Latvijas bērnu nabadzības rādītāji (UNICEF pētījums)

Saskaņā ar starptautiskās organizācijas UNICEF (Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds) pētījuma datiem par ekonomiski attīstītajām valstīm, Latvijai ir vieni no sliktākajiem rādītājiem. Pētījums tika publicēts 2012.gada maijā.
00195_UNICEF_dati1
Bērnu pamatvajadzību apmierināšanas (deprivation) ziņā Latvija ieņem 4.vietu. 31,8% Latvijas bērnu nav nodrošinātas divas vai vairāk (2+) no UNICEF definētajām pamatvajadzībām. Ungārijai šis skaitlis ir 31,9%, Bulgārijai 56,6%, bet Rumānijai 72,6%. Ar trim vai vairāk (3+) pamatvajadzībām nav nodrošināti 25,2% Latvijas bērnu, 4+  –  20,7%, bet 5+  – 15,9%.

UNICEF definētajās pamatvajadzības:  1. Trīs ēdienreizes dienā. 2. Vismaz viena ēdienreize dienā ar gaļu, vistu vai zivīm (vai arī veģetāru ekvivalentu). 3. Svaigi augļi un dārzeņi katru dienu. 4.Bērna vecumam un zināšanu līmenim piemērotu grāmatu esamība (neskaitot skolas mācību grāmatas). 5.Āra aktivitāšu aprīkojuma esamība (velosipēds, skrituļslidas utt.). 6.Regulāras brīvā laika aktivitātes (peldēšana, sportošana, instrumenta spēle, dalība pulciņos, jauniešu organizācijās utt.). 7.Iekstelpu spēļu esamība (vismaz viena uz bērnu, tai skaitā izglītojošas rotaļlietas, galdaspēles, datorspēles uc.). 8.Nauda, lai piedalītos skolas pasākumos un ekskursijās. 9.Klusa, pietiekami plaša un apgaismota telpa mājasdarbu izpildei. 10.Interneta pieslēgums. 11.Kaut vai dažas jaunas drēbes (tas ir, lai visas nebūtu otrreizējas lietošanas). 12.Divi pāri vajadzīgā izmēra apavu (tai skaitā vismaz viens pāris – piemērots jebkuram gadalaikam). 13.Iespēja laiku pa laikam aicināt mājās draugus (paspēlēties, uz pusdienām). 14. Iespēja svinēt svētkus (piemēram, dzimšanas dienas, vārdadienas, reliģiskos svētkus utt.).
00195_UNICEF_dati2
Bērnu nabadzības līmeņa  ziņā Latvija ieņem 3. vietu.  18,8% Latvijas bērnu dzīvo ģimenēs, kuru ienākums ir zem 50% no vidējā ienākuma valstī. Zīmīgi, ka otrajā vietā ir ne viens cits kā izdaudzinātā  un citus pamācošā „laimeszeme” ASV – 23,1% ASV bērnu dzīvo ģimenēs, kuru ienākums ir mazāk nekā puse no vidējā ASV iedzīvotāju ienākuma.  Bet pirmo vietu bērnu nabadzības līmeņa ziņā ar 25,5% ieņem Rumānija.

Viss pētījums ir pieejams te: http://www.unicef-irc.org/publications/pdf/rc10_eng.pdf

Avoti:
http://www.unicef-irc.org/publications/pdf/rc10_eng.pdf http://rankingamerica.wordpress.com/2012/10/05/the-u-s-ranks-2nd-in-child-poverty-2/
http://perevodika.ru/articles/22427.html
http://gilljan.livejournal.com/192831.html

Informācijas aģentūra
/19.01.2013/

Šis ieraksts tika publicēts !!! PAR BĒRNIEM !!!, Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s