Latvija – līdere jauniešu smēķēšanas, inhalantu un alkohola lietošanas ziņā

Saskaņā ar Eiropas neatkarīgo pētnieku grupas ESPAD (European School Survey Project on Alcohol and Other Drugs) pētījuma datiem par narkotiku (cigarešu, alkohola un citu narkotiku)  lietošanu jauniešu vidū, Latvija pēc atsevišķiem rādītājiem ieņem augstākās vietas. Pētījums tika veikts 2011.gadā un tas aptvēra 36 valstis.

47% no aptaujātajiem Latvijas jauniešiem atzina, ka ir izsmēķējuši vismaz vienu cigareti pēdējo 30 dienu laikā (visu pētāmo valstu vidējais rādītājs – 28%), kas ir visaugstākais rādītājs no visām pētāmajām valstīm. 

 23% Latvijas jauniešu ir kaut reizi lietojuši t.s. inhalantus (līmju, gāzu, tvaiku ieelpošana), ieņemot „godpilno „ otro vietu šai topā uzreiz aiz Horvātijas (28%).  Vidējais rādītājs – 9%.

Alkohola lietošanas ziņā Latvijas jaunieši ieņem 4. vietu, „piekāpjoties” tikai Čehijai, Grieķijai un Francijai. Pēdējo 30 dienu laikā alkoholu bija lietojuši 65% no Latvijas aptaujātajiem jauniešiem.  Francijā – 67%, Grieķijā – 72%, bet Čehijā – 79%. Visu valstu vidējais rādītājs – 57%.

Pilnu pētījumu var apskatīt te: http://www.espad.org/Uploads/ESPAD_reports/2011/The_2011_ESPAD_Report_FULL_2012_10_29.pdf

Avoti:
http://www.espad.org/
http://rusrep.ru/article/2012/10/24/index/

Informācijas aģentūra
/13.11.2012/

Šis ieraksts tika publicēts !!! PAR BĒRNIEM !!!, Kat.: Sadzīve, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s