Latvijas mēdiju tendenciozitāte: NRA „aptaujas” gadījums

00319_nralvLatvijas mēdiji ir galēji tendenciozi, kas jo īpaši izpaužas Ukrainas notikumu atspoguļošanā. Viens sīks, bet uzskatāms šīs tendenciozitātes piemērs 10.03.2014 bija redzams konservatīvākās Latvijas avīzes – NRA portālā www.nra.lv .

Latvijas mēdiju maziskums un melīgums sen jau ir zināms, kādēļ to produkciju gandrīz nelietoju, tikai, lai saprastu galvenos režīma propagandas virzienus, pārskatu dažu portālu un ziņu aģentūru galvenos virsrakstus, tai skaitā NRA. Ja tendenciozitātes ziņā veiktu pilnu latviešvalodīgo mēdiju analīzi, tad nešaubos ka tendenciozitātes topa pirmās vietas ieņemtu LNT ziņas, Panorāma, Latvijas radio ziņas, Latvijas avīze, IR un TVNET, bet atlikušie mēdiji stipri no līderiem neatpaliktu.

10.03.2014 NRA portālā bija redzama „aptauja”, kurā pietiekami primitīvā veidā ir doti atbilžu varianti tikai ukraiņu nacistus atbalstošiem atbildētājiem. Uz jautājumu „Vai sakarā ar notikumiem Ukrainā būtu jāaizliedz Krievijas TV kanālu retranslācija Latvijā?” bija iespējami tikai sekojoši atbilžu varianti:  1. „Viennozīmīgi – jā. Tas bija jāizdara jau sen. Suverēnā valstī šāda smadzeņu skalošana ir nepieļaujama, jo Latvijas attiecības ar Krieviju nav tās draudzīgākās.”;  2. „Drīzāk – jā. Krievijas klajā propoganda ir neciešama.”; 3. „Drīzāk – nē. Katram ir sava galva uz pleciem. Lai rastos viedoklis ir jādzird visas iesaistītās puses.”; 4. „Nekādā gadījumā. Cenzūra lai paliek Krievijai. Latvijā cilvēki ir pietiekoši gudri, lai paši izdarītu secinājumus.”

00319_NRAobjektivitate

Piemēram savu variantu: tikai „Nekādā gadījumā” vai „Nekādā gadījumā. Tikai primitīvā antikrieviskā un proamerikāniskā smadzeņu skalošana ir nepieļaujama” tā arī neatradu, bet apmēram šāds viedoklis ir vismaz trešdaļai Latvijas iedzīvotāju, ja ne visai pusei.

Šī antikrieviskā amerikāņus un viņu aizbilstamos ukraiņu nacistus slavējošā propaganda ir tik primitīva ka nelabi paliek par šo pseidovalsteli, tās pārvaldes aparātu un latviski runājošajiem kā tās kodolu. Kā latvietim visbēdīgāk man ir par latviski runājošajiem, jo tik zems propagandas līmenis parāda arī gauži zemo pašu latviešu līmeni. Ja tas tāds nebūtu tad amerikāņiem & co nebūtu izdevies tik pamatīgi izvarot Latviju, noskaņojot upurus par labu varmākām un pret tiem, kuri upuriem varētu palīdzēt. Un ja latviski runājošie nebūtu tik aprobežoti, tad tāda primitīva propaganda viņus vienkārši atbaidītu, bet …

Šī aptauja ir sīkums. Tā ir konkrēta atbildīgā personāža pārliekas centības un stulbuma izpausme. Tāpat ne jau NRA ir tendenciozākais Latvijas mēdijs. Vienkārši šis viegli piefiksētais sīkums ļoti labi un uzskatāmi raksturo visu latviešu valodas informatīvās telpas mēdiju vidi. Apmēram šādā primātu līmenī ir latviešvalodīgā žurnālistika un tās „objektivitāte”.

Un kas no tā? Nekas. Vienkārši fakta konstatācija priekš tiem svārstīgajiem vēl patstāvīgi domāt spējīgajiem cilvēkiem, kuri naivi uzskata, ka Latvijā ir „brīvā prese”. Nav. Ir tikai pērkamu žurnālistu varza ar izteiktāku proamerikānisku orientāciju. Gribas tomēr cerēt ka latviešvalodīgie savā vairumā tomēr pagaidām vēl ir gudrāki par lielāko daļu ASV tautas, kas sabiedriskā ziņā ir bezgala stulbi un kuru zemajam intelekta līmenim arī ir paredzēta tik primitīva un nekvalitatīva propaganda.

Avots:
http://nra.lv/aptaujas/622-aptauja.htm#comments

Informācijas aģentūra
/19.03.2014/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Latvijas mēdiju tendenciozitāte: NRA „aptaujas” gadījums

  1. miltons saka:

    Pajaut’ajiens:K’a J’us dom’ajiet-ja krievu taut’ibas Latvij’a dz’ivojo’ss pilsoni[puspilsonis],kas “‘izgl’itojies”‘Latvijas Izg’it’ibas Ministrijas “‘m’ac’ibu proces’a”‘ ir sp’ej’igs””filtr’et”‘-izprast to.ko sav’a REN TV ROSSIA dod 8vai 9 raid’ijuma dal’ibnieki ar “‘raid’ijuma vad’it’aju “”priek’spl’an’a?Praktiski tur pat nav ko m’e’gin’at atsp’ekot ar “”citu viedokli””.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.