Latvieši turpina rakt sev bedri

01.11.2012 Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) paziņoja, ka nevirzīs tālāk biedrības «Par vienlīdzīgām tiesībām» Pilsonības likuma grozījumus par pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem, kurus ar saviem parakstiem ir atbalstījuši vairāk nekā 12000 pilsoņu. Šāds lēmums tika pieņemts ne tikai pretrunā demokrātijas principiem un veselajam saprātam, bet arī neskatoties uz to, ka likumdošana neparedz CVK iespēju neierosināt parakstu vākšanas 2.kārtu, ja ir savākts nepieciešamais parakstu skaits (pēc likuma CVK funkcija ir tikai tehniski pārbaudīt vai nepieciešamais parakstu skaits tik tiešām ir savākts).

Pseido  un urā patrioti protams var priecāties un viņi savā nezināšanā un muļķībā visdrīzāk to arī dara, bet patiesībā priecāties te nav par ko, jo šis lēmums apdraud visus Latvijas iedzīvotājus, un tie, kuri to atbalsta, patiesībā rok bedri gan sev, gan visiem pārējiem.

Var, protams, neuzklausīt un neticēt Tatjanai Ždanokai (PCTVL), kura paziņoja, ka CVK lēmums ir vēl viena plaisa Latvijas valsts pamatos. «Līdz šim Latvijas valstī bija plaisa starp pilsoņiem un nepilsoņiem, bet tagad ir radusies liela plaisa starp tautu un varu,» teica Ždanoka. Ždanoka ir pārliecināta, ka CVK lēmums ir pretrunā Satversmes 1.pantam.

Var arī neieklausīties galma sociologa, socioloģisko pētījumu aģentūras SKDS direktora Arņa Kaktiņa teiktajā:  «Ņemot vērā Latvijas ģeopolitisko situāciju un vēsturi, kas mēdz atkārtoties, demogrāfiskās tendences, dzimstību utt., latviskajai sabiedrības daļai vajadzētu ļoti piesardzīgi attiekties pret visām lietām, kas šajā valstī mazina demokrātiju un brīvību, jo tā vien izskatās, ka agrāk vai vēlāk mēs to visu dabūsim izbaudīt pret sevi.»

«Rūgtie augļi ir – šobrīd referendums tika atcelts, jo «ļaunie krievvalodīgie» kaut ko provocē un mēģina uzspiest savu gribu. Nebūšu pārsteigts, ja paies desmit gadi un būs nepieciešams līdzīgs referendums, lai aizstāvētu latviskās idejas. Un tad izrādīsies, ka šo referendumu nevarēs īsti sarīkot, jo būs bijuši precedenti – nebūs pareizi uzrakstīti papīri vai kaut kas nebūs atbilstošs Satversmes kodolam utt. Jo būs precedents – Latvijā ir tādas tradīcijas – ja kāds Latvijā grib rīkot referendumus, kas citiem nepatīk, mēs šos referendumus aizliedzam. Šobrīd tas notiek, lai aizstāvētu latvisko kopienu, bet laiki mainās. Ja šādu praksi ieviesīs, tad agrāk vai vēlāk tas pavērsīsies pret pašiem ieviesējiem,» sacīja Kaktiņš.

Bet padomāt loģiski gan derētu. Diemžēl veselais saprāts un loģiskā domāšana sen vairs nav modē un reti kurš ar to vēl nodarbojas.

Kāda ir viena no demokrātijas priekšrocībām? Tāda, ka cilvēkiem ir iespēja nevardarbīgā ceļā ietekmēt lietu kārtību. Tas ir, lai cilvēku neapmierinātība neizvērstos atklātā sabotāžā un agresijā, viņiem tiek dota iespēja ietekmēt lietu kārtību legālā, juridiskā ceļā. Tāda ir būtība. Jā, šis ceļš ir piņķerīgs, jā, viņš nav viegls, jā, tai ceļā tiek likti dažādi šķēršļi, bet viņš ir puslīdz realizējams. Un, kamēr ir šis legālās valsts varas ietekmēšanas ceļš un kamēr cilvēki tic, ka to ir iespējams izmantot, sabiedrība tiek kontrolēta un varbūtība, ka radīsies kāda stihiska vai pat organizēta vardarbīga pretestība, ir niecīga.

Ko paveica CVK ar savu lēmumu neierosināt referenduma parakstu vākšanas otro kārtu? Viņi principā pateica, ka mēģināt iet šo legālo valsts varas ietekmēšanas ceļu ir bezjēdzīgi. Tu vari to darīt, Tu vari to nedarīt, tāpat tam nav nekāda nozīme, jo valdošās aprindas darīs to, ko uzskata par nepieciešamu, neskatoties ne uz iedzīvotāju viedokli, ne arī uz valsts likumiem. CVK pateica, ka pašreizējo lēmēju viedoklis ir likums, i viss. Līdzīgi iepriekš jau rīkojās valdošā koalīcija, paaugstinot nepieciešamo parakstu skaitu un sarežģot pašu procedūru, bet šis CVK lēmums ir pilnīgi atklāts un nepārprotams demokrātijas pamatprincipu un likumības pārkāpums. Citiem vārdiem sakot, Latvijas valsts oficiālās varasiestādes ir spērušas vienu lielu soli pretī savas leģitimitātes zaudēšanai vispār, jo īpaši tai iedzīvotāju segmentā, kura jau tā šo leģitimitāti visai stipri apšaubīja. 

Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka cilvēki ir ieguvuši pārliecinošus pierādījumus, ka legālā veidā Latvijā valdošās aprindas ietekmēt nav iespējams. Attiecīgi lielākā daļa cilvēku vienkārši nemēģinās to vairs darīt, viņi vienkārši paies malā un koncentrēsies uz savām lietām. Tomēr būs daļa neapmierināto, kuri sapratuši, ka legālā veidā situāciju mainīt nav iespējams, sāks domāt un rīkoties kā to izdarīt nelegālā un vardarbīgā veidā. Tas savukārt nozīmē, ka tiek radīta ļoti labvēlīga augsne ekstrēmistisku organizāciju attīstībai. Šī augsne ir ļoti labvēlīga arī tāpēc, ka situācija Latvijā ir vairāk kā katastrofāla un ar situāciju Latvijā ir neapmierināti ne tikai cittautieši, ne tikai nepilsoņi, bet arī vairums latviešu. Attiecīgi, ja Latvijā sāksies ekstrēmistiski incidenti, cilvēki šo valsti neatbalstīs.

Lai rastos jebkāda veida nemieri, kādam tie ir jāorganizē. Vai Latvijā ir kāds, kurš būtu gatavs un spētu organizēt nemierus? Jā ir. Tas ir Vladimirs Lindermans, Jevgēņijs Osipovs un viņu domubiedri. Viņiem tagad ir iespēja konsolidēt zem savas vadības gan mērenos neapmierinātos, gan arī visradikālāk noskaņotos. Un ekstrēmistiskas darbības pieredze viņiem ir, Lindermanam pat starptautiska mēroga. Labā ziņa „patriotiem” ir tā, ka šie kungi ir visai cieši saistīti ar Drošības policijas un agrākām VDK aprindām un bez viņu ziņas nekādus nemierus nerīkos. Bet sliktā ziņa ir tāda, ka gan Lindermanam & co, gan specdienestu aprindām, gan arī viņu anglosakšu saimniekiem ir pilnīgi nospļauties gan uz Latviju, gan uz latviešiem, gan arī uz visiem Latvijas iedzīvotājiem, un, ja tas kaut kādu iemeslu dēļ būs nepieciešams, tad nemieri tiks organizēti. Notikumu attīstības gaita diemžēl liecina, ka nemieri ir ieplānoti, ja ne kā galvenais, tad vismaz kā viens no iespējamajiem attīstības scenārijiem.  Starpnacionālo jautājumu pastiprināta uzkurināšana abās pusēs un abu pušu visradikālāko aprindu pastiprināšana un reklamēšana uz formālās valsts varas pārstāvju reputācijas zuduma, amoralitātes, stulbuma un noziedzīgas muļķības fona ir gatavošanās šiem scenārijiem.

Vēl pāris vārdu par nepilsoņu jautājumu. Pseido un urā patriotiem protams šķiet, ka nepilsoņu jautājumu cilāšana ir kaut kas drausmīgi nepieņemams un ir labi viss, kas to novērš. Patiesība ir pavisam cita. Patiesība ir tāda, ka Latvija pēdējo 20 gadu laikā ir pamatīgi izpostīta gan fiziski, gan, pats galvenais, arī garīgi. Sagrauts ir gandrīz vis vērtīgais, kas Latvijā bija, maz kas ir palicis neskarts. Iedzīvotāji masveidā aizbrauc, lauki ir tukši un aizauguši, meži izcirsti, plašsaziņas līdzekļi propagandē amoralitāti, izvirtību un perversijas, izglītības sistēma ir sagrauta un tās atliekas līdz galam mēģina piebeigt un ir strauji kritusies iedzīvotāju kvalitāte. Tas viss bija un ir iespējams joprojām dēļ aklas atteikšanās no Padomju ideāliem un dēļ iedzīvotāju sašķelšanas pēc nacionālām pazīmēm.  Labā ziņa ir tāda, ka situācija ir tik kritiska, ka pēdējo 20 gadu politikas sekas un arī tās iemesli ir uzskatāmi visiem redzami, kas dod iespēju cilvēkiem saprast tās cēloņus, apvienoties un  mainīt situāciju pozitīvā virzienā.  Latviešu un krievu kopienu praktiska tuvošanās un savstarpējo pretrunu novēršana ir viens no obligātiem priekšnoteikumiem, lai tas notiktu. Nepilsoņu jautājumu kardināla atrisināšana būtu viens mazs solis šai virzienā.

Lai Latvija vai jebkura cita valsts spētu pastāvēt, tai jābūt pēc būtības taisnīgai. Pašreizējā Latvija ir netaisnīga pret lielāko iedzīvotāju daļu. Ja valsts nav taisnīga, tad cilvēki neredz jēgu kaut ko darīt tās labā, aktīvi iesaistīties tās veidošanā. Ja valsts nav taisnīga, tad produktivitāte un kvalitāte tajā krītas visās dzīves jomās.

Bet, lai valsts būtu taisnīga, tai ir jābūt taisnīgai pret visiem. Nevar būt „taisnīgums” pret vieniem, bet netaisnība pret citiem. Ja valstī sāk praktizēt netaisnību, tad neizbēgami tā ar laiku tiks praktizēta pret visiem, kuri nav pietiekami spēcīgi, lai tai pretotos (un tādi gala beigās izrādās tikai nedaudzi). Nepilsoņu jautājums šai ziņā vairāk ir simbolisks, jo ļoti daudziem nepilsoņiem Latvijas pilsonību nemaz tik dikti nevajag. Šis jautājums ir simboliks tādēļ, ka šī ir viena no lielajām netaisnībām ar kuru sākās netaisnību virkne, kura Latviju noveda līdzšinējajā purvā. Attiecīgi nepilsoņu jautājuma atrisinājums varētu kļūt par sākumu pretējam procesam. Bet var arī nekļūt, ja latvieši nepieņemsies prātā un turpinās paši sev rakt bedri, atbalstot līdzšinējo Latvijas valdošo aprindu antihumāno un arī antinacionālo politiku.

Avoti:
http://www.apollo.lv/zinas/zdanoka-cvk-lemums-ir-vel-viena-plaisa-latvijas-valsts-pamatos/538275
http://www.delfi.lv/news/national/politics/pilsonibas-referendums-vienotibai-un-rp-atskirigi-viedokli-par-cvk-lemumu.d?id=42793658
http://www.apollo.lv/zinas/sociologs-bridina-par-bistamam-sekam-nakotne-aizliedzot-nepilsonu-referendumu/538411

Informācijas aģentūra
/06.11.2012/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

8 Responses to Latvieši turpina rakt sev bedri

 1. Galoda saka:

  “…ja latvieši nepieņemsies prātā …” Varbūt ka latvieši raka sev bedri radot savu valsti ?
  Vai Jums neliekas, ka arī krieviem un pārkrievotajiem nekrieviem (Lindermanis)- krievvalodīgajiem ir beidzot jāsaprot, kas tie tādi latvieši, ko viņi savā, jā savā zemē vēlās, tāpat kā katrs mēs dabiski vēlamies savā mājā un ledusskapī ? Visas tautas, arī krievi ir pretojušies savas zemes iekarošanai, tas ir dabiski un taisnīgi. Paskaties patiesībai acīs un beidzot saredzi, ka problēmas pamatos ir krievu milzīgais skaits, ka arābi, ebreji, turki, kas dzīvo Latvijā nepieprasa savu etnisko klātbūtni Latvijā palielināt. Lietuvā krievu problēmas nav tikai tāpēc, ka to tur ir par maz lai sajustu spēku pastumt malā lietuviešus. Tāda ir realitāte un to neredzēt ir akla pārliecība, ka latviešiem nav tiesības uz savu zemi, savu valsti. Latvijai nav jēgas pastāvēt, ja tā nav domāta latviešu tautas saglabāšanai. To nesaprast ir tas pats, ja neļaujam katram dzīvot savā miteklī, dzīvot savā ģimenē, audzināt savus bērnus, bet sadzīt visus kūtī kā ragulopus. Ja, piemēram, kurdu skaits Latvijā būtu tik liels, blakus aiz robežas būtu Lielā Kurdistāna, pamatos ļoti līdzīgas prasības, kā šobrīd krievi un krievinātie nekrievi, izvirzītu kurdi. Tieši tāpat pamazām tika izdeldēta prūšu tauta, no Kosovas padzīti serbi. Lietas būtība nav konkrētā tautībā, bet gan kādas etniskās grupas milzīgais skaits, kas jau sāk sevi apzināties kā spēku un sāk veidot savu valsti ar savu valodu, tikumiem un paradumiem. Tā tas ir visur pasaulē ! Nu jau krievi Krievijā pieprasa samazināt iebraucēju skaitu, jo sajūt APDRAUDĒJUMU un nekādas iebraucēju vaimanas par cilvēktiesībām nevar palīdzēt apslāpēt Krievijas krievu bailes no savas valsts zaudēšanas. Beidziet vienreiz balstīt kolonistus, kas ierodoties lielā skaitā visur pasaulē uzvedās vienādi – jo lielāks kolonistu skaits, jo tiem mazāk interesē vietējo aborigēnu valoda un kultūra. Mēs nevaram bezgalīgi atkāpties, lai mūs nepiemeklē prūšu un Kosovas serbu liktenis ! To saprot katrs skaidri un patiesību mīlošs cilvēks.

  • ivarsp saka:

   Par pašreizējo valsti pilnīgi noteikti tā var teikt diemžēl, PSRS sastāvā cilvēki bija daudzkārt pasargātāki, bet tagad tiek iznīcināts viss cilvēciskais. Cilvēki tiek degradēti ļoti straujos apmēros un to kvalitāte strauji krīt.

   Ne krievos ir vaina un pat ne viņu daudzumā, tā ir no vienas puses tāda ērta, savu nezināšanu un nespēju attaisnojoša pozīcija, plus protams ļoti izdevīga un no ārvalstīm stipri atbalstīta pozīcija, jo nav te vajadzīga Latvija, nav te vajadzīgs latviešu vai kāds cits nacionālisms, te ir vajadzīgs pēc iespējas lielāks antikrievisms un tas arī tiek nepārtraukti kurināts.

   Nezinu par Lietuvas krieviem, bet Lietuvā ir poļu problēma un leišu – poļu savstarpējās attiecības sadzīviski ir sliktākas nekā latviešu – krievu pie mums (bij tāds pētījums pa visām Baltijas valstīm).

   Pirmkārt mūsu problēma ir nespēja tikt galā ar saviem, vietējiem neliešiem, kurus atbalsta mūsu Rietumu „draugi”. Šie nelieši tad arī paklausīgi pilda visu ko viņiem saka, tai skaitā kurina antikrievisku histēriju, un, kad liek viņiem mieru, zog, uzdzīvo, dižojas un moralizē utt. Bet kaut ko reālu paveikt viņi absolūti nav spējīgi, viņi nav spējīgi neko noorganizēt, jo ir iedomīgi, jo uzmet tos ar ko viņiem darīšana, ir netaisnīgi un arī stulbi (viltīgi gan pēc velna). Lai ar šiem neliešiem tiktu galā pietiktu ar kādu vienu sarkano strēlnieku bataljonu, iespējams pietiktu pat ar rotu, bet nemana kaut kā pagaidām diemžēl. Gribas tomēr cerēt ka latviešu gars vēl nav miris.

   Bet, ja skatās plašākā mērogā, tad ir vēl viena problēma, no kuras, iespējams izriet jau augstāk minētā. Tas ir – latvieši tā īsti nesaprot, kas tas tāds valsts vispār ir, kādēļ tā ir domāta, kas priekš tā ir nepieciešams, kādi ir tās priekšnosacījumi. Šai nesapratnei ir masveida raksturs un tās rezultātā sabiedrība ir pieļāvusi ka tiek paveiktas daudz nelietības , tā rezultātā sabiedrība nespēj mobilizēties pret valdošajiem neliešiem un tā rezultātā valdošie nelieši un to ārvalstu saimnieķeļi manipulē ar tautiņu pēc sirds patikas. Šīs nesapratnes fundaments manuprāt ir nacionālais jautājums. Latvieši nesaprot, kas ir valsti veidojošā nācija, kādi ir valsti veidojošās nācijas pienākumi un ka vispār tādi pienākumi ir. Latviešiem šķiet, ka valsts viņiem pienākas tāpatvien, ka valsts ir balva par kaut ko. Latvieši nesaprot ka papriekšu ir pienākums, valsti veidojošās tautas pienākums un tikai pēc tam ir tiesības – valsti veidojošās tautas tiesības uz privileģētāku stāvokli konkrētajā valstī. Latvieši grib tikai priviliģēto stāvokli un seko bļauriem, kas sludina atteikšanos no pienākumiem. Un tas pienākums ir rūpēties par visu sabiedrību, arī nelatviešiem, neatkarīgi cik daudz viņu te nebūtu. Tas pienākums ir būt taisnīgiem, visu mērīt pēc vienas mērauklas, būt cilvēcīgiem un protams nesastrādāt cūcības. Bet diemžēl…… Latvieši to nesaprata, viņi domāja, ka viņiem valsts pienākas kā tāpat vien viņu egocentrisko vajadzībiņu apmierināšanai un ka citiem var kāpt uz galvas. Nu atbalstīja, ka uzkāpj. Un darīja to nelieši. Normāli cilvēki, redzot, kas notiek, aizgāja. Un nelieši turpināja. Latvieši joprojām nesaprata, joprojām uzskatīja, ka var pret citiem būt netaisnīgi un cerēt ka pašiem būs labi, turpināja cerēt, ka uz citu nelaimes savu laimi var uzcelt un turpināja atbalstīt neliešus tiklīdz tie ierunājās par nacionālo jautājumu. Un tā, izmantojot nacionālo jautājumu un sašķeļot sabiedrību, nelieši paveica savas nelietības un turpina tās veikt. Un pats ironiskākais ir tas, ka viņi šo jautājumu izmanto, lai likvidētu Latvijas neatkarību un latviešu tautu kā tādu un viņiem tas tīri labi izdodas. Kā saka, za što baroļis, na to i naparoļis. Diemžēl latvieši vēl joprojām nav attapušies un turpina rakt sev bedri.

   • Galoda saka:

    ivarsp – atbilde:
    to ko Tu te plaši un izvērsti stāsti var teikt vienkārši – spēle uz 1 vārtiem, pie tam uz tiem vārtiem, kur spēlē maza tautiņa, kurai izzūd kā prūši. Cīņa par cittautiešu labsajūtu, līdz pēdējam latvietim. Tas nav taisnīgi un rakstītais neatbilst dzīves īstenībai un patiesībai. Tā jau ir politiska nostāja – akli uzgrūst visu atbildību tam, kam patiesībā būtu jāpalīdz izdzīvot.
    Un beigās, pēc kāda laika kungs varēs konstatēt – latvieši bija tik nevērtīgi, ka dabiski izbeidzās. Paši un tikai paši vainīgi. Ir jau viegli viesās pasaules nelaimēs vainot vājāko un spēlēt stiprākā komandā, bet tas neliecina par cienījama cilvēka morāles nostādnēm, un kur nu vēl spēju tās aizstāvēt. Tas, ka kungs daudz zina, neliecina par patieso zināšanu apguvi. Enciklopēdiskas zināšanas, tehniskie izgudrijumi var tik pielietotas arī noziegumos pret cilvēci. Tas, ka noziegumu veicis labs sava amata pretējs, ar augstu kvalifikāciju nenozīmē, ka noziegums nav noticis. Ir saradušies daži “inteliģenti”, kas konsekventi aizstāv krievvalodīgo pusi, apsmej latviešus u.t.l. Tāds ir arī Nils Sakss http://www.puaro.lv, kam jūs varētu sastādīt labu kompāniju un Jūs varētu divatā sacerēt esejas par latviešu nepareizo domāšanu, nepareizo dzīvesziņu, kas novedīs neglābjami pie latviešu izzušanas. Tikmēr krievvalodīgie, jūsuprāt, ir nabaga cietēji, kurus nabadziņus jāglāb visiem spēkiem kopā ar krievināto ebreju Lindermani. Vienas rokas pirksti.
    NIils Ušakovs nupat esot bijsi konultācijās Kremlī.
    Ir 2 varianti, ko tam likts darīt.
    1. Siprināt un izplatīt krieviskā ietekmi Latvijā saskaņā ar Krievijas valsts fondu atbalstu. Jāpiebilst, ka pašā Krievijā necionālais jautājums sarežģās jau pa dienām, tātad kādus derīgus padomus var dot tas, kam pašam nu galīgi neiet.
    2. Krievija nupat izsludinājusi plašu Sibīrijas apguves programmu. Tam vajadzīga kolonizācija, tautiešu iesūtīšana, lai Sibīrijas dabas bagātības nepārietu Ķīnai. Labs risinājums būtu Krievijas tautiešu repatriācija uz aiz Urāliem.
    Abi varianti ir labi mums, bet labāks ir otrais.
    Pirmajā variantā Kremļa padomi var ievest Latvijas krievinātājus vēl dziļākā strupceļā, bet otrais atvieglotu mūsu dzīvi mierīgākā ceļā. Tā ka novēlēsim Nilam Ušakovam augstas darba spējas Kremļa padomu izpildē.

   • ivarsp saka:

    To Galoda:
    Ā, atkal viens muļķību rakstītājs parādījies 🙂 ignorējam pašu galveno, bet izplūstam pa sīkumiem un braucam prom no tēmas antikrieviskuma virzienā. Nu i brauciet ar, tālu neaizbrauksiet, jūsu laiks ir beidzies.

    Pie tā, ko sākumā rakstīju īpaši piebilst vairs nav ko un kā rādās Jums ar ne. Vienīgais ir jākonstatē, ka jūsu tekstā ļoti labi izpaužas latviešu nesapratne par to, kas ir valsts un kam tā ir domāta. Ja latvieši to nesaprot, tad latvieši iznīks. Man gribas cerēt, ka Latvijā vēl ir pietiekami daudz cilvēki, kas to saprot un, kas to vēl spēs paskaidrot citiem, bet, ja ne, tad tur neko nevar darīt. Un nevajag absurdizēt uz otru pusi, valsts ir visas sabiedrības institūcija, kurai jārūpējas par visu sabiedrīubu. Jā, iespējams kādos gadījumos, kad sabiedrība nav pilnībā vienota, noteiktām sabiedriskām grupām ir jāuzņemas vadošā loma un izejot no šīs lomas un pienākumiem, ko tā uzliek, iespējams ir nepieciešamas kādas vairāk metodoloģiskas priekšrocības utt. Bet ar to arī visām priekšrocībām un privilēģijām ir jābeidzas. Latvijā protams viss ir ačgāni un pilnīgi savādāk, latvieši valsti uzskata par kaut kādu no debesīm nokritušu slaucamu govi, tāpēc ar tās palīdzību var nodrošināt paša personisko komfortu, gan attiecībā pret cittautiešiem, gan arī attiecībā pret saviem tautiešiem, novadniekiem utt. Tā lūk mēs dzīvojam. Tā lūk viena no bagātākajām Padomju republikām ir izputināta un nolaista līdz kliņķim, tās iedzīvotāji (visi, tai skaitā arī latvieši) iedzīti nabadzībā, izceļo un strauji kļūst aizvien dumjāki. Bet nelieši, muļķi un pajoliņi tik brauc pa jau iebraukātām sliedēm un dzied vecās dziesmas. Un kur tad palika Latvijas neatkarība, a? Kur palika cīņa par latviešu valodu? Neatkarība ir pilnībā atdota, bet nu jau Rietumiem, bet valoda netiek kopta un to arvien vairāk izspiež angļu valdoda. Bet neliešiem un pajoliņiem tas neuztrauc, galvenais ka tik pašiem labi, bet pašiem labi ir ja tiek bļauts par sliktajiem krieviem. Bet tas tikai pagaidām.

    Kas attiecas uz Saksu, Ušakovu un Lindermani, tad ar tiem kopā Jūs pats varat esejas rakstīt, jo kā rādās veicat kopīgu darbu.

 2. Galoda saka:

  “Informācijas aģentūras mērķis ir ziņot par būtiskākajiem notikumiem no pēc būtības dzīvību atbalstošu un cilvēcisku (humānu) vērtību skatu punkta” – kur ir jūsu humānisms pret latviešiem ?
  Kautkā nav pamanāms. Jūs latviešu tautai esat paradzējis neglābjamu “skuju taku”, jo viņi esot “nepareizi”. Totaliātrās Staļina un Hitlera ideoloģijas arī pasludināja veselas tautas par nevērtīgām, bīstamām un nepelnījušas atrasties uz grēcīgās Zemes. Jūsu uzskati netašķirās no šiem ideoloģiem, kas arī radīja vairāk vai mazāk “pamatotus” iemeslus, lai kādu tautu noliegtu un iznīcinātu. Tā ka, atļaušos teikt, čalīt – tu sekli peldi un patiesībā esi sekls, svētulīgs muļķis, kas no sevis iedomājies dižu domātāju, ar glābēja misiju. Staļins un Hitlers bija tādi paši milzu iedomīgi liekuļi. Bet viņiem atšķīrībā no tevis bija stipra griba, kas tev nav. Tikai narcisms, tīksmīga spoguļošanās savā attēlā un sīka nodevēja, pakalpiņa dvēselīta. Tev līdz Lielam Cilvēkam (vienalga labā vai sliktā nozīmā ir ļooooti tālu). ;)))

 3. ivarsp saka:

  Atkal muļķības rakstam. Apmainām likumsakarību ķēdes elementus vietām. Latvieši reāli izmirst, latvieši reāli kļūst dumjāki, tas ir fakts, un tam ir noteikti iemesli par ko jau minēju – ja cilvēku vairums ir netaisnīgi pret apkārtējiem (tai skaitā arī pret saviem tautiešiem un pat ģiemenes locekļiem), tad nekāds cits rezultāts pat nevar būt. Un tam nav nekāda sakara ar Hitleru un viņa ideoloģiju par nepilnvērtīgām rasēm, kuras ir jāiznīcina. Kā reiz viņa piekritēji – dažādu tautu nacisti (arī latviešu nacisti) to palīdz izpildīt. Un Staļinu liekam mierā, viņam kā reiz ar šo visu ir vismazākais sakars. Bet nu jā, to jau nevar, pasūtījums jāpilda, vai ne?!

  • Galoda saka:

   negribas vairs jums lāgā atbildēt, jo redzu, ka jums nav gribas redzēt patiesību, bet maldaties muļķības labirintos. nav jums sistēmas, pēc kā dzīvot. Ar jums pieminētajiem Saksu, Lindermani, utt vēl var pakarot, jo viņiem ir SAVA stingra nostāja. Bet jūs pamanāt tikai savā tuvumā muļķības pieaugumu, kas ir fakts, kam piekrītu, bet neredzat lietas plašāk, aiz sava tuvākā latviešu (zīmīgi ka ne krievvalodīgā) kaimiņa robežām. Krievvlodīgo kritika, krievināšanas kritika ir ārpus jūsu redzesloka, kam apzināti tiek apiets līkums. Diemžēl muļķība, žēl, ka jūs neesat to pamanījis, bet izpletusies un turpina izplesties visās tehnokrātiskā cilvēka apdzīvotajā platībā. Tāpēc arī aug Krievijas/ASV sadalīšanās tendences, Ķīnas ētisko pamatu izskalošanās skrienot pēc tehniskās attīstības, kas galu galā arī Ķīnu novedīs pie milzu sociālajiem nemieriem, ebreji tā arī nevar ērti iekārtoties savā senajā tēvzemē, kas arvien vairākk draud ar jaunu plašu karu ar arābiem, sievietes zaudē sievišķību, bet vīrieši vīrišķību, finansu krīze ieiet tādā fāzē, ka jau apdraud augsti tehnoloģiskās režotņu pastāvēšanu, kas mūs var atsviest gandrīz viduslaiku tehnikas/ražošanas līmenī utt. Bet uz jūsu karoga rakstīta 1 galvenā doma – latvieši ir stulbi, paliek arvien stulbāki un tāpēc izzudīs, kā dzīvei nepiemēroti.Nu labi, latvieši tā ātri vairs nebūs. Uz kādu vāju organismu tad parazitēsiet ? Ļoti šaurs un arkārtīgi tendenciozs skats uz dzīvi. Bet katrs jau saredz to, ko ir spējīgs saredzēt un ko vēlās saredzēt. Katram savs.

   • ivarsp saka:

    Jā, jā, pareizi, par galveno ne vārda kā parasti, bet paša īpašības pierakstam citam. Tā gan tālu var tikt… Un kā parasti pierakstam otram to, ko tas nav teicis un sagrozam teikto. Super, malacis, 5ls.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s