Domāsim trīspusīgi

Ja nedomāsi, kā amerikānis, un nebīsies domāt, kā krievs, tu vēl nebūsi brīvs, taču tu arī vairs nebūsi vienas vai otras vienpusības gūsteknis. (nebruks-2011)

Publicists Nikolajs Starikovs raidījumā “Vajadzīgo pasvītrot”

Ieklausījes šī par proputiniet liberāldemokrātu apsaukātā publicista, ekonomista un lieliskā oratora Nikolaja Starikova vēsturiskās un šā brīža globālās situācijas vērtējumā, kļuva ievērojami vieglāk. No LV iznīcinātāju liberālajiem viedokļiem ne tikai man, bet visai valstij jau līdz ģībonim slikti.

Par brīviem latviešiem mēs kļūsim tad, kad beigsim domāt, kā amerikāņi, un nebīsimies domāt, kā krievi, jo tikai tā mēs iemācīsimies domāt patstāvīgi – kā latvieši. Pirms 20 mums radīja ilūziju, ka beigusies vienpusīgas ideoloģijas iezombēšanas ēra. Pēc šiem 20 nu sākam apjēgt, ka pirmās vienpusības vietā mums tika zobmēta otra vienpusība. Ja objektīvi analizējam pirmo un ne mazāk objektīvi novērtējam otro, varbūt ir iespēja radīt trešo – savu vienpusību. Nu jau kopā sanāks vismaz trīs. Pat daudzpusību to vēl nenosauksim, taču būs vismaz trīspusība.

Kā ar savu pieredzi palīdzēt ļaudis vienot, pulcināt kaut vienkāršās izdzīvošanas prasmju grupās? Jo jau nākamā 2012.gada ziema būs pavisam citādāka. Vairs nekur nebūs iespējams arī aizbēgt, jo rietumu sapnis arī būs izsapņots. Imigrantu ierijēji paliks ar pēdējiem bēgļiem kaklā, līdz tos sāks izspļaut. Ja ne valstu pašsaglabāšanās loģika, tad iekšēji provocētie etniskie konflikti to izdarīs noteikti.

ASV nemīl nevienu, tikai sevi. Tās darīs visu, lai arī Eiropu saplosītu daļās un pa daļām aprītu. Bet pamatmērķis, protams, nožmiegt Ķīnu. Un ideālākais veids, protams, ar Krievijas līdzdalību, abas šīs valstis sarīdot. Ja ļaudis izrādīsies viedāki un mācīsies no vēstures kļūdām, varbūt tas nenotiks. Taču jau šodien ir skaidrs, ka vienot nācijas un stiprināt valstis var tikai ļoti patriotiskas, iespējami nedemokrātiskas, savai tautai un tās interesēm kalpojošas dzelzs rokas. Kā paglābt ķermeni no ļaundabīgiem audzējiem? Labvēlīgu ārstu prāt – tikai tos operējot un iznīcinot metastāzes. Demokrātija ir kancerogēno vielu inkubators, jebkuras slimības vīrusu, parazītu, baktēriju fabrika.

Lai cik pamatoti un argumentēti mēs nekritizētu PSRS laikus, tautas morāles, kultūras, ideālisma, demogrāfijas, izturības, draudzības, līdzjūtības, darbīguma u.c. rādītāji bija nesalīdzināmi augstāki. Tātad, kaut kas totāli ir apgriezts kājām gaisām un tāds ačgārns mums iestāstīts. Ko mēs ļāvām iznīcināt un ko ļāvām tā vietā radīt? Vai iznīcinātais bija tik absolūts ļaunums un vai vietā liktā sistēma ir tik absolūts labums?

Domāju, domāju, domāju. Te pēkšņi šodien izlasu R.Dzintara citātu “Visā pasaulē izglītībā patriotismam pievērš lielu vērību. Īpašu uzmanību tam pievērš, piemēram, Japānā un ASV. Arī Latvijā mācību saturam jāveicina lepnums par savu valsti un tautu.” Izlasu, nopūšos un saprotu, ka kļūt par patriotisma līderiem var, ne jau, lai mācītu tautu domāt, bet lai turpinātu jau tā tvana gāzē pārvērsto tautas jēgu mānīt vēl dziļāk liberālisma saēstās rietumu pasaules mītu gūstā.

Divas totāli pretējas civilizācijas – ASV un Japāņi. Pirmā – pilnīgi bez savas vēstures, konkrētas tautas saknēm, tradīcijām. Otra – ar unikālu, joprojām neparasti tautu saliedējošu kultūru un tradīcijām. Jā, arī patērēšanas ievainotām, bet gatavām pat visnežēlīgāko katastrofu situācijās tautu saliedēt, atjaunot un, galvenais, nezaudēt savas pieredzes un tās pielietošanas tradicionālo perfektumu un kvalitāti. Ko japāņi izdara ar savām spējām, to amerikāņi tikai ar ieročiem. Atņemiet amerikāņiem ieročus, dolāru mītu un šī civilizācijas daļa pazudīs jebkuras tuvumā esošas tautas ievērojami jaudīgākās pašapziņas paisumā. Jo, kad noplaks ASV uz ieročiem balstītais dižums, kas apspiež un izmanto ne tikai kaimiņvalstis, bet visu pasauli, pasaule vienkārši uzelpos un atdzims ar paātrinājumu.

Utopija, protams, bet loģiski pamatojama. Vai tā būs? Nezinu. Bet pārmaiņas ir sākušās. Esmu PAR pārmaiņām visā. Jo sistēma, kas palīdzēja komunismu nomainītu uz sātanismu, nav pelnījusi tiesības pastāvēt, kā vienīgais globusa pols.

Kaspars Dimiters
/14.12.2011/
Avots:  http://www.diena.lv/blogs/kaspars-dimiters

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Domāsim trīspusīgi

  1. Pēteris saka:

    Te jāsaka, ka amerikāņi nav kaut kas vienots, arī viņiem ir savas tradīcijas vairākos virzienos. Tāpat kā krieviem. Amerikāņiem ir nežēlīgās un intelektuālās lielvaras tradīcijas, kuras motīvs ir “nāvi visiem, kas nav mūsējie – indiāņiem, vjetnamiešiem, musulmaņiem…”. Krievijai arī ir līdzīgs strāvojums, tikai – nāvi visiem, kas nav mūsējie. Mūsējiem arī nāvi, ja tas vajadzīgs valstij. Un otrādi – ir angloamerikāņu tradicionāli liberālā (nejaukt ar neoliberālo, tas ir pavisam kas cits) tradīcija ar neuzticību varai kā tādai; šī tradīcija radīja ASV konstitūciju ar likumīgiem varas ierobežojumiem. Krievu klasiski intelektuālā tradīcija ir kaut kas ļoti līdzīgs ASV klasiskajiem liberāļiem, uzsverot indivīda neatkarību, darbu un patstāvību, tikai konstitūcijas vietā ir pareizticība.
    ASV atrodas naudas sistēmas okupācijā, kas to izmanto kā bāzi savu mērķu sasniegšanai. ASV daudzos aspektos tik tiešām bija un dažos vēl ir paraugs pārējai pasaulei. Līdzīgi ar Krieviju. Tāpēc tik tiešām, domāsim paši. Un jāuzmanās, ka ar ūdeni neizlejam bērnu.

  2. K. Dimiteram:jā paskatīju un uzklausīju ko saka N.Starikovs. Izglītots un gudrs krievu cilvēks,bet arī””runā tikai no sava zvanu torņa”‘un viņam neko nevar pārmest.Tikai kāpēc mums,Latviešiem,nav sava””” zvanu torņa””no kura paust savu taisnibu?Laikam zvana mēli privatizējuši,vai arī “”vēl lasām un mācāmies un nav ko likt N. Starikova kungam pārdomām preti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s