Arturs Priedītis: Augstskolas jāvērtē pēc diviem kritērijiem

Arturs Priedītis; Roberts Ķīlis

BSA profesors Arturs Priedītis, komentējot situāciju ar augstskolu vērtēšanu, pauž viedokli, ka 62 kritēriji augstskolu vērtēšanai ir absurdi daudz, jo tik lielu kritēriju skaitu neviens cilvēks nevar paturēt prātā, kas rada ļoti labu augsni visdažādākām manipulācijām.

Saskaņā ar klasisko Rietumu praksi, augstskolas ir jāvērtē tikai pēc diviem kritērijiem:
1) Zinātniskās darbības, kam ir jābūt neatņemamai universitāšu sastāvdaļai un kas Latvijā ne tuvu tā nav (zinātniskās publikācijas, grāmatas, atklājumi, patenti utt.)
2) Augstskolas absoloventu likteņa (kur strādā, vai strādā savā profesijā, ienākums, sasniegumi utt.)

Pilns Artura Priedīša videokomentārs par augstskolu vērtēšanas kritērijiem:

Atgādinām, ka Izglītības ministrs Roberts Ķīlis nepārtraukti nāk klajā ar stipri apšaubāmām iniciatīvām par izglītības sistēmas „reformēšanu” (skolu direktoru rotēšana, atteikšanās no fundamentālo zinību apgūšanas,  eklektiskā (nesistemātiskā, fragmentārā ) pieeja, pāriešana uz mācībām angļu valodā, ģenderisma (dzimumu izvēles) ideoloģijas iedzīvināšana utt. ), kas pēc būtības var pilnībā piebeigt kaut kā vēl vārgi funkcionējošo izglītības sistēmu. Kārtējā šāda tipa iniciatīva ir augstskolu novērtēšanas projekts ar 62 kritērijiem, kuras patiesais mērķis visticamāk ir labvēlīgas tirgus konjunktūras radīšana ārvalstu mācību iestādēm, kuras savu „tirgus daļu” cenšas paplašināt ar tālmācības tehnoloģiju palīdzību.

Informācijas aģentūra
/22.11.2012/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Izglītība, Reg.: Latvija, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Arturs Priedītis: Augstskolas jāvērtē pēc diviem kritērijiem

  1. arturs saka:

    Vai nebija tā, ka Roberts Ķīlis neveica vērtējumu kritēriju izstrādi, ko veica AIP sadarbībā ar “starptautisko ekspertu komandu” vēl pirms Ķīļa un Ķīlis tikai alternatīvi pārskatīja jau esošo “iegūto informāciju”?

  2. Arturs saka:

    Iespējams! Taču jebkurā gadījumā viņam vajadzēja izprast 62 kritēriju absurdo raksturu. Arī “eiropas ekspertiem” to vajadzēja izprast.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s