Par kodolieročiem, kodollīdzsvara būtību un to, kāpēc ASV (NATO) pretraķešu aizsardzības sistēma apdraud visu pasauli

00311_kodolspradziensVidēji statistiskais pilsonis vispār neko nesaprot kodolieroču jautājumā un jezgas būtībā ap kodolbruņojuma samazināšanu un pretraķešu aizsardzības sistēmām. [Šie jautājumi ir regulārs ASV, NATO un Rietumvalstu no vienas puses un Krievijas no otras puses dažādu publisku izteikumu un darbību iemesls.]

Ļoti plaši ir izplatīts tāds, atvainojiet par nepolitkorektu izteikumu, idiotisks un kretīnisks uzskats, ka: „Priekš kam vispār nepieciešamas tik daudz kodolraķetes?!”;  „Jums ko, par maz, ka varat palaist 10 kodolraķetes un pilnībā iznīcināt ASV vai visu pasauli?!”; „Kāpēc Jums vajag spēt viņus iznīcināt 60 reizes?!”

Paskaidroju. Visa kodollīdzsvara koncepcija balstās ne jau uz to cik reizes ko kurš var iznīcināt.  Un runa te vispār nav par kodolkaru, bet gan par to kā garantēti nodrošināt mieru. Runājot par kodolieročiem, visi domā tikai par mieru [jo neviens negrib kodolkaru, kurā var tikt iznīcināts].

Kodolieroči vispār ir tāda interesanta parādība – tie no vienas puses ir galvenais cilvēces pastāvēšanas drauds, bet no otras puses tie ir kļuvuši par galveno globāla miera nodrošināšanas (garantijas) līdzekli. To esamība pēc fakta novērš stratēģiskus pasaules karus. Un tas tā ir tādēļ, ka katrs baidās, ka viņu var pilnībā iznīcināt līdz galam, jeb, runājot militāros terminos, ka viņam var nodarīt nepieļaujamus (vai neatjaunojamus) zaudējumus.

Kāda ir nepieciešamā un pietiekamā kodollīdzsvara koncepcija šodien? Tā ir sekojoša: pretinieks negaidīti, bez brīdinājuma, ar visiem spēkiem pēc maksimuma pirmais veic pret jums kodoluzbrukumu. Veicot to, pretinieks uzspēj iznīcināt jums noteiktu daudzumu kodollādiņu. Ja pie šādiem apstākļiem jūs garantēti varat dot pretiniekam atbildes triecienu un viņu iznīcināt, tad jūs atrodaties drošībā un pretinieks garantēti kodoluzbrukumu neveiks. Saprotat?! Tātad, jūs [visa pasaule] esat drošībā nevis tad, ja varat pirmais veikt kodoluzbrukumu un iznīcināt pretinieku, bet gan tad, ja pēc pilna pretinieka kodoluzbrukuma spējat garantēti iznīcināt pretinieku. Lūk šai gadījumā jūs esat drošībā un valda kodollīdzsvars, un visi aprēķini tiek veikti, izejot no šīs idejas.  [Citiem vārdiem sakot, kodollīdzsvara koncepcija paredz, ka nevienai no valstīm nav spēja dot tādu pirmo kodoltriecienu, kas pilnībā iznīcinātu otras valsts spēju dot iznīcinošu prettriecienu.]

Kas ietilpst šajos aprēķinos? Ļoti daudz kas. Cik daudz kodolraķešu šahtas var tikt iznīcinātas pie viena vai cita veida ASV tehnoloģiskā pārākuma? Ja šahtas tiks iznīcinātas ne kodoluzbrukuma rezultātā, bet kaut kā savādāk, tas nemaina lietas būtību. Cik daudz un kādas kodolraķetes var tikt palaistas pret mums? Kādas cita veida iedarbības uz mūsu [Krievijas] bruņoto spēku kaujasspējām tiks pielietotas? Piemēram, augstākās pakāpes radiolokācijas uzbrukumi vai kādi citi supertehnoloģiski ieroči. Cik daudz ko pie mums iznīcinās? Kas mums ir jāizdara, lai pēc tam, kad mēs esam kļuvuši par kodoluzbrukuma upuri, mums tomēr izdotos saglabāt pietiekamu daudzumu rīcībspējīgu bruņoto spēku, lai iznīcinātu pretinieku? Ja mums tas izdodas, tad pretinieks neveiks kodoluzbrukumu. Tas ir pirmkārt.

Tātad, ja pretinieks paaugstina savas kaujasspējas (nav pat obligāti ka tās ir saistītas ar kodolieročiem) un var iznīcināt jau nevis 80%, bet gan 90%, tad mums jau vajadzētu sākt palielināt kodollādiņu skaitu. Vai arī tad ir jāpalielina esošo kodollādiņu aizsardzības pakāpe, kas, starp citu, nemaz nav tik vienkārši izdarāms.

Tagad otrkārt. Jūs devāt atbildes kodoltriecienu. Vai pretinieks var kaut ko ar to izdarīt? Ja pretinieks garantēti var to apturēt, iznīcināt tās raķetes gaisā, tad viņš ir drošībā. Un tad, viņš droši, nebaidoties par savu drošību, var pirmais dot kodoltriecienu [un anglosakši garantēti to arī darīs; viņiem šai ziņā nav nekādu morālu šķēršļu, viņi to jau ir darījuši (Hirosima un Nagasaki Japānā) un ir nopietni gatavojušies to darīt (pret PSRS pirms kodolieroču iegūšanas)]. Tas ir pretraķešu aizsardzības faktors.

Tātad, pirmais kodollīdzsvara faktors – ar ko pa mums „sitīs” šodien un pēc 10 gadiem? Otrs faktors – kāda ir pretraķešu aizsardzības sistēma? Un tikai no šiem diviem faktoriem izriet cik daudz kodolraķetes un kādas mums ir nepieciešamas, lai neviens mums neuzbruktu? Un, ja neviens mums neuzbruks, tad būs globāls miers visā pasaulē. Kā saka, valdīs miers un  draudzība, un visi varēs mierīgi „tusēt”, iet uz diskotēkām, skatīties „prikolīgas” filmiņas, ēst saldējumus, dzert kokteilīšus un vispār ne par ko neuztraukties. Viss tad būs „ok”. Tas, protams, līdz tam mirklim, kad Dievs tas Kungs neapvainosies uz cilvēci, kura tikai „tusē”, „kaifo”, rij, „drā*as” un neko citu nedara, un neiznīcinās to. Bet tas būs pēc tam (joks).

Bet tā, ja mums [Krievijai] neuzbruks, viss visiem būs labi. Bet, lai visiem viss būtu labi, kategoriski nedrīkst pieļaut, lai teorētiski kļūtu iespējams iznīcināt mūs pirmajā kodoluzbrukumā. Un, lūk, ar to nodarbojas mūsu garlaicīgās profesijas pārstāvji. Viņi veic kodolbruņošanās sacensības aprēķinus, lai nodrošinātu, kad pa tevi dos triecienu ar jaunākajiem ieročiem, tu ar savu novecojušo atlikumu viņiem pretī iespļautu tā ka to nevarētu nosegt viņu pretraķešu aizsardzība. Jo, ja pretinieks spēs nosegt tavu atbildes triecienu ar pretraķešu aizsardzības sistēmu, tad pretinieks būs drošībā. Un tikai izrēķinot, ka viņš garantēti ir drošībā, pretinieks veiks kodoluzbrukumu.

Un, lūk, te arī rodas draudi. Mēs nespējām panākt, lai ASV atteiktos no pretraķešu aizsardzības sistēmas. Amerikāņi, tātad, turpinās to attīstīt. Mēs, tiesa gan, panācām, ka Stratēģiskā bruņojuma samazināšanas līguma (START) [parakstīts 2010.gada aprīlī] preambulā ir pieminēts, ka tas tomēr nav labi. Bet arī no mūsu [Krievijas] puses tur ir teksts, ka gadījumā, ja pretraķešu aizsardzības sistēma rada mums draudus, mēs izstājamies no līguma. Tomēr līgumā nav ne vārda par augsti tehnoloģiskajiem ieročiem. Mēs, tātad, nepieminam augsti tehnoloģiskos ieročus un nevedam uzskaiti par jūras spēkos bāzētajām spārnotajām raķetēm, kā to vajadzētu darīt. Tādējādi mēs atļaujam pretiniekam sameklēt „robus” šai līgumā, lai viņš varētu pietuvoties stāvoklim, kad varēs mūs iznīcināt tā, ka mēs neatbildēsim. Šai jomā pretinieks [ASV] ir pavirzījies vēl tālāk uz priekšu.

Tomēr, ja ASV tehniski sāks mūs arvien vairāk apsteigt, bet mēs regresēsim atpakaļ, tad tas ir neizbēgami! Šādā gadījumā tas tāpat agri vai vēlu notiks!

Runājot par kodolieročiem, gribu izskaidrot vēl vienu problēmu – t.s. „pasauli bez kodolieročiem”. Paskaidroju pirmkārt tiem „īpaši apdāvinātajiem”, kuri, atvainojos par kārtējo nepolitkorekto iztreicienu, muld par šo tēmu, paši absolūti neko tajā nesaprotot. Tad, nu, lūk, tiklīdz pasaule paliks „bez kodolieročiem”, sāksies pasaules karš. Tas ir pirmkārt.

Otrkārt, ASV šai gadījumā iegūs pār visu pārējo cilvēci nospiedošu pārsvaru.

Un, visbeidzot, treškārt, nekas tāds [„pasaule bez kodolieročiem”] vispār reāli nav iespējams. ”Tas nevar būt tāpēc, ka tas nevar būt nekad.” Pat, ja Krievija un ASV pilnībā atbruņosies un iznīcinās visus savus kodolarsenālus, tad to nekādi negribēs darīt ne Izraēla, ne Francija, ne Ķīna, ne Indija, ne Pakistāna, ne daudzas citas valstis. Un ja mēs [Krievija un ASV] tagad vienkārši likvidēsim savu nospiedošo kodolpārākumu pār citām pasaules lielvalstīm, tad mēs pasauli padarīsim par daudzpolāru kodolpasauli. Un tad katrs šāds daudzpolārās pasaules poliņš varēs mierīgi „uzsist” pa citu poliņu. Pasaule šādā gadījumā dotos sekojošā virzienā: sākumā mazas intensitātes kodolkaru virzienā, bet pēc tam arī vidējas intensitātes kodolkaru virzienā. Tāpēc šī „pasaules bez kodolieročiem” utopija, kā jebkuri „labie nodomi” [domāts teiciens: „ar labiem nodomi ir bruģēts ceļš uz elli”], var atvērt vārtus uz elli, iemīt ceļu uz turieni.

Tāpēc nevajag utopijas, bet gan ir droši jāskatās realitātei acīs un ir jādara viss, lai šī realitāte nebūtu drausmīga un šausmīga.

Sergejs Kurginjans, politologs, analītiķis
/2010.gada maijs/

Avots:
http://www.kurginyan.ru/publ.shtml?cmd=add&cat=2&id=50

Informācijas aģentūra
/29.01.2014/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Krievija, Veids: Analīze, versija, viedoklis, W: SERGEJS KURGINJANS. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Par kodolieročiem, kodollīdzsvara būtību un to, kāpēc ASV (NATO) pretraķešu aizsardzības sistēma apdraud visu pasauli

  1. miltons saka:

    ”’S’A DEMAGOGA TAUTAS BR’A”LI IZTEIKU’SIES,KA JA M’US,KA VALSTI IZN’ICIN’AS,TAD M’ES J’US VISUS PA’NEMSIM L’IDZI!.

  2. Atpakaļ ziņojums: NATO sper vēl vienu solis tuvāk trešajam pasaules karam | Informācijas aģentūra

  3. videjs saka:

    Tomahawk latviskojums tāds drusku krievisks 😉

  4. Atpakaļ ziņojums: Vladimirs Putins, paziņojot par Krievijas jaunākajiem ieročiem, iznīcina ASV vienpolārās pasaules modeli un ASV pretraķešu aizsardzības sistēmu | Informācijas aģentūra

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.