Nogalināts Sadamu Huseinu notiesājušais tiesnesis

Raufs Rašids Abdel Rahmans, Sadams huseins

Raufs Rašids Abdel Rahmans, Sadams Huseins

Jūnija vidū Irākā sunītu kaujinieku grupa „Irākas un Levantas Islāma valsts” arestēja, notiesāja (par sdarbību ar okupācijas varu) un nogalināja tiesnesi Raufu Rašidu Abdel Rahmanu (pēc tautības kurdu), kurš 2004.gadā piesprieda bijušajam Irākas prezidentam Sadamam Huseinam nāves spriedumu.

10.06.2014 šis grupējums, kurš skaitliskā ziņā nebija lielāka par 1000 kaujiniekiem, veica strauju un negaidītu uzbrukumu skaitliskā un tehniskā ziņā daudz spēcīgākai Irākas armijai, kura pameta savas pozīcijas un bēga, atstājot kaujiniekiem tehniku un bruņojumu. Tādā veidā  „Irākas un Levantas Islāma valsts” pārņēma savā kontrolē Mosulas pilsētu (1,5 miljoni iedzīvotāju) un ieņēma arī stratēģiski svarīgo bijušo ASV karabāzi. Operācijas laikā islāmisti nogalināja daudzus amerikāņu militāristus no ASV privātajām militārām kompānijām.

Lai apturētu šī grupējuma uzbrukumus amerikāņu naftas kompāniju sagrābtajai infrastruktūrai, ASV prezidents Baraks Obama bija spiests pazemojošā kārtā personiski griezties  pēc palīdzības pie Irānas vadības, kura, apmaiņā pret sankciju mīkstināšanu, nosūtīja uz Irāku savas elitārās „Islāma revolūcijas sargu” vienības.

Šis uzbrukums pārsteidza nesagatavotu arī Raufu Rašidu Abdel Rahmanu, kurš pārģērbies par sievieti, nesekmīgi mēģināja izkļūt no islāmistu sagrābtās teritorijas.

„Irākas un Levantas Islāma valsts” ir spēcīgākais sunītu teroristiskais grupējums Irākas teritorijā, kurš ir cieši saistīts ar Alkaidu (Al Quada), kamdēļ arī ir izpelnījies „Irākas Alkaidas” nosaukumu. Šī grupa savulaik  karoja gan pret Irākas valdību, gan pret ASV spēkiem. Tāpat tā piedalījās islāmistu intervencē Sīrijā un samērā īsā laikā kļuva par vienu no nozīmīgākajām pret Sīrijas valdību karojošajām grupām.

Jāatzīmē, ka šis incidents labi parāda ASV valdības un tās sabiedrotā – Saūdu Arābija sarežģījušās attiecības, jo Saūdu Arābija (tās specdienesti un lielbagātnieki) atbalsta lielāko daļu sunītu kaujinieku.

Vēl jāpiebilst, ka Irākā šī grupa pēdējā laikā visspēcīgākā bija Sadama Huseina dzimtajā reģionā, kas liek domāt, ka tajā, iespējams, darbojas, no varas atstumtie un vajātie bijušie Irākas armijas un specdienestu darbinieki un ka gan izrēķināšanās ar amerikāņu algotņiem, gan Rahmana nogalināšana ir sava veida „Huseina Irākas” atriebība.

Avoti:
http://www.islamnews.ru/news-146539.html
http://www.mk.ru/politics/2014/06/11/mosul-pal-islamskoe-gosudarstvo-iraka-i-levanta-podnyalo-chernye-flagi-nad-irakskim-gorodom.html
http://www.delfi.lv/news/world/other/asv-kareivji-iraka-neatgriezisies-iespejami-aviouzbrukumi-islama-ekstremistiem.d?id=44614640

 

Informācijas aģentūra
/02.08.2014/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Notikumi, Reģ.: Tuvie Austrumi, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s