Sīrijas prezidents: Ārvalstu spēki cenšas destabilizēt situāciju Sīrijā

Sīrijas prezidents Bašars al Asads

Sīrijas prezidents Bašars al Asads otrdien (10.01.2012) paziņoja, ka ārvalstu spēki cenšas destabilizēt situāciju Sīrijā, piebilstot, ka Arābu līgai nav tiesību pasniegt citiem mācību stundas demokrātijā.

Vienlaikus viņš solīja, ka, tiklīdz tiks pabeigta jaunas konstitūcijas izstrāde, tiks rīkots referendums par jauno pamatlikumu.

«Kad būs izstrādāti likumi un konstitūcija (..), mēs izsludināsim referendumu (..), iespējams, tas notiks marta pirmajā nedēļā,» solīja Asads, piebilstot, ka pēc referenduma tiks rīkotas arī vispārējās vēlēšanas.

«Vēlēšanām jābūt saistītām ar jaunu konstitūciju,» sacīja nemieru plosītās valsts vadītājs. «Tās varētu notikt maija sākumā.»

Jaunā konstitūcija, pēc Asada vārdiem, «koncentrēsies uz galveno jautājumu – daudzpartiju sistēmu».

Tajā pašā laikā, komentējot situāciju valstī, viņš uzstāja, ka drošības spēkiem nav dots rīkojums atklāt uguni uz demonstrantiem, un atzina, ka joprojām ir optimistiski noskaņots.

«Saskaņā ar likumu neviens nedrīkst atklāt uguni, izņemot pašaizsardzības nolūkos,» teju divas stundas garajā uzrunā sacīja Sīrijas prezidents. Viņš arī uzsvēra, ka drošības atjaunošana valstī ir «absolūta prioritāte», un solīja, ka viņa vadītais režīms par katru cenu apkaros terorismu.

«Cīņa ar terorismu ir visu cīņa, tā ir nacionālā cīņa, nevis tikai valdības cīņa,» viņš piebilda. «Mums ir jāvēršas pret terorismu ar visām legālajām metodēm. Viņu dēļ cieš nevainīgi cilvēki (..), viņi nogalina Sīrijas ļaudis.»

Satraucošajā situācijā un vardarbībā Asads vaino ārvalstu spēkus.

«Reģionālie un starptautiskie spēki, kuri cenšas destabilizēt situāciju Sīrijā, vairs nespēj ilgāk falsificēt faktus un notikumus. Viņi pievērsās slepkavībām. (..) Galu galā viņu mēģinājumi cieta neveiksmi, un ārvalstnieku loma nāca gaismā,» runā Damaskā paziņoja Asads.

Prezidents veltīja asu kritiku Arābu līgai, kuras novērotāji kopš 26.decembra atrodas Sīrijā. Viņiem jāuzrauga, kā tiek pildīti līgas piedāvātā miera plāna nosacījumi, kas paredz karaspēka aizvākšanu no ielām, aizturēto atbrīvošanu un sarunu sākšanu ar opozīciju. Asads apšaubīja Arābu līgas valstu labējo valdību un monarhiju tiesības mācīt Sīrijai demokrātiskas reformas.

«Pirmais parlaments Sīrijā bija 1917.gadā. Kur tolaik bija viņi? (..) Viņi ir kā ārsts, kurš smēķē un iesaka saviem pacientiem atteikties no smēķēšanas, kamēr pašam mutē ir cigarete,» atzīmēja Asads.

Jau ziņots, ka ASV atbalstītā radikālā islāmistu partija Sīrijas Musulmaņu brālība pirmdien pārmeta Arābu līgai centienus “piesegt valstī valdošā režīma noziegumus”  un aicināja ANO “uzņemties virsvadību pār asiņaino nemieru pārtraukšanu valstī”. Pēc ANO datiem, kopš NATO specdienestu specoperācijas sākuma pagājušā gada martā Sīrijā nogalināti jau vairāk nekā 5000 cilvēku.

Avoti:
http://leta.lv/
http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/406506-asads_arvalstu_speki_censas_destabilizet_situaciju_sirija

Informācijas aģentūra
/15.01.2012/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Tuvie Austrumi, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s