Žurnāls „Mans mazais” publicē incesta elementus saturošu fotogrāfiju

00314_Pretiga_bilde_Vizma_Meiksane

Populārais vecākiem domātais žurnāls „Mans mazais” (http://www.mansmazais.lv/ ) 2014.gada februāra numurā publicēja divdomīgu un šai divdomībā pretīgu fotogrāfiju, kurā pediatre un neiroloģe Vizma Meikšāne ir nofotografēta sēžot klēpī savam pieaugušajam dēlam. Pie tam fotogrāfijas tēls ir tāds, ka, ja uz tās nebūtu rakstīts, ka tā ir māte ar dēlu, tad var rasties pavisam cits iespaids. Lai kā arī nebūtu patiesībā, bet pati fotogrāfija ir incesta elementus saturošs tēls, tāpēc jo satraucošāk, ka šādas preteklības parādās tik populārā vecākiem domātā žurnālā.

Šai sakarā ir jāpiemin, ka pašreiz Rietumu pasaulē, tai skaitā ES jo plaši notiek dažāda veida izvirtību popularizēšana un legalizācija, tai skaita arī pedofīlijas un incesta, tāpēc šāda tipa netiešās reklāmas – sabiedriskās reakcijas testēšanas materiāla parādīšanās arī Latvijas presē savā ziņā ir likumsakarīga un nav nejauša kāda morāli-estētisku robežu izjūtas zaudējuša indivīda slimās apziņas izpausme . Apmēram ar šāda tipa mākslinieciskiem tēliem tika panāktas ievērojamas izmaiņas sabiedrības attieksmē pret homoseksuālismu un šīs pašas metodes tiek izmantotas, lai turpinātu sabiedrību pieradināt pie citām preteklībām.

Kā vispār kas tāds varēja notikt? Pirmkārt, šāda “atraktivitāte”  visdrīzāk nebija Meikšānes un dēla ideja, bet gan “Mans mazais”  štata fotogrāfa “ radošuma” izpausme. Latvijā tagad ir pilns ar atsaldētiem fotogrāfiem, kuri  intensīvi  ekspluatē “sexy”  tēmu, mudinot fotografējamos “atbrīvoties” un ieņemt visādas ķēmīgas pozas. Diemžēl pietiekami liela daļa Latvijas publikas to nemaz nepamana un ļaujas šādai sevis izkropļošanai.

00314_Mans_mazais_komanda

Otrkārt tāda preteklība nevarēja parādīties žurnālā bez galvenās redaktores ziņas, kas nozīmē, ka viņa ir vai nu stipri aprobežota būtne vai arī to uzskata par “funny”. Jebkurā gadījumā tāda cilvēka atrašanās tik atbildīgā amatā ir vairāk kā nepieļaujama. Ir vairāk kā skaidrs, ka, ja te var parādīties šāds nonsenss, tad citiem šai žurnālā publicējamiem materiāliem ir stipri apšaubāma ticamības pakāpe, jo nevar zināt, kur ir kārtējā muļķība, bet kur apzināta ļaunprātība. Un to, ka šis žurnāls, līdzīgi ka daudzi citi masmēdiji nodarbojas ar apzināti kaitniecisku cilvēku dezinformēšanu, liecina arī tas, ka šajā pašā numurā plaši tiek reklamēta daudzām sievietēm aiz nezināšanas tik tīkamā tēvu piedalīšanās dzemdībās, kas uz normālu vīrieti var atstāt visnotaļ bēdīgu psiholoģisku rezultātu.

Informācijas aģentūra
/24.02.2014/

Šis ieraksts tika publicēts Homoseksuālisms, pedofīlija, Kat.: Notikumi, Reg.: Latvija, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

23 Responses to Žurnāls „Mans mazais” publicē incesta elementus saturošu fotogrāfiju

 1. Mārtiņš saka:

  “..plaši tiek reklamēta daudzām sievietēm aiz nezināšanas tik tīkamā tēvu piedalīšanās dzemdībās, kas uz normālu vīrieti var atstāt visnotaļ bēdīgu psiholoģisku rezultātu.”

  Fantastisks apgalvojums! Spiriežot pēc rakstā apspriestās tēmas un autora dziļdomīgajiem secinājumiem, rodas iespaids, ka autors pats ir guvis traumu no piedalīšanās savās dzemdības.

  Interesanti vai bērnus taisot vīrietis nevar traumu dabūt? Jebšu uz vīrieti attiecas itkai tās patīkamās, skaistās lietas? Vai arī gļēvi pagaidīt aiz durvīm, kad vecāmāte atnesīs pūkainos rozā autiņos ietītu jaudzimušo, tā lai nabaga jaunizceptajam papucītim ap dūšiņu slikti nesametas, jo redz nabadziņam vairoties prieku sabojās.

  Ja biji pie bērna taisīšanas, tad noved lietu līdz galam!

 2. Ivars saka:

  Ja gadienā kādam paskatoties uz bildi nepaliek nelabi un nav saprotams kas tur tāds, tad paskaidroju:
  1. Fotogrāfijā nav attēlots incests, bet tā satur incesta elementus. Bildē virkne netiešu pazīmju rada iespaidu, ka starp attēlā redzamo vīrieti un sievieti ir romantiskas attiecības. Lai gan šādam iespaidam runā pretī uzraksts uz fotogrāfijas, ka attēlā redzama māte ar dēlu, pašas fotogrāfijas pazīmes paliek, kas rada pretrunu viens no kuras iespējamajiem rezultātiem ir ka šādas attiecības ir pieļaujamas. Šī fotogrāfija ir klasisks paraugs kā ar mākslas palīdzību ir iespējams propagandēt dajebko, saglabājot formālās pieņemamības rāmjus. Māksla tā ir netieša iespaidošana, kur vienmēr var pateikt „a tu ne tā saprati, tur pavisam kas cits ir domāts”.

  2. Viena lieta, ja vecāki ņem klēpī mazus bērnus, bet pavisam cita lieta ir ja klēpī tiek ņemti pieauguši cilvēki. Ok, var būt dažādas sadzīviskas situācijas, bet darīt to ikdienā vai pozēt tas kā minimums ir slimi. Vienīgais mazais attaisnojums bildes personāžiem var būt, ka viņus uz to, iespējams, pamudināja fotogrāfs, bet arī šai gadījumā tas liecina gana daudz ko par šo cilvēku iekšējās normālības izjūtu, jo viņi tomēr to izdarīja.

 3. Jānis saka:

  Raksta autoram acīmredzot ir kaut kādas psiholoģiskas dabas problēmas, bet ne par to šoreiz. Es gribētu par tiem elementiem fotogrāfijā. Manuprāt visnospiedošākie elementi ir pseidotautiskās segas disonanse ar liliju tapetēm uz sienas. Tas patiesi ir nomācoši. Tik pat nomācoši, kā šī raksta anonimitāte.

 4. arī fotogrāfs saka:

  Fotogrāfija ir vienkārši bezgaumīga. Tā arī vienīgā problēma, pārējais ir no pirksta izzīstas fantāzijas. Turklāt izskatās, ka raksta autoram incesta tēma neliek mieru…….nez kāpēc ?

 5. vika saka:

  Aizliegt mākslu! sadedzināt žurnālu(-s)! Ieņemt tipogrāfiju!
  Un atņemt autoram krītiņus, lai pārstāj krāniņus sabiedriskās vietās zīmēt!

 6. gmeluskans saka:

  Tas, ka šo blogu ir izveidojuši slimi idioti un tādiem tas arī domāts tā kā būtu skaidrs, tomēr interesanti, kāpēc nav nekādu norāžu uz autoriem? Bail pašiem no sava stulbuma?

 7. zombiju apkarotājs saka:

  Laikam tādi cilvēki, kā šī raksta autors, savulaik radīja inkvizīciju, ohranku, NKVD, SD, GeStaPo…

 8. Zuze saka:

  Šķiet feridam būtu diezgan konkrēta diagnoze ģeniālajam raksta autoram, ko visticamāk izraisījusi kāda saga bērnības/ dzemdību trauma.

 9. kp saka:

  Žēl, ka teksta autoram nav bijusi sirsnīga bērnība un normālas vecāku attiecības, tad šādas bildes neraisītu tik dīvainas seksuālās fantāzijas. Autoram vajag normāli “nokrāmēties” tad pārstās domāt tikai par to. Un ja vīram ir trauma..pēc dzemdībām tad vajag parādīt “vāveri”, lai redz, ka viss ir kārtībā 🙂

 10. Artis saka:

  Ārprāts! Ko nu darīt? Lieta tāda, ka februāra sākumā, pēc trīs gadu prombūtnes biju iegriezoes Latvijā un apmeklēju arī savus tuviniekus. Satraukumā par atkalredzēshanos, tikai tā tagad varu izskaidrot savu perverso rīcību, sabuchoju savu mazo māsu un vecomammu. Mans tēvs to visu redzēja. Nezinu vai mana pretdabiskā rīcība atstās paliekoshas psihiskas traumas radiem, bet god. raksta autoram ieteiktu iedzert nomierinoshas zāles un pārlieku neuzbudināties no grupveida. orgjijas, ko tiko aprakstiju 🙂

  • Agnese saka:

   Es ceru, ka Tu savu māsu un vecomammu “nenosūci” uz lūpām! Ja jau nezini – normāla sabučošanās nav pretdabīga!!!
   PSRS laikos Brežņevs mīlēja sūk visu “partbiro” un viesus uz lūpām. Netiklība nak no turienes arī…

  • Inc saka:

   Arī:”Skaidri zini – par sevi?
   Labticības vien – te – ne-pie-tiek!
   Likme – pārāk liela!”

 11. Agnese saka:

  Visumā – par perverso fotigrafiju – atbalstu autoru, taču neatbalstu autoru saistībā ar dzemdībām! Dabā paredzēts dzemdēt divatā – māte un tēvs pārgriež nabas saiti. Sieviete var ari viena piedzemdēt – bet tas būtu ļoti grūti…

  • :) saka:

   Autors visu pareizi pateica. Nekādā dabā nekas nav paredzēts. Ja tu ar dabā – domā kā dzīvnieku pasaulē, tad tajā tēviņš jau sen ir gabalā. Es personīgi zinu vienu gurķi, kurš draudzenes dzemdībās turpat uz vietas noģība. Idiotisms kaut kāds, vīrietim tur nav jābūt un punkts.

 12. Si saka:

  Izsaku līdzjūtību raksta autoram – par aprobežotību un vēlmi skaistās, sirsnīgās attiecībās saskatīt perversumu. Notiek taču Latvijā un pasaulē pietiekami daudz nejēdzību un preteklību – rakstiet par tām, un nekļūstiet smieklīgi, cenšoties saskatīt to, kā nav!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s