsimts būs Latīņamerikas un Karību jūras valstu gadsimts”, – teica Pinjera, stājoties CELAS pagaidu vadītāja amatā. Viņš aicināja kolēģus jaunajā organizācijā strādāt, vadoties no „brīvības, demokrātijas, cieņas pret cilvēku un taisnīguma principiem”

Venecuēlas prezidents Ugo Čavess

“Šodien mēs ieliekam Latīņamerikas un Karību baseina valstu brīvības pamatakmeni”, uzstājoties teica Venecuēlas prezidents Ugo Čavess. Venecuēlas prezidents vērsās pie ASV, aicinot to mācīties no Latīņamerikas valstīm, kā tās pārvar krīzes, kas tai palikušas mantojumā no 20.gadsimta. „Mūsu kontinentā agrāk valdīja haoss, bet tagad tā vairs nav, kaut arī mums joprojām ir daudz nopietnu problēmu, „teica Ugo Čavess

Kopējā CELAC valstu iekšzemes kopproduktu summa 2011.gadā tiek lēsta uz 5.2 triljoniem dolāru.

Lai nodrošinātu CELAC dibināšanas sanāksmes norisi, Venecuēlas varasiestādes realizēja īpaši stingrus drošības pasākumus, kas paralizēja Karakasas  sabiedrisko dzīvi. Vēl pirms tikšanās pilsētā sāka patrulēja desmitiem tūkstošu Venecuēlas armijas karavīru un policistu.

Avoti:
http://atradne.ucoz.lv
http://www.rosbalt.ru/main/2011/12/04/920113.html

Informācijas aģentūra
/08.12.2011/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Latīņamerika, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.