Ingūna Sudraba: Jābūt saimniekiem savā zemē

Valsts kontroliere Ingūna Sudraba

Valsts politikas dokumentus nedrīkst pamatot ar aizdevēju prasībām – mums pašiem jābūt saimniekiem savā zemē un jānosaka savas prioritātes, uzskata valsts kontroliere Ingūna Sudraba.

“Man vienmēr būs nepieņemami tas, ka galvenais arguments ir – mums to prasa aizdevēji. Mums pašiem ir jābūt savām prioritātēm un izpratnei, kas mums ir galvenais un no kā mēs nevaram atteikties. Tagad politikas dokumenti tiek pamatoti ar to, ka tās ir starptautisko aizdevēju prasības. Neviens ārpus šīs valsts nekad nebūs ieinteresēts vairāk par mums pašiem, lai mums būtu stipra valsts, lai mēs būtu konkurētspējīgi. Ja mūsu valsts vadītāji neizturas ar izpratni, ka mēs esam savas zemes saimnieki, tad mēs arī pieņemam noteikumus, ko izvirza citi. Tie noteikti nav noteikumi, kas ir primāri mūsu valsts interesēs,” klāstīja Sudraba.

Kā negatīvu piemēru viņa minēja sociālo jomu. “Kad cilvēks zaudē darbu, viņam ir jāsniedz sociālais atbalsts. Tomēr nav labi, ja tiek veidoti tādi sociālie tīkli, kuros pēc tam cilvēks dzīvo ilgstoši. Valstij ir jārada tādi noteikumi, lai cilvēks maksimāli ātri atkal kļūst patstāvīgs un spēj sevi nodrošināt. Arī tas, ka pēdējos gados tik daudzi ir aizbraukuši no valsts, ir rādītājs, ka īstenotā politika nav valsts interesēs,” pastāstīja valsts kontroliere.

Avoti:
http://atradne.ucoz.lv/
http://www.delfi.lv/news/national/politics/sudraba-politikas-dokumentus-nedrikst-pamatot-ar-aizdeveju-prasibam-pasiem-jabut-saimniekiem-sava-zeme.d?id=41998412
http://www.tautasforums.lv/?p=4284

Informācijas aģentūra
/21.12.2011/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s