Dainis Īvāns nav pelnījis nekādu cieņu un godu

Dainis Īvāns

Dainis Īvāns

Šodien [04.10.2014] deģenerātu zilajos delfos publicēta pūļa elka Daiņa Īvāna aicinājums vēlētājiem. Tekstā var izlasīt šādu viedokli: “Brīnuma nebija, jo brīvību tautām nedāvina. To izkaro ar prātu, drosmi, vienotību. Un brīnumu nebūs. Brīnums nav arī tas, ka zaudētājam – Maskavas čekistu režīmam – pagaidām pietrūkst dūšas un pietiek saprāta atklāti neiebrukt NATO valstī Latvijā. Tomēr neģēlīgu karu, “kura nav”, tas (nevis Krievijas un krievu tauta) izvērsis visās frontēs. Ja ar valodu referendumu Kremlim nav izdevies nodibināt “Saskaņas Tautas Republiku”, to var mēģināt ar šīm Saeimas vēlēšanām.”

Tik aprobežotu viedokli nākas ļoti reti dzirdēt pat no visgaišākajiem latviešiem. Cilvēks jau gandrīz mūžu nodzīvojis, prot lasīt, rakstīt, apieties ar datoru, redzējis pasauli. Cilvēkam skaitās augstākā izglītība. Noteikti bija jāmācās arī Latvijas vēsture. Pat grūti ticēt, ka D.I. nezina Latvijas vēsturi. Nezina, ka latviešiem “brīvība” ir uzdāvināta jau divas reizes. Tātad bijušais LTF līderis neko vēl nav sapratis, kas bija “perestroika” un kāda bija viņa individuālā loma šajā unikālajā afērā.

Vienmēr esmu uzskatījis, ka ar D.I. nestrādāja “kantoris”. Strādāja netieši, gatavojot viņu par pūļa elku tajā situācijā, kad tas būs izdevīgi un vajadzīgi. Tāda situācija pienāca, un “kantora” cilvēks viņu rekomendēja pūļa elka lomai. Saprotams, ja D.I. būtu prāts un viņš būtu spējīgs saprast vēsturi un savu vietu vēsturiskajos notikumos, tad šī izpratne noteikti pāraugtu dziļā traģēdijā – sabruktu visi priekšstati par savu slavu, nopelniem, vajadzētu kaunēties par valsts apbalvojumiem, naudas prēmijām utt.

Tas tagad ir pilnīgi skaidrs, ka Dainis Īvāns nav spējīgs izprast vēsturisko patiesību par Latvijas likteni PSRS sabrukuma kontekstā. Pie tam viņa intelektuālās aprobežotības līmenis ir tik drausmīgs, ka viņš neko nesaprot arī no tagadnes notikumiem. Negribētos ticēt, ka muldēšana par Kremli, saskaņu un citām stulbībām ir viņa tieksme atstrādāt nesen saņemtās summas no tautas nodevēju valdības. Ja tas ir tā, tad aprobežotība ir savijusies ar nekaunīgu un zemisku mentalitāti. Ja tas ir tā, tad pret Daini Īvānu ir jāizturās tāpat kā pret tiem smirdošajiem atkritumiem, no kuriem viņš saņēma naudu. Tā jau vairs nav muļķīša Dainīša čivināšana, bet rūdīta nekauņas Īvāna kunga pielīšana tautas padibenēm, aicinot pūli atkal nodrošināt vienoto debilo neliešu varas saglabāšanos. Mūsu priekšā ir nostājies cilvēks, kas nav pelnījis nekādu cieņu un godu.

Arturs Priedītis
/04.10.2014/

Avoti:
http://blog.artursprieditis.lv/?p=2065
http://www.delfi.lv/news/saeimas-velesanas/viedokli/dainis-ivans-brinumu-nebus.d?id=45053488

Informācijas aģentūra
/15.10.2014/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Dainis Īvāns nav pelnījis nekādu cieņu un godu

 1. Arturs Priedītis saka:

  Atbildu tiem, kuri vēlas zināt par naudu: “21.oktobris 2013. Ministru kabineta Apbalvošanas komisija pirmdien nolēmusi piešķirt Ministru kabineta balvu Atmodas laika aktīvistam un politiķim Dainim Īvānam. Ierosinājumu pasniegt balvu Īvānam izteicis premjerministrs Valdis Dombrovskis (Vienotība), viņam balvu pasniegs par ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanā. Ministru kabineta balva ir 5000 latu naudas summa un Goda diploms”.

 2. Jānis Labrencis saka:

  Vismaz no malas raugoties D. Ī, uzdevums bija piecelt kājās tautu. To viņš izdarīja spīdoši. Bet kāpēc pēc tam nodeva varu atkal tiem pašiem cilvēkiem? Vai tā bija labi izdomāta taktika? Pēdējā LR AP premjers bija Godmanis, kurš galīgi netika cienīts tautā. Tad kāpēc un kurš viņu uz 5. Saeimas vēlēšanām ielika par Tautas Frontes frakcijas vadītāju? Tieši tādēļ, lai nebūtu jābalso par Godmani, cilvēki nebalsoja par TF. Arī es tajā brīdī jutu nepatiku balsot par Godmani, bet es domāju, ka frakcijā būs vairāk cilvēku, kurus es vēlējos redzēt 5. Saeimā. Bet lielākā daļa vēlētāju tā nedomāja. Vai apzinātā šodienas Latvijas iznīcināšana nav sods par vēlēšanos turpināt K. Ulmaņa Latviju, bet ne Stučkas, kā to sākumā ieteica A. Gorbunovs? Bet vai šodien Latvija tāda ir? Takšu nē! K. U. Latvija drīzāk bija valsts ar prezidentālu pārvaldi. Tas nebija netaisni, kad Ulmanis atlaida Saeimu. Tā bija tā brīža situācijas spiesta pareiza rīcība.

 3. esse saka:

  Vissvarīgāk ir tas, ka arvien mazāk mēs esam “pūlis” (kā pareizi norāda autors pēdējā rindkopā). Kā lai apziņa atmožas? Tas nav vienkāršs intelektuāls akts. Tas ir atkal un atkal sirdsapziņas Darbs mūsos. Pārējais ir pupu mizas.
  Jā, un vēl nav mazsvarīgi tas, ka tā nauda ir tukša nauda, to nav nopelnījuši ne tie, kas pasniedza to prēmiju, ne tie, kuri lēma, ne tie, kuri samācīja tos, kuri lēma, …, ne arī tie, kuri uzdrukāja. Tāpēc ir vajadzīgi tādi muļķi, kurus apdāvināt, lai tukšai naudai piedotu šķietamu attaisnojumu un (šajā gadījumā) piespiestu dziesmotās revolūcijas kalpu atmazgāt saimnieku ražojumus.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s