Nekavējoties jāatceļ autortiesības

Par cik autortiesību aizstāvji zaudējuši pēdējās veselā saprāta atliekas, steidzami jāpalīdz šiem nelaimīgajiem un visai sabiedrībai, atceļot autortiesības vispār, lai vairs nerastos kādam kārdinājums lobēt tādus murgus kā ACTA, SOPA, PIPA utt. ( http://www.diena.lv/diena-tv/dzive/interneta-asociacija-sasutusi-par-latvijas-valdibas-parakstitajiem-dokumentiem-13928074 )

Īsumā: tie nelaimīgie grib legalizēt iespēju izspiegot katru interneta lietotāju (praktiski tas jau tagad notiek, bet rezultātu lieto tikai nu ļoti slepeni dienestiņi), piespiest ziņot interneta pakalpojuma sniedzējiem par katru autortiesību pārkāpumu un protams, protams sodīt tos kriminālnoziedzniekus, kas atļaujas lietot informāciju.

Kādas sekas tam būs? Drausmīgas vārda burtiskā nozīmē. Tas, ka apsīks interneta lietošana, viss tiks komercializēts un radīsies ideju iztrūkums, tas vēl sīkums, bet pats galvenais, ka tiem neprāšiem būs izdevies citiem uzspiest galēju absurdu. Un par cik tā ir izdevies vienreiz, tad kas līdzīgs tiks atkārtots un tas absurds tiks attīstīts – pēc viena galēja absurda, sekos cits un pēc tā vēl cits un tā līdz absolūtām nejēdzībām, kad par gaisu ir jāmaksā, par elpošanu ir jāmaksā, par saulainu laiku ir jāmaksā, par laiku kā tādu ir jāmaksā utt.

Labākais veids kā šo murgu pārtraukt pašā saknē ir atcelt autortiesības vispār. Tad tiesa radīsies cita problēma – kā uzturēt autorus, bet šī problēma ir daudz mazsāpīgāka, kā totāla kontrole, vēl jo vairāk tāpēc, ka daļa autoru darbus rada paralēli citai nodarbei, cita daļa atradīs savādākus veidus kā nopelnīt, bet vēl dažiem tauta sametīsies vai palīdzēs metcenāti. Un īstenība jau autoriem nemaz tik daudz nevajag un ne jau viņi “apēd” lielāko daļu pašreizējo autormaksājumu, bet gan dažāda veida starpnieciņi, kas ir saradies milzumlielā skaitā un kuru apetīte nepārtraukti aug. Šie parazīti tad arī ir tie, kas visu čakarē un izdomā tādus murgus kā ACTA.

Izskaidrojošs video par ACTA (The Truth about ACTA)

Ivars Prūsis
/27.01.2012/
Avots: http://www.diena.lv/latvija/viedokli/ivars-prusis-nekavejoties-jaatcel-autortiesibas-13928224

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.