Itālijā audžutēvs nogalina no Krievijas adoptēto audžudēlu

Padre soffoca figlio nel sonno a Pescara, arrestato

Presē parādījusies ziņa par kārtējo adoptēto krievu bērnu, kura nāvē vainojami tā adoptētāji. 17.07.2014 naktī Pesarā (Itālija) Massimo Maravelle nogalināja savu 5 gadus veco audžudēlu Maksimu Kičiginu. Slepkava ir arestēts un notiek izmeklēšana. Izrādās Maravelle ir psihiski slims un agrāk ir krimināli sodīts. Krievijā, savukārt, ir ierosināta krimināllieta par nolaidību, noformējot dokumentus, jo adopcijas procesā netika ņemts vērā ne Maravelles psihiskā saslimšana, ne arī tas, ka uz to brīdi (2012.gads) pret viņu bija ierosināta viena aktīva krimināllieta. 

Šis gadījums ļoti labi raksturo Rietumu (šai gadījumā Itālijas) adopcijas sistēmu, kura neliek nekādus šķēršļus ārzemju bērnu (arī Latvijas) adopcijai. Pilnīgi jebkurš var aiziet uz adopcijas kantori, samaksā vajadzīgo naudas summu, kura nav maza, saņemt bērnu un darīt pēc tam ko grib. Nekādas reālas kontroles nav. Tai pat laikā vairumā Rietumvalstu eksistē aizliegums pašu bērnu adopcijai uz ārzemēm.

Vēl jāatgādina, ka neilgu laiku atpakaļ Krievijā tika konstatēts, ka liels skaits uz Itāliju adoptēto bērnu ir bez pēdām pazuduši un šis fakts tika saistīts ar cilvēku orgānu tirgotāju aktivitātēm.

Līvija Liepiņa, Mārtiņš Perts, Elita Perta

Līvija Liepiņa, Mārtiņš Perts, Elita Perta

Ja Krievijā par bērnu adopcijā tiek pietiekami plaši runāts un tiek veiktas vismaz kaut kādas pārbaudes, tad Latvijā viss ir „mierīgi” tā vienkāršā iemesla dēļ, ka nekādas reālas kontroles no valsts iestāžu puses nav. Kontrole ir, bet tā ir ārišķīga, ķeksīškontrole (viena formāla ziņojuma, kuru reāli raksta pati adopcijas aģentūra, saņemšana), kuras mērķis ir piesegt adopcijas procesu uz ārzemēm, lai kāds tas arī nebūtu (kā nekā liela nauda). Par kontroli pār uz ārzemēm adoptētajiem Latvijas bērniem formāli atbild Labklājības ministrija un ar to līdz šim nodarbojās bijusī Bērnu un ģimenes lietu ministrijas darbiniece Līvija Liepiņa.  Savukārt ar adopcijas biznesu uz Itāliju Latvijā nodarbojās bijušā Latvijas vēstnieka Izraēlā Mārtiņa Perta sieva Elita Perta. Sakarā ar adopcijām uz Itāliju Latvijā ir konstatēti vairāki necilvēcīgas izturēšanās gadījumi pret bērniem, kuri ir arī publiskoti, bet tie neieguva tālāku attīstību (netika reāli izmeklēti) un šo notikumu liecinieki tika apklusināti, iebiedēti un pat vajāti.

Avoti:
http://www.ilpescara.it/cronaca/interrogatorio-massimo-maravalle-psichiatra-asl-procedura-rispettata.html
http://www.ilpescara.it/cronaca/pescara-massimo-maravalle-uccide-figlio-5-anni.html
http://www.vesti.ru/doc.html?id=1816130
http://www.reformtalk.net/2014/07/21/how-could-you-hall-of-shame-italy-russian-adoptee-maxim-kichigin-maravalle-case-child-death/

Informācijas aģentūra
/25.07.2014/

Šis ieraksts tika publicēts !!! PAR BĒRNIEM !!!, Kat.: Notikumi, Reģ.: GEIropa, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.