Ekonomists: Saeimā ir demokrātijas teātris

Latvijas Ekonomistu asociācijas valdes priekšsēdētājs Ivars Brīvers

Paskatoties uz deputātu sastāvu Saeimā, jāsecina, ka tas ir kārtējais teātris, uzskata Latvijas Ekonomistu asociācijas valdes priekšsēdētājs Ivars Brīvers.

Intervijā laikrakstam «Lietišķā Diena» viņš stāsta, ka par Latvijā notiekošajiem procesiem stāstījis kādam vācu profesoram: «Noklausījies manu stāstu, atzina, ka tas viss atgādina futbola līgu. Ir vairākas komandas – «Vienotība», Saskaņa, Zatlera futbola klubs. Spēlētāji pāriet no viena kluba uz otru, laiku pa laikam kāds izkrīt no virslīgas, viņu vietā nāk jaunas komandas ar tiem pašiem futbolistiem.» Brīvers referendumā nav piedalījies, jo neredzēja tam jēgu.

«Protams, arī mani priecē, ka no Saeimas aizgāja gan Tautas partija, gan Šlesera partija – godīgi sakot, tā ir. Zatlera partija… Jau pašā sākumā teicu, ka tā ļoti ātri izjuks, jo tai nav nekādas ideoloģijas – pilnīga futbola komanda,» tā Brīvers.

Tāpat Brīvers uzskata – ja Saskaņas centrs (SC) būtu paņemts valdībāa, nekas nemainītos. «Protams, man nav nekādu simpātiju pret SC, bet domāju, ka gadījumā, ja viņi būtu pie varas, nekas nemainītos. Tas viss ir demokrātijas teātris,» uzskata Brīvers.

Viņš arī norādījis: «Latvijā ir ļoti veikls paņēmiens, kā manipulēt ar cilvēkiem, viņus praktiski nozombēt, piemēram, pretnostatot latviešus un krievus. Tiek pateikts – jā, šī valdība nevienam nepatīk, toties tā ir latviešu valdība. Savukārt krieviem viss tiek stāstīts pretēji. »

Kelso Monteiro Furtado

«Brazīļu ekonomists Kelso Monteiro Furtado savulaik sarakstīja grāmatu Globālais kapitālisms, sakot, ka valstis kopumā mūsdienās ir pārvērtušās par butaforiju – ne tikai Latvija. Kas tad ir tie, kuri pieņem lēmumus? Nu, jūs teiksiet, ka Saeima par tiem nobalso. Esmu runājis ar dažiem deputātiem, un viņi nemaz īsti nezina, par ko paši balso. Piemēram, savulaik bija balsojums par PVN likmes samazināšanu tūrismam, bet, ja jūs aptaujātu visus 100 deputātus, izrādītos, ka 95 no viņiem nezina, kas tas tūrisms ir. Viņiem ir pateikts, kā jābalso un viņi balso,» tā Brīvers.

Avots:
http://atradne.ucoz.lv
http://www.db.lv/sodien-laikraksta/ekonomists-ar-skaitliem-prasmigi-manipulejot-var-pieradit-visu-ko-249805
http://www.apollo.lv/portal/news/articles/259336

Informācijas aģentūra
/20.12.2011/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s