Ķīnā sākusies valsts augstākās vadības maiņa

15.11.2012 līdzšinējais Ķīnas viceprezidents Sji Dziņpins (1953) tika ievēlēts par Ķīnas komunistiskās partijas (ĶKP) Centrālkomitejas ģenerālsekretāru un ĶKP Centrālkomitejas Militārās padomes priekšsēdētāju, šajos amatos nomainot pašreizējo Ķīnas prezidentu Hu Dziņtao (1942). Saskaņā ar Ķīnas varas maiņas tradīciju ir sagaidāms, ka 59 gadus vecais Sji 2013.gada martā Visķīnas Tautas pārstāvju sapulces sesijā nomainīs prezidenta amatā Hu Dziņtao, bet vicepremjers Li Kecjans (1955) nomainīs pašreizējo premjerministru Veņu Dzjabao.

14.11.2012 noslēdzās nedēļu ilgs Ķīnas komunistiskās partijas 18.kongress, kurā tika ievēlēta jauna partijas Centrālkomiteja 200 cilvēku sastāvā, sperot pirmo soli uz valsts un valdības vadītāju maiņu. Kongresā piedalījušies vairāk nekā 2 200 partijas biedru.

Sji Dziņpins tika ievēlēts par valdošās kompartijas vadītāju ĶKP Centrālkomitejas plēnumā,  kurā tika ievēlēts arī jauns politbirojs 25 cilvēku sastāvā, kurš savukārt ievēlēja jaunu politbiroja pastāvīgo komiteju.

Ķīnas komunistiskās partijas Centrālkomitejas politbirojā tika ievēlēti: Sji Dziņpins, Ma Kaijs, Vans Cišaņs, Vans Hunins, Ļu Juņšaņs, Ļu Jaņduna, Ļu Cibau, Sjujs Ciļans, Suņ Džuņlaņs, Suņ Dzencais, Li Kecjans, Li Dzjaņgo, Li Juaņčau, Van Jans, Džans Džuņsjaņs, Džans Gaoli, Džans Dedzjans, Faņs Džanluns, Men Dzjaņdžu, Džau Leczi, Hu Džuņhua, Ju Dženšens, Li Džeņšu, Go Dziņluns un Haņ Džens.

Sji Dzjiņpins, Džans Dedzjans, Ļu Juņšaņs, Li Kecjans, Vans Cišaņs, Džans Gaoli, Jujs Dženšens

Politbiroja pastāvīgajā komitejā tika ievēlēti Sji Dziņpins, vicepremjeri Li Kecjans, Džans Dedzjans (1946) un Vans Cišaņs (1953), Centrālkomitejas propagandas daļas vadītājs Ļu Juņšaņs (1947), ĶKP Šanhajas pilsētas komitejas sekretārs Jujs Dženšens (1945) un ĶKP Tjaņdziņas pilsētas komitejas sekretārs Džans Gaoli (1946).

Faņs Džanluns; Sjujs Ciļans

Par ĶKP Centrālkomitejas Militārās padomes priekšsēdētāja vietniekiem tika iecelti ģenerāļi Faņs Džanluns un Sjujs Ciļans.

Hu Dziņtao

Ķīnā valsts vadītāju nomaiņa notiek ik pa 10 gadiem un šī būs jau piektā Ķīnas vadītāju paaudze pēc Mao Dzeduna. Iepriekšējais komunistiskās partijas vadītājs un pašreizējais prezidents Hu Dziņtao savā uzrunā partijas kongresam visa cita starpā norādīja, ka Ķīnai nevajag atteikties no komunistiskās ideoloģijas un Mao Dzeduna principiem. Saskaņā ar Ķīnas vadības maiņas tradīciju, šī uzruna ir ne tikai sava veida novēlējums jaunajai vadībai, bet arī nosacīti obligātas darbības vadlīnijas.

Atgādinām, ka Ķīna ir otra ekonomiski attīstītākā valsts pasaulē aiz ASV un, turpinoties pašreizējām ekonomikas izaugsmes tendencēm, tuvāko desmit gadu laikā Ķīna kļūs par pirmo ekonomiski attīstītāko valsti pasaulē. Savukārt ASV un Lielbritānija, lai to nepieļautu, destabilizē islāmticīgās valstis (lai „atgrieztu” Ķīnu no energoresursiem, ielenktu ar naidīgām, teroristu pārpilnām valstīm un destabilizētu situāciju islamtīcīgajā Ķīnas Auguru apgabalā), mēģina radīt šķelšanos Ķīnas elitē un pat izskata iespēju dot kodoltriecienus pa Ķīnu (maksimālais kodoltrieciena termiņš – līdz 2017.gadam).

Avoti:
http://www.delfi.lv/news/world/other/kinas-viceprezidents-sji-dzinpins-klust-par-kompartijas-un-brunoto-speku-vaditaju.d?id=42828444
http://bnn.lv/kina-nosledzas-komunistiskas-partijas-kongress-92443
http://www.gazeta.ru/politics/2012/11/15_a_4854301.shtml
http://russian.cri.cn/chinaabc/

Informācijas aģentūra
/22.11.2012/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Ķīna, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s