Nīderlandes ierēdņu vardarbība pret bērniem

00411_Bewerkte B-foto

Holandes sociālie dienesti un policija jau mēnesi nespēj atrast puiku, kurš aizbēga no bērnunama. Kur viņš ir, neviens nezina. Iespējams viņu slēpj ārzemēs, bet iespējams kaut kur Holandē.

Silvano Banteka

Silvano Banteka

„Policija, beidziet ņirgāties par manu mammu! Mana mamma neko nezina. … Cilvēki, kuri skatās šo video, palīdziet lūdzu!” Tā savā videouzrunā saka 11 gadus vecais Silvano Banteka. Tikai šī gada (2014) laikā viņš aizbēga no bērnunama deviņas reizes – atpakaļ pie mammas, bet bērnunamā viņu ievietoja „Bureau Jeugdzork” [Latvijas bāriņtiesu Nīderlandes analogs] darbinieki. Viņu mammai atņēma tikai tādēļ, ka viņu noturēja par pārāk gudru un skolotāji skolā nespēja tikt ar viņu galā. Ar to pietiek, lai izņemtu bērnu no ģimenes.

„Mājās ieradās 8 policisti (!), lai aizvestu vienu vienpadsmitgadīgu puiku. … Tas tā notiek tāpēc, ka katrs bērns ir 40 tūkstoši eiro.”, saka Arnolds Herče, profesors, sabiedriskais aktīvists un Holandē cienījams cilvēks. Viņš par bērnu it kā aizsardzības iestāžu patvaļu uzzināja gadu atpakaļ un sāka atklāti pret to cīnīties. „Viņi draud man, regulāri draud! Tas ir vistīrākais bizness. Viņiem bērni ir produkts, prece.”

Arnolds Herče

Arnolds Herče

Džoensija Brifilda, Silvano ģimenes advokāte, arī uzskata, ka drausmīgā organizācija ar nosaukumu Jeugdzork, slēpjoties aiz cēliem saukļiem vienkārši pelna uz bērnu nelaimju rēķina: „Kaimiņi, skola bijušais vīrs var nosūdzēt („nostučīt”) bērna māti. Protams ziņojumi var būt arī noderīgi, gadījumos, kad bērniem tik tiešām draud briesmas, bet diemžēl ir ļoti daudz gadījumu, kad bērni tiek izņemti no ģimenes ne pārāk iedziļinoties faktiskajos apstākļos.”

Jeļenai Antonovai, kura pārcēlās uz Nīderlandi no Latvijas, divus dvīņus – Nastju un Koļu atņēma tikai tāpēc, ka viņi runāja krieviski. Māte stāsta par izņemšanas procesu: „Viņi bija ierāvušie te stūrī, es viņus ar sevi piesedzu. …Un policisti „ielidoja”. … Tie ir fašisti! Tas ir likumiskots fašisms!” Kopš tā laika ir pagājuši jau trīs gadi. Ja nebūtu vecākā dēla atbalsta, Jeļena varētu vienkārši sajukt prātā.

Jeļena Antonova ar bērniem

Jeļena Antonova ar bērniem

Jeļenas dēls Iļja Antonovs: „Es nevaru māti atstāt vienu pašu. Atgriezt brāli ar māsu pašreiz ir galvenais! Es nevaru pieļaut, ka es tagad veidošu kaut kādu savu dzīvi, bet viņi zaudēs savas bērnības gadus internātā.” Iļju vajāja, arestēja, draudēja ar viņu izrēķināties, bet viņš no tā cīnījās ar vēl lielāku sparu. Viņš ir izpētījis likumus, to nianses, atrada advokātu. Reihards Skala ir pārliecināts par sociālo dienestu darbību nelikumību. Palīdzēt Antonovu ģimenei viņš uzskata ne tikai par savu advokāta, bet arī vīrieša pienākumu. „Viņi negrib atgriezt bērnus, jo negrib atzīt savas kļūdas, ka bērni tika izņemti nelikumīgi…. Es ceru ka bērni atgriezīsies mājās jau šogad.”

Video par Jeļenas Antonovas bērna izņemšanu, kurā dzirdams kā deviņgadīgie bērni dēļ policijas vardarbības izmisīgi kliedz, bet viens no varmākām skatās, lai notiekošais netiktu filmēts:

Nora Jurksevena

Nora Jurksevena

Jau četrus gadus Nora Jurksevena (pēc izcelsmes turciete) ir viena savā dzīvoklī – zīmējumi, fotogrāfijas un tukša bērnistaba viņai atgādina par dēlu. Es nekad neaizmirsīšu to brīdi. Es viņu varēju tikai apkampt, iedot buču un pateikt „attā”. Mazo Kānu aizveda, tikai pasakot: „Ar jums bērns ir briesmās.” Bērnu, esot dzīvai, veselai un pats galvenais mīlošai mātei, atdeva audžuģimenē, un gandrīz gadu viņiem neļāva pat satikties. „Viņi regulāri stāsta viņam par mani drausmu lietas, ka tas tikai manis dēļ viņu izņēma. … Un ziniet, ko viņi tagad ir izdarījuši? Viņi ir iedevuši viņam citu vārdu. Viņu sauc Kāns, bet viņi nosauca to par Kaju.”

Renāda van Karligena

Renāda van Karligena

Ko vispār runāt par ārzemniekiem Holandē, ja paši karaļa padotie atrodas drausmīgā stāvoklī. „Joprojām ir ļoti sāpīgi,” saka Renāda van Karligena. Viņa griezās bērnu aizsardzības iestādē pēc palīdzības, jo skolā meitai seksuāli uzmācās. Bet tā vietā, lai palīdzētu, dienesti sāka vainot vecākus. „Viņi ieradās un teica: „Mēs esam te, jo jūs ņirgājaties par savu meitu.” No šiem vārdiem mēs bijām vienkārši šokā.” Deviņus mēnešus Renāda dzīvoja kā uz adatām ar domu, ka tūlīt var atnākt un atņemt man bērnus. „Tu nevari gulēt, tev negribas ēst.” Pēc šī gadījuma viņi ar vīru izveidoja interneta mājaslapu [iespējams šī: http://www.antibjz.nl/ ], kurā pēc palīdzības var griezties no sociālo dienestu vardarbības cietušie vecāki. Pie viņiem pēc palīdzības jau ir griezušies simtiem vecāku. „Tas ir bizness, jo par vienu bērnu, kurš atrodas Jeugdzork kontrolē, viņi saņem no valsts 8000 eiro. …Kad viņi paņem jūsu bērnu no mājām, tad tie kopsummā ir apmēram 30 – 50 tūkstoši gadā.”

Džoensija Brifilda

Džoensija Brifilda

Savukārt citi cilvēki Holandē ir izveidojuši visīstāko pagrīdes organizāciju, kura dod patvērumu no Jeugdzork vardarbības cietušajiem bērniem. „Cilvēki, kuri ir pārdzīvojuši šīs šausmas (gan vecāki, gan bērni), ir izveidojuši šo tīklu. Neviens nezina kā tas darbojas”, stāsta Banteku ģimenes advokāte Džoensija Brifilda. Tieši no šīs „pagrīdes” arī vienpadsmit gadīgais Silvano Banteka uzrunā Nīderlandes varasiestādes ar lūgumu ļaut viņam mierīgi dzīvot kopā ar mammu.

[Materiāls ir Krievijas TVkompānijas NTV raidījuma „Vīrieša pašcieņa” (01.11.2014) sižeta tulkojums.]

P.S.
Lūk cits video, kurā redzams kā atsaldētie Nīderlandes necilvēki izlaupa bērnus no ģimenes – sešgadīgais zēns video beigās, kad policija ar varu ved bērnu no mājām, izmisīgi cik var kliedz: „Es gribu palikt pie mammas!”:

Bet, lūk daži citi materiāli, gan no Nīderlandes, gan arī no Latvijas (arī Latvijā „sociālās” sistēmas struktūras (sociālie dienesti, bāriņtiesas) veic vardarbību pret ģimenēm un bērniem un arī Latvijā policija mēdz vajāt bērnus):
http://www.antijujuagency.org/2013/11/victoria-buuron_21.html
http://www.antijujuagency.org/2013/10/turkije-kraakt-nederlandse-jeugdzorg.html
http://www.antijujuagency.org/2013/08/jeugdzorg-kop-van-jut.html
http://www.antijujuagency.org/2013/03/blog-post_5930.html
https://infoagentura.wordpress.com/2014/01/29/barintiesas-vardarbiba-somija/
https://infoagentura.wordpress.com/2013/09/29/policija-izlaupa-bernu-matei-rasmas-madzules-gadijums-turpinajums/
https://infoagentura.wordpress.com/2014/09/15/riga-policija-izrauj-matei-no-rokam-zidaini/
https://infoagentura.wordpress.com/2014/05/21/tiesibsargs-barintiesa-un-vbtai-neievero-bernu-intereses/
https://infoagentura.wordpress.com/2014/01/16/par-bernu-nolaupisanu-rigas-domes-barintiesas-aizsega/
https://infoagentura.wordpress.com/2013/09/05/barintiesu-aplej-ar-sudiem/
https://infoagentura.wordpress.com/2013/04/23/vecaku-vainiguma-prezumpcija/
http://www.antijujuagency.org/2013/05/cilveki-tiek-maldinati-barintiesas-nav.html
https://infoagentura.wordpress.com/2012/12/05/par-likumu-par-pasvaldibam-barintiesam-vbtai-un-bernu-tiesibu-aizsardzibu/
http://www.antijujuagency.org/2014/06/video-mamina-sausmas-atnemti-berni.html
http://www.antijujuagency.org/2013/04/blog-post_1579.html
http://www.antijujuagency.org/2014/05/latvia.html
http://www.antijujuagency.org/2014/03/video-anglija-uzsakta-juvenala-vajasana.html
http://www.antijujuagency.org/2014/02/video-lat-lgbt-kustibas-un-juvenalas.html
http://www.antijujuagency.org/2014/02/ainaznieces-piketes-lai-atdabutu.html
http://www.antijujuagency.org/2014/01/video.html
http://www.antijujuagency.org/2013/10/barintiesu-kas-nemaz-nav-tiesas-terors.html
http://www.antijujuagency.org/2013/09/latvia.html
http://www.antijujuagency.org/2013/05/blog-post_7167.html
http://www.antijujuagency.org/2013/03/sokejosi-ikskile-vecakiem-atnem-bernu.html
http://www.antijujuagency.org/2013/06/irija-vairaki-simti-mazo-tautiesu.html
http://www.antijujuagency.org/2013/07/trollu-zemes-princis-rita-broka.html
https://infoagentura.wordpress.com/2013/04/02/norvegija-pedofilu-zeme/
https://infoagentura.wordpress.com/2013/04/07/bernu-gulags-kvebeka/
https://infoagentura.wordpress.com/2013/04/07/atklati-par-bernu-izlaupisanu-no-gimenem/
https://infoagentura.wordpress.com/2013/02/07/tv-raidijums-par-bernu-tirdzniecibu/
https://infoagentura.wordpress.com/2014/07/04/cietusi-mamina-nosauc-bernu-tirgotajus/
https://infoagentura.wordpress.com/2012/12/05/par-bernu-tirdzniecibu/

Avots:

Informācijas aģentūra
/07.11.2014/

Šis ieraksts tika publicēts !!! PAR BĒRNIEM !!!, Reģ.: Eiropa, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

10 Responses to Nīderlandes ierēdņu vardarbība pret bērniem

 1. saša saka:

  Viens no taviem stulbākajiem rakstiem pašlaik, apsveicu. VIsi vidoe no krievu kanāla, kāda sakritība. NEviens bērnu neatņem par to, ka skolā pelna labas atzīmes. Un kā jau parasti, krievam atņem bērnu, jo visticāmāk darija kautkādus mēslus, dzēra strīdējās vai tamlīdzīgi, un tad izpušķo, ka atņem tikai tāpēc, ka runā kreiviski. Nesaprotu, kādēļ tad nepalike savā krievijā, ja visur, izņemot krieviju, dzīvo fašisti

  • ip saka:

   Kārtējais stulbais komentārs, apsveicu. Ja izlasa rakstu līdz galam, tad top skaidrs, ka tas viss ir viena krievu TV raidījuma tulkojums, bet ja vēl paskatās video, tad var noskatīties visu raidījumu. Bet ja paklikšķina uz pievienotajiem linkiem, tad tur ir citi piemēri un citi avoti, tai skaitā no Latvijas reālijām. Garīgās saimniek valsts aizskaršana laikam neļauj klusēt, tāpat kā nevaram neizmantot lielai latviešu daļai piemītošo stulbo antikrieviskumu, kā arī nezināšanas un aprobežotības izraisītu alerģiju pret vārdu „fašisms”.

   • saša saka:

    Tur jau sākas problēma, “viens raidījumu tulkojums” . Šis kanāls izcelas ar stulbumu. Pieliek dramatisku muzonu un muld stulbumu. Neredzu, ka kāds sūdzētos, ka nīderlandē prieka pēc ņem bērnus nost izņemot krievu raidījumu.
    Un ja kāds būtu, piemēram no kanādas, bet aizbraucis uz krieviju dzīvot, un katru dienu sūdzētos cik tur slikti , tad teiktu, lai brauc mājās. Cilvēki pārsvarā pret krievu tautas pārstāvjiem, bet pret tiem, kas bļauj ” puķin, puķn”, staigā apkārt ar krievijas karogiem, un cenšas ieviest savu valodu citās valstīs.

   • ip saka:

    Nē, “saša” ar stulbumu un kā rādās ar uzspēlētu stulbumu izcelies Tu. Nezinu pašu raidījumu, bet konkrētais sižets ir pietiekami patiess, ko zinu gan no Latvijas pieredzes, gan no citiem informācijas avotiem (daļa no kuriem starp citu ir pievienoti, ko “saša” nekādi nespēj atvērt), gan arī no paša raidījuma, kur ir redzamas gan māmiņas, gan pat parādīti video fragmenti kā bērni kliedz, kad nīderlandes necilvēki izlaupa viņus no mājām. Bet “sašam” jau tas vienalga, vai ne?! Galvenais iepostēt norādīti uz “krieviem”, lai aprobežotie latviešvalodīgie antikrievi neaizdomājas, ka šīs metodītes strādā arī pret viņiem pašiem. Tad tik uzpriekšu, noteikti atradīsies tādi idioti, kam tas ir arguments, bet …. būs arī citi.

 2. saša saka:

  Norādīju uz krieviem, jo redzu, ka šī lapa godina krieviju un ir prokomunistiska. Viss info tiek ņemts no kautkādām krievu dzeltenās preses lapām.
  Žēl, ka rakstā izlaidi to, ka māte gribēja atgriezties savā valstī, bet audžu tēvs ir no Nīderlandes, un tas ir radījis šādu situāciju.
  Apskatījos pāris rakstus, un kad ieraudzīju mrgu par to, ka Norvēģijā var precēties ar bērniem, un ka bērns tiek atņemts mātei par to, ka ziņo, ka tēvs izvaro bēŗnu, tad sapratu, ka tev nav pilns rublis.

  • ip saka:

   Malacis, tā turpināt, izdomā un ieraksti vēl kaut ko maldinošu, kas mazinātu “īstenam latvietim” izlasīt un uztvert te rakstīto.

 3. Arturs Priedītis saka:

  Valsts ierēdņi saka, ka katru gadu Latvijā no ģimenēm tiek izņemti apmēram 2 000 bērnu. Tātad katru gadu tiek izpostīta 2 000 bērnu dzīve. Bet tas nav vienīgais morāli psiholoģiskais postījums. Katram bērnam ir divi vecāki. Tātad dzīve ir izpostīta arī vecākiem – 4 000 cilvēkiem. Katram bērnam ir arī 4 vecvecāki. Arī viņu dzīve tiek izpostīta. Kopā – 8 000 cilvēkiem. Katram bērnam ir vismaz viens brālis vai māsa. Tādējādi dzīve ir izpostīta vēl 1 000 cilvēkiem. Bet tagad saskaitīsim, cik pavisam cilvēkiem tiek katru gadu izpostīta dzīve: 2 000 bērniem + 4 000 vecākiem + 8 000 vecvecākiem + 1 000 brāļiem vai māsām = 15 000 cilvēkiem. Rezumējums ir šausmīgs. Katru gadu tiek izpostīta dzīve 15 000 cilvēku. Tas notiek viena gada laikā, taču 10 gadu laikā šis drūmais skaitlis ir 150 000 cilvēku. Latviešu tauta nav liela tauta. Uz nelielas tautas fona 150 000 cilvēki ar morāli psiholoģiski traumētu apziņu ir milzīgs skaitlis. Skaidrs, ka gribot negribot nākas runāt par tādas tautas cilvēcisko vērtību. Netiek pieņemta atruna, ka tie ir vecāki un vecvecāki dzērāji, no kuru ģimenēm tiek izņemti bērni. Nekādā gadījumā netiek pieņemta latviešu vislielāko mēslu atruna, ka runa ir par krievu bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm.

  • Zin saka:

   it kā profesors un docents, bet nez kādēļ tik stūrgalvīgs un ir viens no lielākajiem latviešu mēsliem… ceru, ka pats saproti, ka tavi nsoaukti cipari ir tavs bieži izmantotais “debīlo cilvēku” un “debilitātes” piemērs… 150000 tūkstoši cilvēku ir traumēti, tātad rupji rēķinot – katrs 13 cilvēks Latvijā ir traumēts.. diemžēl nevienu tādu nepazīstu, tu pazīsti tādu? nemoki sevi – atsakies beidzot no tās pilsonības, tevi neviens te nenovērtē, kā tu Latvijā gribi, lai atgriežas “garīgums, ģimenes vērtības, strādīgums un godīgums”, tas tikai notiks mātē Krievijā 🙂

 4. Arturs Priedītis saka:

  Didaktika atzīst, ka jauno vielu var atkārtoti paskaidrot vismaz trīs reizes. Tāda atkārtošanās nav grēks. Protams, ja ir nepieciešams atkārtot jauno vielu trīs reizes. Ne vienmēr tas ir vajadzīgs. Domājams, mūsu komentāru faniem ir nepieciešams vairākkārt (daudzkārt) atkārtot šādu nostādni: Internets paver iespēju garīgi nelīdzsvarotiem un amorāliem cilvēkiem tēlot žurnālistus, ekspertus, analītiķus, speciālistus, ievietojot savus “viedokļus” komentāros u.c. Internetā iespējamā anonimitāte (iespēja noslēpties aiz “nika”) ir viens no galvenajiem katalizatoriem nelietības un debilitātes sintēzē. Šajā saitā tik tikko minēto atkārtoju ceturto reizi. Domāju – ne pēdējo. Latviešu lielai daļai ir milzīgas problēmas ar galvu. Tā teikt, nepielec ne tikai aicinājums nelamāties aizmuguriski. Nepielec, piemēram, arī aicinājums pareizi lietot vārdus “kungs” un “kundze”. Latviešu stulbākā daļa joprojām 25 gados nevar apgūt prasmi sacīt “Bērziņa kungs” vai “Bērziņa kundze”, kā ir pareizi. Latviešu stulbākā daļa joprojām saka “Jānis Bērziņa kungs” vai “Ina Bērziņas kundze”, kā ir nepareizi, jo šajā konstrukcijā nedrīkst lietot cilvēka vārdu. Vārdus “kungs” un “kundze” latviešu literārajā valodā ir jālieto tikai kopā ar uzvārdu vai vārdu (“Jāņa kungs” vai “Inas kundze”). Ļoti daudzi latvieši šo prasmi nav spējīgi apgūt. Iemesli dažādi. Latviešu viena daļa acīmredzot ir pārliecināta, ka idejiskā brīvība garantē arī intelektuālo brīvību (proti, iespēju iztikt bez zināšanām). Protams, latviešu vienai daļai (tai, kura pastrādā noziegumus ar bērniem u.c.) idejiskā brīvība nozīmē arī noziegumu brīvību.

 5. Arturs Priedītis saka:

  Kļūda:pirmajā piemērā jābūt “Bērziņas kundze”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.