Irāna gatavojas drīzam karam un pasaules galam

Irānas garīgais līderis ajatolla Alī Hamenei 27.07.2012 pirms piektdienas lūgšanām izsauca pie sevis valsts augstākās militārpersonas uz „pēdējo kara padomi”. „Mēs nonāksim kara stāvoklī tuvāko nedēļu laikā”, paziņoja Hamenei.

Sanāksmē piedalījās aizsardzības ministrs ģenerālis Ahmads Vahids, Hamenei kara lietu padomnieks Jahja Rahims – Safavi, bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Seijeds Hasans Firuzabadi, Revolucionārās gvardes komandieris ģenerālis Muhameds Ali Džafari, Al-Kuda brigāžu komandieris gēnerālis Kasems Suleimans. Tapat padomes sanāksmē piedalījās citas augstākā ranga Irānas militārpersonas.Katrs no dalībniekiem atskaitījās par savu struktūru vai sektoru gatavību gaidāmajiem ārkārtas uzdevumiem. Ģenerāļi ziņoja, ka ir gatavi sagaidīt ienaidnieku.

Hamenei ir pavēlējis par katru cenu saglabāt valsts kodolprogrammu no visjaudīgākajiem ASV rīcībā esošajiem ieročiem – daudztonnīgām bunkuru bumbām, un realizēt nocietinājumu būvniecību. Rezultātā valsts galvenie kodolobjekti
ir aizkrauti ar milzīgiem klintsgabaliem, pārlieti ar tonnām betona un tas viss pārklāts ar tērauda segumu.

Tai pat dienā – 27.jūlijā, ASV Gaisa spēki sniedza informāciju par savām jaunajām bunkuru bumbām, kas sver 15 tonnas un ir spējīgas caursist dzelzsbetonu līdz pat 20 metru dziļumā.

Kara padome pavēstīja, ka speciālas pretgaisa aizsardzības vienības ir kaujas gatavībā un ir gatavas atvairīt potenciālos ASV vai Izraēlas triecienus pa valsts kodolobjektiem. Pati sanāksme sākās ar paziņojumu par urāna bagātināšanas sākumu līdz 60%, kas ir tuvs kaujas līmenim.

Iepriekš pārbaudītās ballistiskās raķetes „Šehab-3” steidzami gatavo triecieniem pa Saūdu Arābiju, Izraēlu un ASV militārajiem objektiem Tuvo austrumu un Persijas jūras līča rajonos. „Hezbollah” Libānā un Hamas kopā ar „Islāma džihādu” Gazas rajonā ir gatavi atbalstīt Irānu, uzbrūkot Izraēlai no Ziemeļiem un Dienvidrietumiem.

Saūdu Arābijas naftas iekraušanas termināli tiks uzspridzināti, bet Ormūzas šaurums tiks mīnēts, lai traucētu no reģiona izvest naftu, kuras kopējais apjoms sastāda piekto daļu no pasaules naftas krājumiem. Homeinī izvirzīja kara padomei termiņu – dažu nedēļu laikā būt gataviem militāram konfliktam.

Savukārt 27.jūlijā Baltajā namā apstiprināja to, ko iepriekš bija teicis Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu, k a līdz šim ieviestās sankcijas pret Irānu nav devušas rezultātus. „Mēs piekrītam [Izraēlas] premjerministram, ka Irānas režīms līdz šim nav pieņēmis tos lēmumus, kas viņam būtu jāpieņem – pārtraukt izstrādāt kodolieročus. Tas sarūgtina. Sankciju mērķis bija panākt Irānas varasiestāžu kursa maiņu, bet izmaiņas pagaidām nav novērojamas. Bet tas gan nenozīmē, ka sankcijas vispār ir bijušas bezjēdzīgas”, paziņoja Baltā nama preses sekretārs Džeks Karni.

Atgādinām, ka 12.07.2012 izteiktajā paziņojumā tautai Alī Hamenei aicinājis gaidīt divpadsmitā imāma Mahdi atnākšanu, kam ir jāatnāk Pastarās tiesas laikā pasaules glābšanai.

«Jautājums par imāmu Mahdi ir ļoti svarīgs, par viņa atnākšanu teikts mūsu svētajā reliģijā,» uzsvēris garīgais līderis, piebilstot, ka jāgatavojas tā atnākšanai.

«Ja mēs sevi uzskatām par divpadsmitā imāma kareivjiem, mums jābūt gataviem karam Allāha vadībā. Tas ir mūsu liktenis,» sacīja ajatolla.

Pēc vietējo mediju ziņotā, Irānā tiek izplatīta brošūra «Pēdējie seši mēneši», kurā aicināts gatavoties imāma atnākšanai un pretoties Rietumiem. Turklāt Irānas Revolucionārā gvarde izteikusi brīdinājumu ASV un Izraēlai, norādot, ka tām nāksies minēt, kādas kaujas galviņas būs pret minētajām valstīm vērstajām irāņu raķetēm.

Pēc Irānas aplēsēm, liela mēroga karadarbība Tuvajos Austrumos varētu sākties septembrī vai oktobrī.

Avots:
http://bnn.lv/iranas-garigais-lideris-aicina-gatavoties-karam-pasaules-galam-75334
http://www.mignews.com/news/society/world/010812_195240_35713.html

Informācijas aģentūra
/07.08.2012/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Tuvie Austrumi, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Irāna gatavojas drīzam karam un pasaules galam

 1. The Iranian leadership is not completely insane

  True- but the problem is that they want us to *think* they are, since
  crazed men who do not recognize that they have anything to lose are far more
  dangerous- especially when they have nukes- than the ordinary kind of
  ambitious schemers. The line between crazy and ambitious may get blurred
  enough that someone in the Iranian leadership decides that they ought to
  nuke perhaps just a *small* city of ours.
  Pakistan could present the same problem, if their military loses control
  and the Islamists take over.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s