Pētījums atklāj sentimentu pēc PSRS un neticību LR neatkarībai

Šokējošus datus uzrādījis kāds socioloģiskais pētījums: lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ar sentimentu atceras padomju gadus Latvijā, uzsverot, ka Eiropas Savienības sastāvā viņi jūtas kā otrās šķiras pilsoņi, 29.06.2012 ziņo portāls www.nra.lv

Nospiedošais aptaujas dalībnieku vairākums ir arī pārliecināti, ka Eiropas Savienības vadībai ir vienalga, kā jūtas Latvijas iedzīvotāji, bet 42% iedzīvotāju pauž vēl skarbāku atziņu – Latvija kā neatkarīga nacionāla valsts nav spējīga pastāvēt.

70,9% respondentu ir pārliecināti, ka rietumvalstis Latviju izmanto savās interesēs, bet 56% uzskata, ka iestāšanās Eiropas Savienībā Latvijā veicināja ekonomisko lejupslīdi, nevis augšupeju. 78,3% aptaujas dalībnieku jūtas, ka Latvija Eiropas Savienībā ir otrās šķiras valsts, un līdzīgs pētījuma dalībnieku daudzums domā, ka Eiropas Savienības vadībai ir vienalga, kā jūtas Latvijas iedzīvotāji. 42,6% iedzīvotāju arī uzskata, ka Latvija kā neatkarīga nacionāla valsts nespēj pastāvēt.

Tai pašā laikā 54,4% iedzīvotāju atzīst, ka Padomju Savienības sastāvā Latvijai klājās ļoti labi, savukārt šobrīd Latvijas ekonomikas glābiņš meklējams ciešākā sadarbībā ar Krieviju un citām NVS valstīm.

Avots:
http://nra.lv/latvija/74895-petijums-atklaj-sentimentu-pec-padomijas-un-neticibu-neatkaribai.htm

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

6 Responses to Pētījums atklāj sentimentu pēc PSRS un neticību LR neatkarībai

 1. Jānis saka:

  Pajautājiens:Kur saskatiet””sentimentu?Vienkārši ir lietas,kas “ūzPrasās””salīdzināt:Kā tas pie viņiem?un Kā tas pie mums?Neredzu nu nekādu vajadzību pēc””Back in USSR!””Tikai gribu pateikt,ka “”atjaunotā Atmodas Latvija pilnīgi un galīgi nav K. Ulmaņlaiku Latvija,jo PadLat-
  vijas “”amatpersonu”” un viņu atvašu mantojums””mūs nospiedīs””,ja TOSTUR neiznesīs ar “”kājām pa priekšu”‘no viņu kabinetiem ar visiem krēsliem.Esam “”par daudz atšķaidīti ar šņabi un sieriem””, lai izdarītu brīvu izvēli,kā tas brīvam cilvēkam piederās.”Ņemiet par labu.Domājiet ātri,ja neesiet ierūsējuši.

 2. hmm saka:

  Izklausas pec sabiedriskas domas veidosanas , manipulejot ar tendecioziem jautajumiem 🙂

 3. Sk saka:

  Kā nu nebūs nostaļģijas pēc tik krasas dzīves kvalitātes samazināšanās vairumam iedzīvotāju – emigrācija, mirstība, pašnāvības, noziedzība, alkaholisms, tukši lauki, izpostīta rūpniecība, sagrauta izglītības sistēma utt. Protams ka LPSR bija dzīvot labāk kā Latvijas kapitālistiskajā pseidorepublikā.

 4. Pēteris saka:

  Jāpiesargās no padošanās melnbaltiem spriedumiem. Ja ES esam otrās šķiras pilsoņi, tad Krievijas sastāvā nebūtu obligāti labāk, īpaši pēc pēdējo 20 gadu notikumiem. Pati ES arī ir ASV piedēklis, nevajag aizmirst.
  Jādomā, kā dzīvot pašiem, sevi pārvaldīt pašiem. Tas nav nemaz tik grūti.

 5. JurisM saka:

  Sentiments…:)) Par jaunības laikiem…likumsakarīgi..:)) Un te ar padomiju ir maz sakara. Arī mēs paši pēc 20 gadiem šos laikus atcerēsimies ar sentimentu, par spīti visām šodienas negācijām…Drīzāk gan cilvēki ilgojas pēc elementāras drošības sajūtas, stabilitātes. Paradoksāli, bet arī kara gados dzima bērni…un daudz…It kā neloģiski, bet būtībā dziļi loģiski, jo sliktāk jau vairs nevar būt, tātad ir relatīva “stabilitāte”…Un vairums cilvēku dzīvoja laukos, viņiem vienmēr bija skaidrs ko un kā darīt, lai nodrošinātu savu eksistenci…Paradoksāli, bet kara laikā, cilvēkam vienkāršajam bija vairāk iespēju nodrošināt savu eksistenci, kā 21 gadsimta vidusmēra cilvēkam “miera” laikā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s