Mēdiji popularizē Breivīku

Mēdiji popularizē Breivīka personu, tēlu un līdz ar to viņa idejas un darbību, neadekvāti bieži, daudz un neadekvāti pozitīvos tēlos izplatot par viņu informāciju. Šis process notiek jau kopš 2011.gada jūlija, un 24.08.2012 Latvijā tika fiksēts kārtējais uzskatāmais piemērs (skat. bildes) kā Latvijas mēdiji popularizē Breivīku un kā vispār visa Latviju mēdiju telpa tiek centralizēti vadīta no viena avota.

24.08.2012 tika paziņots tiesas spriedums Breivīkam – 21 gads ieslodzījuma, un šī ziņa tūlīt parādījās visu lielāko Latvijas interneta plašsaziņas līdzekļu pirmajās lapās un goda vietās ar kvalitatīvām Breivīka bildēm, kas izstaro spēku, solīdumu un pašpārliecinātību par savu taisnību (un arī pilnīgu pārliecību par savu neaizskaramību un nesodāmību). Pēc tiesas sprieduma Breivīks uzspēlēti atvainojās Norvēģijas nacionālistiem, ka viņš esot nošāvis pārāk maz cilvēku (lielākā daļa Breivīka paziņojumu un ziņas par Breivīku ir uzspēlētas un mākslīgas, kas līdzinās mēdiju teātrim un realitātes šovam) .

Atgādinām, ka pēc 2011. gada 22. jūlijā pie vienas no pārtikušākās pasaules valsts – Norvēģijas valdības ēkas Oslo tika uzspridzināts spridzeklis, kura rezultātā gāja bojā 8 cilvēki, bet pēc tam  Norvēģijas valdošās Darba partijas organizētā jauniešu nometnē Anders Bērings-Breivīks , pārģērbies par policistu un aizbildinoties ar drošības pārbaudi, sapulcināja ap sevi jauniešus un sāka viņus šaut. Bojā gāja 69 cilvēki, galvenokārt pusaudži.

Pēc Breivīka aresta un savas vainas atzīšanas, visas pasaules masu mēdiji sāka popularizēt Breivīka personību un viņa idejas, kuras ir izklāstītas viņa internetā publicētajā manifestā.

Pēc ekspertu vērtējuma šāda mēroga operāciju ne tikai nevarēja paveikt viens cilvēks (kādu brīdi tika ziņots par vienu iespējamu Breivīka līdzdalībnieku), bet ko tādu varēja paveikt tikai profesionāļu grupa, kam ir līdzekļi, tehniskais nodrošinājums,  iespēja iegūt operatīvo informāciju un cilvēki šādu operāciju veikšanai. Un spriežot pēc Breivīka tēla nemitīgas popularizēšanas, terorakta organizatori spēj lielā mērā ietekmēt arī pasaules mēdiju telpas saturu.

Ko tas viss nozīmē? To, ka pastāv kāda pietiekami spēcīga un ļoti labi organizēta cilvēku grupa, kura ir spējīga veikt šāda veida noziegumus un reklamēt tos vispasaules mērogā. Bet reklamēšana visdrīzāk nepieciešama ne tikai, lai parādītu pārticībā izlepušajiem Eiropas mietpilsoņiem, kurš Eiropā ir saimnieks, bet arī, lai konsolidētu spēkus globāliem nākamo 5 – 10 – 15 utt. gadu notikumiem. Jeb citiem vārdiem sakot, visiem „breivīkiem” tiek teikts, mēs atdzimstam, mēs esam spēks.

Šai ziņā atklāts paliek jautājums, ko šāda tipa izdzimteņu konsolidācijas priekšvakarā darīs normāli cilvēki – vai turpinās nodoties savām sīkajām izpriecām,  nodoties sīkumainajiem ikdienišķajiem kašķiem  un „dzīves baudīšanai”, vai turpinās dzīties pēc ērtas, komfortablākas dzīves un pašlabumu gūšanas uz citu rēķina un vai turpinās bēgt un izvairīties no drūmās realitātes, kas ar katru dienu kļūst arvien drūmāka. Notikumu gaitai attīstoties pašreizējā virzienā, drūmā realitāte no kuras tā vairās vidusmēra cilvēks, draud  ar visu savu uzkrāto muļķīgu kļūdu smagumu uzgāzties viņiem uz galvas un nospiest vājākos un nesagatavotākos.

Avoti:
http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/385672-terors_norvegija_gajusi_boja_93_cilveki
http://www.kurginyan.ru/publ.shtml

Informācijas aģentūra
/28.08.2012/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: GEIropa, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s