Lielbritānijas finansu ministrs tiek pieķerts reizrēķina nezināšanā

Džordžs Osborns un reizreiķinu zinošs skolnieks

Džordžs Osborns un reizreiķinu zinošs skolnieks

Septiņgadīgs zēns populārā TV šovā uzdeva Lielbritānijas finansu ministram Džordžam Osbornam (1971) jautājumu, cik ir 7×8. Ministrs no atbildes izvairījās, atrunājoties, ka viņš sev esot apsolījis nekad vairs neatbildēt uz matemātiskiem jautājumiem. Interesanti, vai tas attiecas arī uz premjerministra un karaļnama pārstāvju jautājumiem par valsts finansu stāvokli, ko noraksturot bez matemātiskiem jēdzieniem nav iespējams. Ticamāk gan, ka bērna jautājums Osbornu pārsteidza nesagatavotu un viņš vienkārši nezināja atbildi.

 

Šis ir kārtējais gadījums, kurš parāda augstākā līmeņa pārvaldnieku aprobežotību, šai gadījumā Lielbritānijas. Latvijas politiķi, visdrīzāk, reizrēķinu zina, jo Padomju skolās tas līdz trešais klasei katram bija jāzina no galvas, bet tādēļ politiķu kompetences problēma pie mums nav mazāk aktuāla, ko uzskatāmi apliecināja Lemberga – Kariņa/Sprūdža epopejas (var būt dažāda attieksme pret Lembergu, bet šīs epopejas parādīja brēcošu konkrēto ministru nekompetenci).

Jāatgādina, ka matemātika ir cieši saistīta ar loģiku un loģisko domāšanu (spēja izmantot, atpazīt un radīt savstarpēji atkarīgu cēloņsakarību ķēdes) un matemātisku uzdevumu rēķināšana ir viens no galvenajiem loģiskās domāšanas attīstīšanas paņēmieniem, attiecīgi, cilvēkiem, kuri bērnībā un jaunībā ir maz rēķinājuši matemātiskus uzdevumus (kāpēc var arī nezināt viselementārākās matemātiskās darbības, piemēram, reizrēķinu), ir problēmas ar loģisko domāšanu.

Ja Osborns nespēj no galvas sareizināt 7×8, tad ir atklāts jautājums kā šāds cilvēks tika līdz vienam no ietekmīgākajiem valsts amatiem vienā no ietekmīgākajām pasaules valstīm. Ja valsts pārvalde ir kvalitatīvi augstā organizatoriskā līmenī (Lielbritānijā tas tā patiešām vismaz vēl kādu laiku atpakaļ bija), šādu primātu valdīšanu iespējams var ar samērā nelieliem zaudējumiem pārdzīvot, tomēr tāpat paliek baisi, saprotot ka vadošos amatus ieņem tik zema intelektuālā līmeņa personāži (ja ņemam vērā valdošo aprindu morālo līmeni, tad aina kļūst daudzkārt bēdīgāka).

Avots:
http://www.thetimes.co.uk/tto/news/politics/article4137460.ece
http://www.buzzfeed.com/jimwaterson/watch-george-osborne-refuse-to-answer-a-7×8-times-table-ques
http://www.vesti.ru/videos?vid=607636

Informācijas aģentūra
/04.07.2014/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Reģ.: GEIropa, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.