Ungārijā turpinās cīņa par neatkarību

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans

Budapešta (21.12.2011). Vienīgajai Ungārijas opozīcijas radiostacija “Klubradio” nāksies pārtraukt savu darbību, jo mediju uzraugs atņēmis tai licenci, otrdien pavēstīja radiostacijas direktors.

“Es nekad nebūtu ticējis, ka pret radiostaciju, kas ēterā ir desmit gadus un kuru klausās pusmiljons cilvēku, varētu tā izturēties,” intervijā komerctelevīzijas kanālam ATV atzina “Klubradio” vadītājs Andrašs Arato. Jaunizveidotā mediju uzraudzības iestāde NMHH, kuru kontrolē premjerministra Viktora Orbana pārstāvētā konservatīvā partija “Fidesz”, “Klubradio” radiofrekvenci nodevusi līdz šim nezināmajai radiostacijai “Autoradio”. Arato NMHH rīcību raksturojis kā “cinisku”. “Klubradio” var turpināt raidīt līdz martam, un Arato izteicās, ka meklēs ceļus, kā to darīt arī turpmāk, “iespējams, ar palīdzību no ārienes”.

Andrašs Arato

Kā ziņots, pirmdien Ungārijas Konstitucionālā tiesa atcēla vairākas mediju likuma normas, kas izpelnījušās arī starptautisku kritiku. Tostarp tiesa atcēla normas, kas uzliek žurnālistiem par pienākumu atklāt savus avotus un sniegt informāciju mediju uzraugiem. Tiesa atcēla arī normu, kas pieprasa interneta medijiem nodrošināt, lai to materiāli būtu politiski “līdzsvaroti”. Mediju likums “antikonstitucionālā veidā ierobežoja rakstītās preses brīvību,” jo uz laikrakstiem bija attiecināti bargāki noteikumi nekā uz citiem medijiem, atzina tiesa. Turpretī NMHH, reaģējot uz tiesas spriedumu, izplatīja paziņojumu, ka preses uzraudzība “pēc sava mērķa un sistēmas” ir konstitucionāla, piebilstot, ka tiesas lēmums būtiski neiespaidos viņu darbu, “uzturot preses un vārda brīvību”.

Kopš nākšanas pie varas 2010.gada vidū, “Fidesz” iegūstot parlamentā divu trešdaļu vairākumu, Orbans ķēries pie Ungārijas politiskās sistēmas pārveides, un viņa pretinieki apgalvo, ka tas apdraud demokrātiju.

Valdošā partija panākusi jaunas konstitūcijas pieņemšanu. Izdarītas izmaiņas prokuratūras un valsts kontroles vadībā, kā arī Konstitucionālās tiesas sastāvā, ieceļot “Fidesz” atbalstītājus. Šobrīd tiek izstrādāts vēlēšanu likums, kas, kā domā valdības oponenti, vēl vairāk nostiprinās “Fidesz” pozīcijas.

Orbans arī vēlas pakļaut Ungārijas varasiestādēm centrālās bankas vadītāju, padarot to neatkarīgu no Eiropas centrālās bankas, lai varētu patstāvīgi noteikt procentu likmes un realizēt vienotu banku sektora uzraudzības politiku. Reaģējot uz šīm izmaiņām, SVF misijas pārstāvji pārtrauca savu vizīti Ungārijā, kurā bija plānots apspriest starptautiskā aizdevuma piešķiršanu Ungārijai.

Avots:
http://www.leta.lv/lat/news/world/?id=35008AAD-10E8-473F-B0E9-1FE1EFDA2A00

Informācijas aģentūra
/21.12.2011/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: GEIropa, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Ungārijā turpinās cīņa par neatkarību

  1. Hūgo saka:

    hrv0301
    VARU TIKAI APSVEIKT UNGĀRIJU AR ĪSTU NACIONĀLI DOMĀJOŠU VALDĪBU !
    CERU KA KĀDREIZ ARĪ LATVIJĀ TĀ BŪS !

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s