Par Krievijas iebrukumu Ukrainā

Jau labu laiku mēdiji liek noprast, ka Krievija ir iebrukusi Ukrainā. Notiekošais Austrumukrainā tiek primitivizēts, tam tiek piejaukta milzīga melu daļa un ar to tiek barotas mazinošu iedzīvotāju masas, kuras tam tic ne tikai informācijas trūkuma dēļ, bet arī tāpēc, ka ļoti grib tam ticēt dēļ savām antikrieviskām noskaņām.

Tiem, kuri vēl ir saglabājuši spēju domāt patstāvīgi, paskaidroju – ja Krievijas karaspēks tik tiešām iebruktu Ukrainā, tad par to būtu nevis viena, nožēlojama, veca un apšaubāmas  izcelsmes fotogrāfija, bet gan milzums daudzums svaigu foto un videouzņēmumu, un pati karadarbība dažu dienu laikā tiktu pārnesta uz Rietumukrainas reģioniem. Tas tāpēc, ka Krievijas armija ir galvastiesu pārāka par tām bruņoto grupu atliekām, ko dēvē par Ukrainas armiju. Un ja šāds iebrukums nebeigtos ātri (kas, visticamāk tā būtu), tad viņš iestrēgtu Rietumukrainā, kur tik tiešām nemīl krievus un Krieviju, atšķirībā no Austrumukrainas un pat Vidusukrainas, kur iedzīvotāju attieksme ir diametrāli pretēja.

Bet varbūt Krievija rīkojas slepeni un iesūta tur savus karavīrus kā privātpersonas? Varbūt! Varbūt pilnībā tā, varbūt daļēji tā, bet varbūt savādāk! Bet tas kardināli maina lietas būtību un tādu taktiku nevar nosaukt par Krievijas iebrukumu tādēļ, ka ir milzīga atšķirība starp atklātu iebrukumu un šādām slēptām aktivitātēm.

Kāda starpība? Tāda, ka netiek izmantotas esošas, atstrādātas formālas organizatoriskās struktūras. Karot neviens negrib. Gandrīz neviens, izņemot sadistus un idejiski augsti motivētus cilvēkus, kuri karo par savu ideālu. Šādu cilvēku nav nemaz tik daudz. Tāpēc regulārā armijā, kura ir daudzskaitliska, ir stingra reglamentācija, disciplīna un sodi par pavēļu neizpildi. Šo mehānismu uz pilnu jaudu var iedarbināt tikai un vienīgi dodot formālu pavēli, kuru ir grūti noslēpt, jo uz tās pamata tiek dotas citas formālas pavēles, tiek veiktas dažādas darbības, tai skaitā armijas daļu pārvietošanās, kuras pretinieki fiksē un analizē.

Ja kaut kādu iemeslu dēļ nav vēlēšanās atklāti sākt karadarbību, tad tas rada nozīmīgus ierobežojumus, kas ievērojami samazina bruņoto spēku izmantošanas efektivitāti gan skaitliskā, gan bruņojuma ziņā. Piemēram, lai neformālā kārtā iesūtītu pretinieka teritorijā savus karavīrus, tad tādi vispirmām kārtām ir jāatlasa (jo atklātu pavēli dot nav iespējams), kas nav nemaz tik vienkārši gan tādēļ, ka ir maz gribētāju karot un pakļaut sevi nogalināšanas riskam, gan arī tādēļ, ka šādos gadījumos ļoti būtiska ir konkrētu karavīru uzticamība. Ja ar neformālu pavēli tiek iesūtīts neuzticams karavīrs, viņš vienkārši var dezertēt un kļūt par pierādījumu šādām darbībām. Šī iemesla dēļ ir arī ierobežotas iespējas izmantot regulārās armijas diversantu grupas (var, bet maz skaitliski un salīdzinoši īslaicīgi).

Tātad, kas patiesībā notiek Ukrainā? Tur notiek pilsoņu karš starp ukraiņu nacistiem (kuri diskreditējot nacionālismu sauc sevi par nacionālistiem), ko atbalsta Rietumi (ASV, Polija u.c. valstis) un Ukrainas antinacistiem (kas ir gan krievi, gan ukraiņi), ko līdzīgā kārtā atbalsta Krievija. Ukrainā pilnīgi atklāti strādā CIP darbinieki, ASV palīdz ukraiņu nacistiem ar operatīvo informāciju, konsultē tos, nacistu pusē karo ASV un Polijas privātas militārās kompānijas, kuras piegādā arī ieročus.  Tas ir fakts un dēļ tā var teikt, ka ASV jau kopš februāra ir iebrukusi Ukrainā.

Savukārt no Krievijas uz Donbasu pilnīgi atklāti plūst brīvprātīgie, daudzi no kuriem ir bijušie vai pat esošie (atvaļinājumā) Krievijas armijas karavīri (kopsummā apmēram 3000) un privātā kārtā tiek piegādāti arī ieroči. Tāpat, protams, ir Krievijas mēdiju informatīvais atbalsts, atspoguļojot puslīdz patiesi notikumus Donbasā (atšķirībā no Rietumu informatīvā atbalsta nacistiem, kurš visvairāk izpaužas tieši melu izplatībā).

Tomēr neskatoties uz ārējo ietekmi, galvenais konflikts tomēr ir starp ukraiņu nacistiem un tiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri kategoriski negrib dzīvot nacistiskā Ukrainā, un nacisti šai konfliktā ir agresori, jo ir atnākuši savā saprašanā „ukrainizēt” tos ukraiņus un krievus, kuriem ir pavisam citas vērtības un pavisam cita sapratne kas ir ukrainis. Un uzvedība nacistiem ir atbilstoša – viņi apzināti iznīcina infrastruktūras objektus, apšauda ar artilēriju dzīvojamās mājas un veic nežēlīgus kara noziegumus pret civiliedzīvotājiem. Citiem vārdiem sakot, ukraiņu nacisti Austrumukrainā veic teroru pret tur dzīvojošajiem, viņi slepkavo, izvaro, piekauj, laupa un pazemo visus, kuri neatbilst viņu nacistiskajiem uzskatiem. Un tas rada noteiktu pretreakciju kā rezultātā karot gribošo austrumukraiņu skaits strauji aug (Doņeckas zemessardzē ir vairāk kā  80% vietējo brīvprātīgo).

Tas viss notiek jau kopš maija. Lai gan mēdiji visu laiku vaino Krieviju, lai gan visu laiku tiek melots par tur notiekošo, tomēr paziņojumi par to, ka Krievija ir tieši iebrukusi Ukrainā, netika izplatīti. Tagad tiek. Kāpēc? Tāpēc, ka Ukrainas armijas, neskatoties uz trijām visukrainas mobilizācijām, ir gandrīz pilnībā sagrauta, ir nogalināts neiedomājami liels skaits nacistu pusē karojošo, pazaudēta lielākā daļa kara tehnikas (iznīcināta vai atņemta) un Doņeckas zemessardze ir uzsākusi strauju pretuzbrukumu. Gan no propagandiskā, gan atlikušo nacistiski orientēto stulbeņu mobilizēšanas viedokļa ir ļoti neizdevīgi atzīt, ka visu valsts armiju ir iznīcinājusi skaitliskā ziņā apmēram desmit reizes mazākā zemessardze ar daudzkārt sliktāku bruņojumu (un tas viss neskatoties uz no Krievijas nākušo atbalstu). Atzīt to nozīmē atzīt, ka esošie Ukrainas pārvaldītāji nekam neder un ļoti īsā laikā ir noveduši valsti līdz pilnīgam sabrukumam, kas tā arī ir (paši ukraiņu nacisti atklāti gauduļo par visdažādākajām absurdām nejēdzībām valsts pārvaldē un kara vešanā).

Pavisam cita lieta ir paziņot, ka pie visa ir vainīga Krievija un ka īstenībā varonīgo Ukrainas armiju iznīcināja Krievija. Tas ir gan universāls attaisnojums jebkam muļķa nacistiski orientēto antikrievu acīs, kas ļauj piesegt jebkuru nelietību, neizdarību, neprofesionalitāti utt. , gan arī paši iedomības pārpilnie nacisti tad nejūtas tik maziņi un bezspēcīgi.

Var šādi melot un var šiem meliem ticēt, tikai jāņem vērā, ka tam, kurš zaudē saikni ar realitāti, tā agri vai vēlu visnežēlīgākā kārtā atriebjas, tāpēc latviešiem būtu pēdējais laiks pārstāt akli ticēt amerikanizēto Latvijas mēdiju melīgajai propagandai.

Ivars Prūsis
/29.08.2014/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Krievija, UKRAINA, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

34 Responses to Par Krievijas iebrukumu Ukrainā

 1. Irēna saka:

  Es priecājos, ka ir tādi ļaudis Latvijā, kas nav auni vai kolaboracionisti. Lasot ŠO, es vairs nejūtos viena uz vientuļas salas. Milzīgs PALDIES!!!!

 2. rinalds saka:

  Nav jau runa par to kurš vairāk vainīgs, jebšu kurš vairāk melo! Militārs konflikts ir slikts no visām pusēm – uzvarētāju nav! Kaut viedoklis te ir pausts atšķirīgs, taču diemžēl arī tas ir tikai viedoklis, bez argumentācijas un pierā’dijumiem, tas pat nemēģina paskaidrot, kā varēja tā gadīties 21. gadsimtā, kad Ukraainā ienāk “zaļie cilvēciņi” un atšķel daļu Ukrainas teritorijas! Salīdzinājumam: tavā dzīvoklī vienā istabā iemitinos es – kādi būtu Tavi argumenti?
  Fiziskais kara sākums ir šajā brīdī: Ukrainas armija cīnās savā dzīvoklī, ienākušie cīnās kāda dzīvoklā iztabā, taču iztabnueki ieročus un naudu algotņiem saņem no …. krievu fašisma atbalstītājiem

  • Ivars saka:

   Nevis dzīvoklis, bet komunalka un nevis dzīvoklī ienāk kāds svešs, bet paslinks un piedzēries kaimiņš, kurš iedomājas, ka viss dzīvoklis pieder viņam, atnāca sist istabas iemītnieku, kurš tam kategoriski nepiekrīt. Visi proamerikāniskie nelieši nez kāpēc apiet faktu, ka Ulkraina ir ļoti dažāda un sašķelta un ka rietumukrainis ir pavisam kas cits nekā austrumukrainis, bet vēl ir arī vidusukrainas ukraiņi, tā ka nelej.

 3. Jānis saka:

  Man jautājums autoram.
  Uz kāda pamata Jūs savā apcerējumā Ukrainas armiju un zemessardzi dēvējat par nacistiem? Vai patreizējā Ukrainas valdība būtu paziņojusi ka ir Ādolfa Hitlera idejiskā mantiniece? Varbūt Jums ir zināmi kādi Ukrainas valdības, armijas vai zemessardzes plāni par svešu valstu iekarošanu un citu tautu paverdzināšanu, kas atbilstu nacisma ideoloģijai?
  Ja nē, tad man jautājums. Vai Latvijas brīvības cīnītāji, kuri toreiz augstāk par šeit – Latvijā ienākušo krievu un vāciešu interesēm un impēriskajām ambīcijām stādīja latviešu tautas tiesības un intereses arī bija nacisti? Un ja, piemēram, mūsdienās Daugavpilī un Rēzeknē ar vietējo krievvalodīgo atbalstu ienāktu zaļie cilvēciņi no Krievijas ar tankiem un raķetēm pieprasot šos Latvijas apgabalus atdalīt no Latvijas, bet Latvijas armija un zemessardze uzsāktu cīņu ar viņiem, vai arī Latvijas armija un zemessardze tad kļūtu par nacistiem? Vai arī tad Jūs teiktu, ka Latvija ir dažāda un sašķelta un ka Daugavpils un Rēzeknes rajoni ir kaut kas pavisam cits, nekā pārējā Latvija?!

  • Ivars saka:

   Tāpēc, ka viņi tādi ir un nemaz to neslēpj.Tāpēc, ka viņi runā, kā nacisti un rīkojas kā nacisti. Tas ir publiski aicina nogalināt cilvēku, izrēķināties ar saviem politiskajiem pretiniekiem un to radiniekiem, kā arī praktiski to dara. Un arī tāpēc, ka atklāti atbalsta pagātnes nacistus, kuri veica neiedomājami cietsirdīgas civiliedzīvotāju slepkavības.

   • Jānis saka:

    Ja Jūs cenšaties rakstīt analītiskus rakstus, tad ir jābūt uzmanīgam ar terminu lietošanu. Tad nedrīkst akli pārkopēt terminus, ko lieto krievu ( vai kādi citi) propogandas rupori. Arī savas emocijas nekaitē nolikt maliņā. It īpaši vēl, ja šīs emocijas nav saistītas ar personīgo pieredzi, bet gan iegūtas caur masu saziņas līdzekļiem. ( Šaubos, vai Jūs esiet bijis Ukrainā un savām acīm redzējis tos Ukrainas armijas “briesmu darbus”.)
    Bet tagad par terminu “nacisti”. Nacisms ir ideoloģija. Bet nacists ir cilvēks, kurš sevī nes šo ideoloģiju, kurš atbalsta šo ideoloģiju, kurš ir pārliecināts par šīs ideoloģijas pareizību un rīkojas saskaņā ar šīs ideoloģijas nostādnēm. Tātad, centieties saprast – termins “nacists” apzīmē piederību ideoloģijai, nevis to, ka šis cilvēks ir sadists, slepkava vai viņam piemīt vēl kādas citas sliktas īpašības. Ne jau tikai nacisti izrēķinās ar saviem politiskajiem pretiniekiem, aicina nogalināt vai nogalina cilvēkus. To ir darījuši pat gandrīz visu reliģiju pārstāvji. Katrai rīcībai ir savs apzīmējums, katram terminam ir sava jēga un saturs. Un nevajag patvarīgi paplašināt šos jēdzinus un terminus,tos jaukt vai nekorekti pielietot.
    Kas attiecas uz Ukrainas armiju un zemessardzi, tad nekādas nacisma ideoloģijas pazīmes viņu rīcībā gan es nevaru saskatīt. Viņi cīnās savā zemē, par savas valsts saglabāšanu un neapdraud nevienu svešu valsti vai tautu. Viņi nav sevi pasludinājuši par augstāko rasi, bet visas pārējās tautas par zemcilvēkiem. Viņi vienkārši grib dzīvot savā neatkarīgā valstī pēc saviem likumiem un parašām. Kas attiecas uz tiem oligarhiem gan vienā, gan otrā pusē, kuri šo karu tur cenšas izmantot personīgās iedzīvošanās nolūkos, tad tā jau ir cita tēma.

   • Ivars saka:

    Jāni, es esmu redzējis videokadrus un viņu pašu izteikumus, tai skaitā tos, ko viņi paši rāda. Visinteresantākais, ka viņi nemaz neslēpj savu nacismu. Jau Maidans pietiekami labi visu parādīja, bet Odesa un pēc tam sekojošais terors Donbasā pilnībā salika visus punktus uz i. Par tiem meliem un manipulācijām, ko viņi izmanto nemaz nerunāsim un par ko var pārliecināties ne tikai no Krievijas mēdijiem, bet arī no viņu ziņojumu iekšējām pretrunām un pat no mūsu ikdienas. Par nacismu. Tā ir ideoloģija, kas nācijas principu stāda pāri cilvēcībai, tādējādi atraisot rokas šiem sadistiem un slepkavām nācijas ideju realizācijā. Un tas arī notiek. Un viņi ne tikai par to raksta un ruinā tagad, to jau gana sen ir aprakstījuši viņu ideologi, pieļaujot, ka visas Ukrainas “ukrainizācijai” ir pieļaujams upurēt līdz pat ceturtdaļai Ukrainas iedzīvotāju (tas ir 12 miljoni). Lūk tā. Un to saka Galīcieši, Rietumukraiņi, kuri ir gan mazākumā, ievērojami atšķiras no pārējiem ukraiņiem, un, godīgi sakot ir arī visai aprobežoti un pastulbi, kādēļ viņus tik veiksmīgi izmantoja vācieši un tagad izmanto amerikāņi. Par tādu sīkumu kā pilnīgu pagulšanos zem amerikāņiem un ES, un nododot visu iedzīvotāju intereses nemaz nerunāsim. Vispār tas pat no ukraiņu “nacionālista” viedokļa ir visai drausmīgi ko viņi ir izdarījuši ar Ukrainu.

   • Ivars saka:

    “Kas attiecas uz Ukrainas armiju un zemessardzi, tad nekādas nacisma ideoloģijas pazīmes viņu rīcībā gan es nevaru saskatīt. Viņi cīnās savā zemē, par savas valsts saglabāšanu un neapdraud nevienu svešu valsti vai tautu. ”

    Nu re, Jāni, arī Tu to pašu. Visi proamerikāņi apiet faktu, ka Ukraina nav vienota un ka rietumukrainis kardināli atšķiras no austrumukraiņa. Tas saprotams, vajag taču nezinošos maldināt, bet nu nopietnā diskusijā tā neklājas. Es piemēram pazīstu cilvēku, kam sieva ir no Gorlovkas, pie tam vēl kura ir 5 gadus mācījusies Lvovā un labi zin galīciešus. Vari minēt trīs reizes kā viņa vērtē tās muļķības ko mūsu mēdiji te stāsta un ko Tu mēģini attaisnot.Tā ka nevajag te par “vienoto valsti”. Ja gribi vienotu valsti, tad ir jāprot to uzturēt, tur ar urāpatriotismu, spēku un sadismu tālu netiksi. Un kā tā armija grib karot bija un ir labi redzams. Pavēle sākt karu tika dota labi sen, bet tā netika pildīta. Sākumā kara kolonas apstādināja tikai mierīgie iedzīvotāji šķērsojot ceļu un šādi pat tika konfiscētas pirmās Donbasa zemessardzes bruņumašīnas. Tas arī ir uzfilmēts, nu gandrīz precīzi kā filmā “Kāzas Maļinovkā”, paskaties Jāni, lūk tur ir redzams kādi ir austrumukraiņi. Tad nu lūk šos austrumukraiņu rietumukraiņu &co nacisti ar varu atnāca “ukrainizēt” un “demoskalizēt”, pie tam savā sadistiskajā vēl abos pasaules karos atstrādātajā stilā, tā ka tas ir loģiski ka tamējie ķērās pie ieročiem un aktivizēja visas iespējas sevi aizstāvēt, tai skaitā visus savus sakarus Krievijā. Tāpēc nevajag Jāni ticēt muļķībām, ja tam tici. Primārais te ir iekšukrainas konflikts un pēc tam tikai ārējais,kurš protams tika izprovocēts, bet ne jau no Krievijas vai austrumukraiņu puses.

  • Arturs Priedītis saka:

   Jānis pats lieto nepareizu terminoloģiju: “Bet tagad par terminu “nacisti”. Nacisms ir ideoloģija. Bet nacists ir cilvēks, kurš sevī nes šo ideoloģiju, kurš atbalsta šo ideoloģiju, kurš ir pārliecināts par šīs ideoloģijas pareizību un rīkojas saskaņā ar šīs ideoloģijas nostādnēm”. Nacisms ir pasaules uzkats, kas ir plašāks fenomens nekā ideoloģija.

 4. Kaspars saka:

  Nu riktīgs sviests ! Izcēlies Ivar , bravo !

 5. Mārtiņš saka:

  sasmīdināji pilsoņu karš? no kurienes pilsoņiem tanki un iekārtas ar ko notrieca Malaizijas lidmašīnu? Jā un starpcitu ir pilns internets ar foto un video ar notiekošo. pilnīgs sviests..

 6. Arturs Priedītis saka:

  Jānis pats lieto nepareizu terminoloģiju: “Bet tagad par terminu “nacisti”. Nacisms ir ideoloģija. Bet nacists ir cilvēks, kurš sevī nes šo ideoloģiju, kurš atbalsta šo ideoloģiju, kurš ir pārliecināts par šīs ideoloģijas pareizību un rīkojas saskaņā ar šīs ideoloģijas nostādnēm”. Nacisms ir pasaules uzskats, un tas nav tas pats, kas ideoloģija.

  • Gunārs saka:

   Izlasot šos komentārus, esmu šokā. Vai patiešām arī pie mums Latvijā tik daudz cilvēku, kuri vairs nespēj filtrēt informāciju un loģiski domāt. Vai patiešām jūs nesaprotat, ka šī jezga, kas notiek Ukrainā, nav vajadzīga ne ukraiņiem ne krieviem. Tā ir NATO iespēja ievest savus spēkus bijušā PSRS dalībvalsts teritorijās, arī Baltijā (kas arī notiek). Nebūsim smieklīgi un neveidosim savu viedokli par lielu tautu, balstoties no kādas paziņas iegūtās informācijas. Vai tad tas ir pareizi, ka NATO atbalsta to pusi, kurā karo algotņi no visām pasaules malām (dabiski par naudu). Tie paši algotņi, kuri karoja Čečenas karā, Afganistānā, Irakā gan visur tur, kur par to maksā. Mēģiniet pamosties, atvērt acis un neskriet purvā līdzi mūsu valdībai, kura sastāv (balstoties uz vinu darbībām) no morāli un psihiski degradētajiem mūsu tautas pārstāviem.
   GDM Gunārs

   • Edge saka:

    “Mēģiniet pamosties, atvērt acis un neskriet purvā līdzi mūsu valdībai,”
    =======================================================================
    Būsim reāli, jo arī 1943.g. daudzi (70%) tika piespiedu kārtā mobilizēti Latviešu SS-brīvprātīgo leģionā – pie kam totāli “uzmesti”, jo sākotnēji jau runa gāja par aizstāvēšanās cīņā Latvijas teritorijā, nevis neapmācīto jauniešu sūtīšanu uz Volhovas purviem.
    Starp citu, par jauniešu pieteikšanos DTR armijā (Ludzas piemērs) arī nevajadzētu brīnīties – īpaši jau tiem, kam jaunībā neiznāca iepazīties ar tādu sociālo parādību kā bezdarbs. Daudzi jaunieši ne tikai Latvijā, bet arī Ukrainā un Krievijā (UK islamistus atcerēsimies!) nevēlas degradēties bezdarbībā, nodzerties vai marihuānas/spais’ā tvanā nogrimt – labāks ies pakarot.

   • Juris saka:

    Atbalstu tavu viedokli! Man prieks beidzot palasīt to ko runāju es un mani draugi, radinieki. Latvijā vēl ir tie, kas spēj filtrēt, to informatīvo lavīnu, kas nebūt neizceļ mūsu valsti pozitīvi.

 7. rakar saka:

  Domāju, ka par to, kas tur notiek un kāpēc, lielākai daļai ir miglans priekštats, Video var ierunāt, pārmontēt pat neprofesionāļi, rakstus ar indīgiem zemtekstiem un karstiem saukļiem sacerēt nav grūti (piemēri nav tālu jāmeklē arī tepat:) ). Finālā sanāk tāda haosa, baiļu un naida sēšana cilvēkiem.
  Par tiem nacistiem vai kā viņus tur dēvē (varat saukt par komunistiem, islamistiem utt. lietas būtību un rezultātu tas nemaina, jo ‘svārkus’ un piederību var mainīt kā vien patīk), Šauj vieni, šauj otri. cieš, kā vienmēr, vienkāršie cilvēki. Bet, kāpēc viņi tā rīkojās un tik zvērīgi un tas viss tiek steidzīgi rādīts publiski? Kam tas ir vajadzīgs? Vai ir domāts par to?
  Par to Strelkovu jau dzirdētas vairākas versijas. arī tāda, ka viņš, kā žurnālists, pr tikai taisa un visu aiz muguras dara profi un militārās aktivitātes veicas tām privātājām militārām vieņibām, kas ir specializējušās karot apdzīvotā apvidū (kur atkal Ukrainas armijai nav tādu iemaņu).Tā kā versijas ir daudz un dažādas un, jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas..

 8. Edge saka:

  “Jau labu laiku mēdiji liek noprast, ka Krievija ir iebrukusi Ukrainā. ”
  ==============================================================================
  Tikai neviens medijs neziņo par kara stāvokļa izsludināšanu Ukrainā. Absurda situācija, prātu izkukojuši žurnālisti – jebšu tādas tagad 21.gs. reālijas?

 9. Juris saka:

  Neviens mēdijs arī neraksta un neziņo par Ukrainas dziedātājs Ruslanas preses konferenci, kurā viņa Maidana atbalstītāja, dziedātāja, kura uzstājās Ukrainas armijas karvīriem tos atbalstot, pauda savu sašutumu par to, kas notiek Luganskā, Doņeckā un šo pilsētu apkārtnē. Viņa beidzot aizbraukusi tur ir sapratusi, kas īsti notiek Ukrainā, kāds ir Pilsoņu karš.

 10. Jānis saka:

  Savas domas par termina “nacisti” izmantošanu šajā rakstā esmu izteicis. Tagad īsumā mēģināšu pateikt kas manuprāt notiek un ir noticis Ukrainā.
  Kad savas tautas apzadzēja Janukoviča valdība atteicās līst Rietumu sagatavotajā kredītu cilpā, bet pievērsās Krievijai, Rietumi izmantojot tautas neapmierinātību ar Janukoviču nolēma pēc jau iemēģināta scenārija uztaisīt Ukrainā “revolūciju” un nepaklausīgo valdnieku nomainīt pret sev padevīgu kolaborantu režīmu. Tika noorganizēts maidans un Janukovičs padzīts. Taču tautā sākās spēcīga nacionāla atmoda. Tauta gribēja dzīvot savā neatkarīgā nacionālā valstī, nevis būt par Rietumu vai Krievijas piedēkli. Šādā situācijā nav iespējams izveidot ne prokrievisku, ne prorietumniecisku Ukrainas valdību un tas neapmiedrina ne Rietumus, ne Krieviju. ( Tautu nacionālisms ir VIENĪGAIS reālais pretinieks jebkuru impēriju un pasaules globalizētāju tīkojumiem.) Par cik, vienīgais šķērslis Ukrainas sadalē starp Rietumiem un Krieviju ir Ukraiņu nacionālisms, tad arī pret to abas puses vēršas pirmām kārtām.
  Kā apkarot nacionālismu tautā?
  1) diskreditējot nacionālo ideju un nacionālismu, bet ja tas nelīdz , tad
  2) fiziski jāiznīcina nacionālisti.
  Kā diskreditē nacionālismu? (Atcerēsimies Latvijas pieredzi!) Nacionālistu vidū iefiltrē provokatorus un demagogus, kuri iekšienē rada bezjēdzīgus strīdus, ķildas, jucekli, izvirza dažādus stulbus priekšlikumus un “pareizajā” brīdī izbļauj saukļus: “Sist!”, “Kārt!”, “Spundēt lopu vagonos!”, u.tml. Masu saziņas līdzekļi šos saukļus tūliņ tiražē, pievienojot klāt tādus epitetus kā “fašisti”, “nacisti”, “nezvēri” (ukrainā – banderovieši ) u.tml. Un tad nāk “pareizie” vīriņi solīdos uzvalkos ar glītām frizūrām un tekoši runā maigās, labi izkoptās balstiņās pareizos tekstiņus. Latviešu tautai ar to pietika, lai pazaudētu savu nacionālismu, bet ukraiņiem, acīm redzot, nepietiek. Tāpēc Ukrainā, pirms tā tiek sadalīta starp Krieviju un Rietumiem paralēli pirmajai nacionālisma apkarošanas fazei, tiek pielietota arī otrā – nacionālistu fiziska iznīcināšana. No nacionāli noskaņotiem ukraiņiem tika formētas zemessardzes daļas, kuras nepietiekami apbruņotas sūtīja veikt, no militārā viedokļa acīm redzami analfabētiskas kaujas operācijas pret labi apbruņotajiem “seperātistiem” ( Armija iesākumā visai atturīgi šeit piedalījās, pat nesniedza palīdzību ielenkumos nonākušajiem) Rezultātā kolosāli zaudējumi. Un šis process turpinās nu jau ar armijas pilnu līdzdalību..
  Kad pietiekošs daudzums ukraiņu nacionālistu būs apkauts, Rietumukrainā pie varas netraucēti varēs nākt “pareizie”, “solīdie”, ar glītajām frizūrām, ( kā Latvijā) kuri atradīs “kompromisu” ar “seperātistiem” un būs paklausīgi Rietumiem. Ukraina tiks sadalīta. Apmierināti būs gan Rietumi, gan Krievija.
  Jāsaprot, ka ne Rietumus, ne Krieviju neinteresē, cik despotisks vai demokrātisks ir režīms kādā valstī, Galvenais, lai tas strādātu viņu labā. Ja Janukovičs būtu parakstījis līgumu ar ES, viņš vēl šodien sēdētu savā krēslā.
  Tas tā pavisam īsi.

  • Ivars saka:

   Ukraiņu dažādību atkal apgāji, bet nu labi. Manuprāt ir mazliet savādāk. Ukraiņu “nacionālisti” no vienas puses ir stipri aprobežoti, lai neteiktu vairāk , bet no otras puses ir cieši saistīti ar ASV. Normālam cilvēkam paliktu nelabi no „kto ņeskačet tot moskaļ” tipa flešmobiem, no primitīva un atklāta naida kurināšanas, no absurdām un naidpilnām „Slava Ukrainai” –„Ukrainai slava” parādībām, no primitīvas propagandas ar stiprām iekšējām pretrunām un brīžiem pat acīmredzamiem rādāmā teksta un diktora ziņojumu kontrastiem kā tas bija Odesas notikumu atspoguļošanā. Dēļ šīs aprobežotības un amoralitātes, tos kā lielgabalgaļu izmantoja gan Ukrainas ebreju oligarhi, gan Amerikāņi savās ģeopolitiskajās spēlītēs pret Krieviju. Tur ir jābūt idiotam, lai ietu protestēt dēļ eirointegrācijas apgriezienu samazināšanas, bet tieši tas bija galvenais protestu formālais iemesls. Bet vēl lielākam idiotam ir jābūt, lai ietu karot ar savējiem – gan austrumukraiņiem, gan krieviem. Bet tas, ka t.s.„nacionālisti” pilnībā pagūlās zem ASV, kura Ukrainai kā valstij izrādīja izcilu necieņu, liecina, ka tie nav nekādi „nacionālisti” un ne par atsevišķiem darboņiem te ir runa, bet arī par masām, arī par tām idiotu masām, kas aizgāja karot, jo tas viss notika pilnīgi atklāti visiem redzot un notiek joprojām. Visdrīzāk tā arī ir, ka viņus apzināti sūtīja uz izkaušanu, jo gan lielbagātniekiem, gan elitārijiem, gan homoseksuālistiem-pedofīliem (Avakovs, Ļeško u.c.) ļoti nepatīk niknu organizētu cilvēku masas, pat ja tās ir stulbas, jo kazi var pavērsties pret viņiem, tādēļ no viņiem ar atbrīvojas.

   • Toms saka:

    Pieņemu, ka cilvēki pamatā neorientējas globālajos procesos, kas velkas jau gadsimtiem. Lai saprastu šo lielo Apmānu un co, tad vajadzētu izprast ekonomikas un politikas augsni tālākā pagātnē, kā arī sociālo instinktu un programmēšanas tehniku, kas var manipulēt ar nacionālismu, Kultūras un pašapziņas aizstāšanu ar pseidopatērētājkultūru un degrdāciju, kas pieļauj vadāmu biomasu. Eksistē globalizatoru ekonomiskā kapitālism hegemona mērķi ar aizsegu zem “demokrātijas” …Visi, kas izsauc kaut mazāko pretestību šim vergturu modelim, tiek ierauti nepatikšanās…Te būs minimālais sākumam- 11. Andris saka:

  Bet ir jau arī superīgi daudz pierādījumu Krievijas armijas klātbūtnei Ukrainā:

  http://t.co/BJ5ZOVAxn4
  https://pbs.twimg.com/media/Bw1—QCYAANgRU.jpg:large
  Un tā var tūkstošiem pierādījumu sapublicēt.

 12. janka saka:

  Ivar!

  Tu esi sarakstījis pilnīgu sviestu. Kas ir nacisti? Tu vispār zini nacisma definīciju? Izskatās ka tu esi noskatījies virkni televīzijas raidījumu, tai skaitā Krievijai lojālo, un uzcepis šādu “izglītojošu” rakstu. Jautājums: tu mīli Latviju? Ja tu atbildēsi pozitīvi tad vadoties pēc Krievijas loģikas automātiski sevi vari dēvēt par nacistu. Aizstāvēsi savu valsti? Tu esi nacists terorists, dumpinieks. Un ja esi pret Krievijas agresiju, tātad noteikti tevi atbalsta Amerika un citas nacistu – fašistu valstis.

  Diemžēl tu pats esi melu daļa, ko sākumā pieminēji.

  Janka

  • ivarsp saka:

   Muļķības, pašreiz Ukrainā notiekošajā nav ne smakas no savas tautas un valsts mīlestības, bet gan tur viss ir piesātināts ar naidu pret moskaļiem, uz to tur viss balstās. Pēc 2.pasaules kara nacisti ļoti mīl slēpties aiz nacionālisma jēdziena un pārvērst tautas mīlestībā balstītu motivāciju destrukcijā pret citiem.

 13. Jānis saka:

  Jā, Ivar, gandrīz pilnīgi tāpat, kā jūs šeit raksturojiet rietumukraiņus, Krievijas propoganda raksturo latviešus. Tikai attiecībā uz latviešiem apzīmējuma “nacisti” vietā vairāk tika un tiek lietots apzīmējums “fašisti”. Pārējais ir gandrīz tas pats.
  Skumji!

  • Edge saka:

   “Jā, Ivar, gandrīz pilnīgi tāpat, kā jūs šeit raksturojiet rietumukraiņus,……”
   =======================================================================
   Jānovēl IvaramP. arī turpmāk palikt pie “gandrīz” – nepārkāpt civilizēta cilvēka morāles un ētikas “sarkanās līnījas” !
   Te piemērs, kad nav ievērots “gandrīz” ( “fašists/nacists” atšķiras no “liberāļa/liberasta” ar pārlieku pļāpīgumu)
   Киев Журналист Богдан Буткевич:Необходимо убить 1,5 миллиона жителей Донбасса 31.07.2014г Донецк

  • Ivars saka:

   Jāni, skumīgi ir tas, ka Jūs neredzat kā Jūs muļķo un čakarē, izmantojot antikrieviskumu, bet vēl skumīgāk, ja Jūs to nemaz nevēlaties redzēt

 14. Edge saka:

  Jā, Jāni, Krievijas propaganda gandrīz neatšķiras no labākajiem Rietumu paraugiem,- taču tas nav galvenais šodienas realitātes apjēgšanais, lai labāko rīcības variantu izvēlētos.
  Kaut nedaudz (pamatskolas līmenī), zinot vēsturiskos notikumus Ukrainā pēdējo 500 gadu laikā, pat propagandista S.Dorenko risinājums neliekas absurds.
  Сергей Доренко – Нам нужен Киев, а не Луганск

 15. rakar saka:

  kad 2 puses cīnās, vienmēr pastāv vismaz viena trešā puse, kuru karstās diskusijās un vainīgo meklējumos, cilvēki parasti piemirst (jo ir jāaizstāv ego- savs viedoklis, nevis jārok patiesība)
  🙂

 16. Jevgēnijs saka:

  Labvakar! Vēlētos uzzināt, kādā veidā rietumu mediji izplata sagrozītu informāciju, minot vismaz 3 piemērus. Paldies!

  • Ivars saka:

   Precīzāk būtu teikt, ka Rietumu mediji izplata apzināti maldinošu informāciju. Zinošam cilvēkam ar skaidru saprašanu pietiek pat mazliet palietot to produktus un tas kļūst acīmredzams, bet tiem, kuri par to nav aizdomājušies un/vai ir “iegremdēti” prorietumnieciskajā propagandā, to ir īpaši jāpaskaidro un jāparāda “uz pirkstiem”. Lūk te ir viens šāds skaidrošanas mēģinājums: https://infoagentura.wordpress.com/par-propagandu/ . Te, lūk, cits Rietumu mediju maldināšanas piemērs par terorisma termina neatbilstošu lietošanu ar izvērstu skaidrojumu: https://infoagentura.wordpress.com/2017/02/21/mediju-maldinasanas-melosanas-piemers-terorisma-termina-neatbilstosa-lietosana/ . Tāpat pats šis raksts ir vienas Rietumvalstu mediju maldinošas tēzes izvērstāks skaidrojums.

   Ja sākam uzskaitīt Rietumu mediju maldināšanas gadījumus bez detalizētas izvēršanas, tad lūk daži no tiem: 1. Krimas pievienošana Krievijai; 2. Notikumi Ukrainā (valsts apvērsuma, reprsesiju un kara noziegumu notusēšana un attaisnošana); 2. Notikumi Sīrijā (Sīrijas valdības dēmonizācija un islāmistu necilvēcību notusēšana un attaisnošana); 4. Lielbritānijas finansēto “balto kasku” meli un inscinuācijas; 5. Intensīva Krievijas dēmonizācija, nomelnošana un pat apmelošana; 6. Vladimira Putina intensīva dēmonizācija un nomelnošana. 7. Donalda Trampa intensīva dēmonizācija un nomelnošana

   Ja paņemam piemērus iz vēstures, tad pirmkārt jāmin Rietumvalstu mediju intensīvie un plaši izplatītie meli par ķīmisko ieroču esamību Sadama Huseina Irākā, tālāk Dienvidslāvijas nomelnošana un apmelošana un Kosovas albāņu bandu un teroristisko grupu necilvēcību notušēšana un attaisnošana.

   Augstākminētie ir tikai daži lieli maldināšanas bloki, kuru ir daudz un kuri sastāv no daudzām sīkām maldinošām un tendenciozām ziņām, bet starp kurām mēdz būt arī klaji melīgi ziņojumi. Lai to uzskaitītu, ir jāveic pilns attiecīgo mediju monitorings un analīze, kas ir darbs nopietniem analītiskiem dienestiem.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s