Atbilde latvietim

00356_spat-zrat-sratATBILDE LATVIETIM, KAS RAKSTA: ”GRIBU NEATKARĪBU”, ”GRIBU LATVISKUMU”, ”GRIBU LABKLĀJĪBU”, ”GRIBU VIENU VALSTS VALODU”, ”GRIBU JUSTIES KĀ PAMATNĀCIJAS PĀRSTĀVIS”… :

Gribu, gribu, gribu… Ne tu ko gribu, ne pāris miljoni pārējo ko grib. Ja būtu gribējuši. būtu cīnījušies un dabūjuši. No pirmās pēcatomdas dienas uz āķa visi sasēdās un joprojām nost neraujas. Lai kaut ko sāktu saprast patstāvīgi, ir jāizslēdz LV radio, TV un vаdošie portāli. Jālasa ļoti dažādi un brīvi analītiķi, jāskatās pēc iespējas vairāk privātie, ar mobilajiem uzņemtie liecību video un jāizdara secinājumi pašam. Jābeidz atskaņot politiķu radītie mīti par visādām neatkarībām un brīvībām, identitātēm un kultūras kodiem. 99% tautas kāro tikai labāku dzīvi, kālab arī bēg uz Sodomas pilsētām darīt jebko, lai tikai padzīvotu kā rietumos.

Šodienas latviešu tautai, ne tev, ne man, nav nekāda sakara ar to tautu, kas te dzīvoja līdz valsts dibināšanai. Kamēr nebija valsts, bija kultūra, bija dzimtas, bija viss pēc Brigaderes trejādības – Dievs, Daba, Darbs. Pirmās brīvvalsts laikā tautas kulūras, darba tikuma inerce vēl bija tik liela, ka pilnīgi par banāli politisku veidojumu nekļuvām. Padomju laiki iedeva citus idzīvošanas uzdevumus, kad pierādījām to, ka īstāki, dziļāki un dzīvāki kļūstam tad, kad pār mums kāds valda.

Pēc Atmodas izlaidāmies pāris gados. Un tas, ko deklamē politiķi, arī muldēšana par valsts valodu, ir tukša ņemšanās. Kāda tev valsts valoda, ja visapkārt skan tikai angļu mēles muzons un LV jauniešu dragāts krievu ‘mats’? Kur tu dzīvo? Kamēr vienīgā nacionālā ideja būs nauda un vienīgais, ko dievināt, būs labklājība, nedz Latvijā, nedz kur citur nekas nemainīsies.

Latvieši savas dižās Dainas neuzauda, šķirojot saldētas zivis Anglijā vai lasot gliemežus Īrijā. Viņi neauda tās, klīstot pa lielveikaliem, lai nopirktu tieši to pašu, ko jau nopirkuši desmit tūkstoši citi pa lielbodēm klīdēji. Latvieši zināja, ka ir jāizdzīvo jebkuros apstākļos, ka jāturas dzimtas ietvarā, jādzīvo kopā ar dabu, jāmīl zeme, jāstrādā, jāgodā tikums, ne geji un lesbietes.

No tā visa, kas bijām, pāri nav palicis pat Imants Ziedonis. Zini taču tādu padomju Latvijas dzejnieku. Arī komunists Ojārs Vācietis nebija slikts dzejnieks. Tas nekas, ka Kārļa Vērdiņa siermaizīšpantiņš mīļotajam partnerim iekļuvis pasaules mīlas dzejoļu izlasē. Šī pasaule ir pederastu uzvarēta. Vismaz pagaidām. Vienīgā cerība atkal uz tradicionālismā atdzimstošo Krieviju, kas nevienu karu pēdējos pāris gadsimtos nav zaudējusi. Pēc tās uzvarām vairākas citas impērijas gan ir izgaisušas, kamēr pat boļševiku nīcinātās vietā radās jauna, PSRS impērija, kuras laikā Latvijas autoritāte, saimnieciskais, sociālais un kultūras stāvolis bija līdz paradīzei augstāls par to panīkumu, kādā mūsu valsts iegrūsta šodien. Cerams, ka pēc 21.gs. Krievijas un tās sabiedroto (Franacijas, Ungārijas, Ķīnas utt.) uzvarām arī ES un ASV impērijas izgaisīs. Vai vismaz kolosāli pārvērtīsies. To cilvēku dēļ, kas šajās impērijās, līdzīgi dažiem un man, redz un saprot, kas notiek mūsu acu priekšā un pakaļā.

Kad viss nevajadzīgasi un liekais būs izpostīts, varēsim atkal atgriezties pie būtiskā un turpināt radīt Dainas. Krišjānis Barons 30 gadus dzīvoja Krievijā, bet Dainu skapi sāka pildīt Maskavā. Tas viss viņam netraucēja. Tas viss viņu iedvesmoja. Mēs latvieši savā Latvijā neko tādu nespējam jau sen. Un nespēsim nekad, ja neattapsimies. Ja neattapsimies līdz karam, karš ir neizbēgams. Kā vemšana vai caureja pēc neapdomīgi uzturā patērētas indes.

Kaspars Dimiters
/11.07.2014/

Avots:
http://www.nebruks.lv/?p=2856

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Atbilde latvietim

 1. Deniss Kalns saka:

  Dainas izdeva Krievijas Zinātņu akadēmija cara laikā. Par to mīlēja stāstīt mans pasniedzējs, kura grāmatu par Latvijas kultūras vēsturi (pirmo šāda satura grāmatu) arī izdeva krievi, iespieda Tulā, apmaksāja krievi, jo latvieši naudu nedeva un atsacījās piedalīties projektā. Tā, lūk, biedri mēs šeitan dzīvojam, dārgie latvieši un puslatvieši!

  • rakar saka:

   vienreiz jau Denisa kungu kolēģi iedzina stūrīt par naida kurināšanu un nepamatotu latviešu nicināšanu, atkal nagi saniezējās 🙂
   pasniedzējs var runāt daudz ko, es arī no vienas tantes (2 augstākās izglītības tai- tātad eksperte :D) dzirdeēju “TO”. Tā saka, ka atbildība (es nerunāju par juridisko) par šādiem sagrozītiem tekstiem būs kādreiz jāuzņemās pašam :))

 2. rakar saka:

  Vispaŗ jau ir pamanīts, ka reti no Latvijā populārām un zināmām “personībām” ir tik tīra savā motivācijā un spriedumos, kā viņi publiski runā. Protams, paškritika ir laba lieta, bet nejauksim Informatīvā kara lozungus ar visas tautas uzskatiem, viedokļiem (tas ir subjektīvi).
  Kādreiz Dimitera kungam bija dziesmiņa Baigi gribas, kur ar humoru (un izskatās, ka pamatoti) apdziedāja PSRS nejēdzības (jeb baiļu un mazvērtības kompleksu iedzīšanas tehnikas realizāciju uz cilvēkiem). Tagad, iegrābās kredītos (neviens jau nespieda, nebūs tomēr drusku alkatība?) un bija problēmas ar apmaksu. Rezultātā jau dzied citu dziesmu :))
  Nenopietni tas viss.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.