ASV neatkarības deklarācija: sabiedrībai ir tiesības un pienākums likvidēt netaisnīgas valdības

00448_independence_declarationSabiedrībai ir tiesības un pienākums likvidēt netaisnīgas valdības. Tā ir teikts ASV dibināšanas pamatdokumentā (Neatkarības deklarācijā; 1776.g.) un to vajadzētu ielāgot visu kolonizēto, izpostīto un netaisnīgi pārvaldīto valstu iedzīvotājiem. Arī latviešiem, kuru sabiedrību  amerikāņu un eiropiešu ieceltie nodevēji, ierāvēji un maitas ir apkrāpuši, izvarojuši, izlaupījuši (visa nauda atrodas ASV un Britu specdienestu kontrolētajos ofšoros), samaitājuši, noveduši līdz iznīcībai un turpina to darīt.

ASV Neatkarības deklarācijā ir teikts: “Mēs par acīmredzamām uzskatām sekojošas patiesības: visi cilvēki ir radīti vienlīdzīgi un visi viņi no Radītāja puses ir nodrošināti ar neatņemamām tiesībām, pie kā pieder: dzīvība, brīvība un tiekšanās pēc laimes. Lai nodrošinātu šīs tiesības, cilvēku vidū ir radītas valdības, kuras aizņemas savu taisnīgo varu ar padoto piekrišanu. Savukārt, ja kāda valdība kļūst kaitīga šo mērķu sasniegšanai, tad tautai ir tiesības mainīt kārtību vai iznīcināt šādu valdību, lai dibinātu jaunu, kura balstās uz principiem un tādu varas organizāciju, kas, pēc konkrētās tautas domām, visvairāk veicina drošību un laimi. Protams, piesardzība iesaka nemainīt valdības, kuras eksistē ilgi, dēļ mazsvarīgiem vai pārejošiem iemesliem. Un mēs patiešām praksē redzam, ka cilvēki līdz pēdējam ir gatavi paciest ļaunumu, nekā atjaunot savas tiesības, atceļot valdības, pie kurām viņi ir pieraduši. Bet, kad virkne ļaunprātību un uzurpāciju, kam nemainīgi ir viens un tas pats mērķis, atklāj nodomu nodot tautu neierobežota despotisma varā, tad tautai ne tikai ir tiesības, bet pat pienākums gāzt tādu valdību un nākotnē nodot savu drošību citu gādībā.”

Ja 18.gadsimta beigās šie vārdi no amerikāņu puses nebija pilnībā tukša skaņa, tad pēcāk šāda veida retorika kļuva par liekulīgu neliešu manipulācijas līdzekli, ar ko laupītājs, ļaundaris un agresors muļķu, nezinātāju, naivuļu un nespēcīgo acīs sevi pozicionēja kā taisnīgu un godājamu brīvības cīnītāju un atbalstītāju. Amerikāņi no vienas puses pilnā mērā izmantoja (un izmanto joprojām) šādu retoriku, lai vērstos pret sev neizdevīgām tautām, valstīm, cilvēkiem, bet no otras puses paši visnežēlīgākā kārtā izturas pret saviem pretiniekiem (Drēzdenes bombardēšana, atombumbas Japānai , reāli plāni dot kodoltriecienus pa PSRS (tai skaitā arī Latviju), kurai vēl nebija autombumbu, necilvēcības Korejā un Vjetnamā un daudzi citi gadījumi), paši ciniski izmanto un ekspluatē savas satelītvalstis, kurās valda proamerikāniski un amerikāņu specstruktūru balstīti režīmi (un bieži vien arī okupācijas karaspēka kā tas ir Vācijā, Japānā, Itālijā un daudzās citās valstīs) un paši nežēlīgi apspiež sacelšanās, kā tas nesen notika pašā ASV (Fergusona), kurā notika masveida protesti pret regulāru policistu patvaļu, nošaujot neapbruņotus pusaudžus.

Pēdējais ASV agresijas, netaisnības un liekulības piemērs ir notikumi Ukrainā, kur no vienas puses ASV organizēja un atbalstīja bruņotu valsts apvērsumu (uzstājīgi pieprasot tobrīdējam Ukrainas prezidentam nepielietot varu kārtības ievešanai), ļaujot nākt pie varas nacistiem un pieverot acis uz to veiktajām plašajām un nežēlīgajām represijām pret neapmierinātajiem, bet no otras puses pret tiem, kuri sacēlās gan pret šo apvērsumu, gan pret ukraiņu nacistu zvērībām, tika (un tiek) pielietots brutāls un nežēlīgs spēks, sākot no nomocītajiem un dzīvi sadedzinātajiem Odesā, līdz pat civiliedzīvotāju un civilobjektu regulārām apšaudēm ar smago artilēriju Donbasā. Savukārt bruņotās sacelšanās dalībnieki pret vardarbīgo varas maiņu un  nacistu zvērībām, kā arī to atbalstītāji, tiek saukti par teroristiem, lai gan ir milzu starpība starp bruņotu sacelšanos un terorismu, kas ir neapbruņotu cilvēku nogalināšana vai sagrābšana par ķīlniekiem. Ukrainas konfliktā tieši ukraiņu nacisti pietiekami plaši izmanto teroristiskas metodes.

No šādas nelietīgas un melīgas liekulības normālam cilvēkam vajadzētu palikt neomulīgi un tam vajadzētu novērsties no tāda zemiska agresora un tā līdzskrējējiem. Bet īpaši pretīgi izskatās, kad austrumukraiņu brīvības cīņas nosoda tie, kuri paši piedalījās “barikādēs” un atbalstīja Latvijas PSR separātismu, un jo īpaši, ja netiek līdzvērtīgi nosodītas atsevišķu Eiropas zemju (Basku, Katalonijas, Skotijas) separātiskās tendences. Iespējams Latvija ir kritusi tik zemu tieši tāpēc, ka tajā ir pārāk maz cilvēku, kas spēj to saskatīt un ir pārāk daudz neliešu un maitu (kam komplektā nāk vispretīgākās izvirtības), kuriem uz to ir nospļauties un kuri sava personiskā izdevīguma dēļ ir gatavi atbalstīt pilnīgi jebko, tai skaitā arī šāda veida nelietības un neloģismus. Ja tā, tad amerikāņi un viņu ES – Skandināvu vagari var būt mierīgi – šādu pagrimušu ļautiņu zemē neviens nespēs sacelties pat spēcīgas un nežēlīgas diktatūras apstākļos.

Avots:
http://www.vostlit.info/Texts/Dokumenty/S.America/XVIII/1760-1780/Deklac_nezavisim/text.phtml?id=4684

Informācijas aģentūra
/06.03.2015/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Anglosaksija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.