Poļu arhibīskaps atzīts par vainīgu pedofilijā

Jozefs Vesolovskis

Jozefs Vesolovskis

Vatikāna kanoniskā tiesa ir atzinusi bijušo arhibīskapu un Vatikāna sūtni (nunciju) Dominikānas republikā Jozefu Vesolovski par  vainīgu seksuālā vardarbībā pret bērniem. Ar tiesas lēmumu poļu garīdznieks ir izslēgts arī no priesteru kārtas.

Vesolovskis bija Vatikāna vēstnieks Dominikas republikā laikā no 2008. līdz 2013. gadam. Pērnā gada augustā, kad Dominikas kardināls Nikolas Lopezs informēja pāvestu Francisku par to, ka Vesolovskis, iespējams, seksuāli izmantojis vairākus pusaudža vecuma zēnus, Polijā dzimušais Veseolovskis tika atsaukts no Dominikas galvaspilsētas Santodomingo, informē ziņu aģentūra “Associated Press”.

Pāvests Francisks solīja asi vērsties pret Romas katoļu baznīcas priesteru pastrādātajiem seksuālajiem noziegumiem, šādu rīcību nodēvējot par sātanisku. Pagājušajā gadā Francisks pieņēma stingrākus likumus, saskaņā ar kuriem pedofilija Vatikānā tiek atzīta par noziegumu par kuru pienākas 12 gadu cietumsods.  Vesolovskis ir līdz šim augstākā ranga Vatikāna amatpersona, pret kuru sākta izmeklēšana par bērnu seksuālu izmantošanu. Pret viņu kriminālizmeklēšanu sākusi arī Vatikāna pilsēta, kā arī Dominikas tiesībsargājošās iestādes. Tas varētu nozīmēt to, ka Vesolovskim var tikt piespriests arī reāls cietumsods. Tiesa, pār Vatikānu gulstas aizdomu ēna, ka tas, atsaucot Vesolovski no Dominikas, centies pasargāt viņu no Dominikas republikas varas iestādēm.

Vesolovski par priesteri un 1972.gadā par bīskapu ordinēja Krakovas arhibīskaps Karls Jozefs Voitila (nākamais pāvests Jānis Pāvils II), kurš vēlāk savu tautieti norīkoja par Vatikāna sūtni Bolīvijā. Pēc tam prominentais homoseksuālists – pedofils bija Vatikāna vēstnieks Kazahstānā, Tadžikistānā, Kirgizstāna un Uzbekistanā. Savukārt par sūtni Dominikānas republikā Vesolovski kļuva ar pāvesta Benedikta XVI rīkojumu.   

Avoti:
http://www.news.va/en/news/canonical-trial-of-ex-nuncio-jozef-wesolowski
http://www.thelocal.it/20140628/ex-vatican-envoy-defrocked-for-sex-abuse
http://www.la.lv/vatikans-priesteri-atzist-par-vainigu-zenu-seksuala-izmantosana/
http://lv.radiovaticana.va/news/2013/09/07/dominik%C4%81na:_p%C4%93c_skand%C4%81la_demision%C4%93jis_apustuliskais_nuncijs/let-726527
http://www.km.ru/world/2014/06/30/religiya-i-mezhkonfessionalnye-otnosheniya-v-mire/743665-posol-vatikana-lishilsya-t

Informācijas aģentūra
/04.07.2014/

Šis ieraksts tika publicēts Homoseksuālisms, pedofīlija, Kat.: Politika, Reģ.: GEIropa, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s