Facebook cenzūra

Kļuvis zināms kārtējais Facebook cenzūras gadījums. 19.09.2012 Irānas mēdijukompānija Press TV izplatīja paziņojumu, ka Facebook ir bloķējis minireklāmas (adds) funkcionalitāti Press TV Facebook kontam, pamatojot to ar frāzi, ka Press TV atrodas „ reģionā, kurš nav tiesīgs lietot šo pakalpojumu”. E-pastā Facebook pārstāvji paskaidroja, ka viņu drošības sistēma ir bloķējusi Press TV konta pakalpojumu apmaksas funkcionalitāti.

Press TV ir vairāk kā 140000 Facebook „fanu” un pēdējā laikā tas popularitātes ziņā ir kļuvis par vienu no straujāk augošajiem Facebook kontiem.

Press TV ir pirmā Irānas mēdijakompānija, kura cauru diennakti raida ziņas angļu valodā. Ziņu satura un noformējuma kvalitātes ziņā Press TV pilnībā atbilst deklarētajiem Rietumu standartiem, tikai atšķirībā no Rietumu mēdijakompānijām, Press TV nevilto ziņas un nav tik tendenciozi. Press TV mājaslapa: http://www.presstv.ir/

Atgādinām, ka šis ir tikai viens no piemēriem, kad t.s.”brīvās” pasaules pārstāvji, pārkāpjot pašu deklarētos vārda brīvības principus, brutāli bloķē nozīmīgākos alternatīvās informācijas avotus, kuru sniegtā informācija nesaskan ar Rietumu mēdijakoorporāciju tiražētajiem meliem, puspatiesībām un tendenciozām ziņām. Iepriekš jau tika ziņots, ka 2011.gada decembrī Facebook slēdza Sīrijas TV kontu pēc tam, kad tajā parādījās materiāls, kurš uzskatāmi pierādīja, kā ASV telekompānija „ABC” manipulē ar saturu, līdz nepazīšanai izkropļojot interviju ar Sīrijas prezidentu Bašaru al-Assadu.

Avots:
http://www.presstv.ir/detail/2012/09/18/262308/facebook-blocks-press-tv-ads/

Informācijas aģentūra
/20.09.2012/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Anglosaksija, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Facebook cenzūra

 1. Viktors Alksnis saka:

  http://sandraveinberga.lv/2012/09/18/naivais-kiberutopisms-kas-patiesiba-notiek-interneta/
  Mūsu laikabiedri un interneta lietotāji ir arī diktatoriskie režīmi. Gan tālāk pasaulē, gan tepat mums blakus – Krievijā. Viņi tieši tāpat kā disidenti izmanto tīmekļa piedāvātās iespējas. Interneta un sociālo mediju resursi nodrošina viņiem un autoritatīviem režīmiem ātri un ērti izplatīt savu propagandu un melus tīmeklī, uzraudzīt līdzpilsoņus un diskreditēt savus nedraugus un ienaidniekus. Tieši un netieši.

  Internets netraucē arī apstulbināt, nogurdināt, pārbombardēt ar sēnalu informāciju un lētiem mārketinga trikiem. Krievija, piemēram, finansē pati savu Rutube (savējo Youtube variantu), kas jau šodien noslīcināts lētā pornogrāfijā un saldsērīgās «kaķīšu romantisma» filmās. No šejienes ērti panākams «informatīvā pārsātinājuma» efekts, kad visa pieejamā informācija ar laiku šķiet sķebena un sekla. Cilvēks vairs nespēj atšķirt saturu no bezsatura informācijas. Satura substances trūkums daudzās interneta publikācijās rada priekšnosacījumus skepsei. Šo efektu propagandas teorijā sauca par «automātiskā ieroča zalves dunēšanu». Ausis aizkrīt.

 2. hrv0301 saka:

  KAD NO LATVIJAS PADZĪS SC UN VIŅU RUPORU TVNET ?
  TVNETS JAU BLOĶĒ PILNĪGI VISU KAS IR PRET SC UN KRIEVIJU !
  PRETĪGI UN RIEBĪGI !

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s