Cilvēki tiek maldināti: bāriņtiesas nav tiesas

Uz 2012.g. 1.jūniju Latvijā bija 8101 bērns, kuru vecākiem ir atņemtas aprūpes tiesības. Tā vienā 2011.gadā aprūpes tiesības tika atņemtas 1961 vecākiem par 2300 bērniem, bet tai pat gadā aprūpes tiesības tika atjaunotas tikai 618 vecākiem ar 883 bērniem. 2011.gadā  830 gadījumos tiesa lēmusi par aizgādnības (tas ir vecāku) tiesību atņemšanu vecākiem.

Vēršu uzmanību , ka valsts vara ilgstoši dezinformē tautu par tā saucamajām bāriņtiesām. Tām nav nekāds sakars ar tiesu. Bāriņtiesas ir pašvaldības aizbildnības un aizgādnības iestādes tās sociālās aprūpes sistēmā ar attiecīgi šai sistēmai piemērotu darbinieku kvalifikāciju.

Tiesa ir valsts iestāde, kura ir neatkarīga un darbojas saskaņā ar likumu “Par tiesu varu” tieslietu sistēmas ietvaros. To vada tiesnesis ar juridisku izglītību, vismaz 5 gadu darbastāžu, ne mazāk kā 30 gadus vecs un ar nokārtotiem eksāmeniem un stažēšanos. Tiesnesi izvirza tieslietu ministrs pamatojoties uz tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas atzinumu un apstiprina Saeima uz 3 gadiem. Tiesneša atbildību nosaka speciāls likums.

Pēc starptautiskiem aktiem vecākiem aprūpes un aizgādības tiesības var atņemt tikai ar tiesas lēmumu.

Pašreizējā kritiskā situācijā ir jāatjauno tiesībsargam finansējums, lai var izveidot normālu bērnu un ģimenes aizsardzību pašreizējo 3 darbinieku vietā, paņemot finansējumu no inspekcijas, kas faktiski ir Labklājības ministrijas politiskais ierocis un faktiski sen jau darbojas kā ģimenes grāvējs t.s. „jaunās pasaules kārtības” nevis mūsu valsts interesēs.

Jānis Gulbis

Šis ieraksts tika publicēts !!! PAR BĒRNIEM !!!, Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Cilvēki tiek maldināti: bāriņtiesas nav tiesas

  1. Šīs iestādes ir radītas ,lai maldinātu cilvēkus. Nodarbojas ar dezinformāciju, liekuļo, atklāti terorizē ģimenes un bērnus. Un tālāk Tiesas 1,2,3,instancē vadās pēc šo BT safabricējumiem,protams, ar mērķi realizēt ,,JPK,,

  2. T AMĀRA saka:

    manuprāt tās iestādes piesedz viena otru un ir korumpētas.tiek safabricēti ziņojumi,cilvēku cenšas padarīt par noziedznieku,bet patiesībā īstie noziedznieki sēz kabinetos,drukā papīrus un pat nedomā par patieso situāciju.uz bērnu rēķina uzdzīvo…tie ir sausi cietsirdīgi ,,cilvēki,,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.