Turpinās BRIKS “Attīstības bankas” veidošana

00461_BRICS

Ir izveidota globāla finansu institūcija, kura teorētiski var apdraudēt ASV vispasaules hegemoniju. BRIKS valstis (Brazīlija, Krievija, Indija, Ķīna, Dienvidāfrika) 15.07.2014 Brazīlijā parakstīja vienošanos par “Attīstības bankas” izveidošanu, kas ir Starptautiskā valūtas fonda, Pasaules bankas un citu ASV kontrolē esošo starptautisko finanšu organizāciju analogs. Februāra beigās/marta sākumā šo vienošanos apstiprināja (ratificēja) Krievijas parlaments un prezidents.

Augstākais bankas vadības orgāns būs Pārvaldnieku padome (tās priekšsēdētājs sākotnēji būs Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs), izpildorgāns būs Direktoru padome (to vadīs Brazīlijas pārstāvis), bet bankas prezidents tiks ievēlēts uz pieciem gadiem (pirmais prezidents būs no Indijas). Valstu pārstāvniecības atbildīgajos amatos mainīsies rotācijas kārtībā.

“Attīstības banka” plāno finansēt infrastruktūras un vienmērīgās attīstības projektus BRIKS un attīstības valstīs. Bankas atļautais kapitāls būs 100 miljardi dolāru, sadalītais kapitāls – 50 miljardi, no tiem 10 miljardi apmaksātais kapitāls, bet 40 miljardi apmaksājamais pēc pieprasījuma. Apmaksātais kapitāls tiks izveidots 7 gadu laikā un tas tiks sadalīts proporcionāli pa 2 miljardiem no katras dalībvalsts.

Papildus investīciju sadaļai bankā ir plānots izveidot valūtas rezervju sadaļu, kuru apjoms arī sākotnēji būs 100 miljardi dolāru. Šīs daļas, ko var nosaukt par “savstarpējās palīdzības kasi”, galvenais donors būs Ķīna, kura tajā iemaksās 41 miljardu dolāru, Krievija, Indija un Brazīlija pa 18 miljardiem, bet Dienvid Āfrikas republika 5 miljardus. Pēc vienošanās rezerves fonds ir paredzēts dalībvalstu nacionālo valūtu aizsardzībai no finanšu tirgu svārstībām.

Tāpat ir paredzēts, ka banka sniegs finansu palīdzību (aizdevumu formā) tām valstīm, kurām būs radušās problēmas ar ekonomikas stabilitāti dēļ ASV finansiālās ekspansijas un SVF politikas, iedzenot valstis t.s. “parādu bedrē”.

Jāatzīmē, ka aktīva BRIKS struktūru veidošana ir viens no galvenajiem ASV un tās Eiropas satelītvalstu verbālās un organizatoriskās agresijas pret Krieviju iemesliem, jo Krievija ir BRIKS valstu militārais vairogs (jeb kodolvairogs), kurš neļauj ASV apstādināt Ķīnas un visu BRIKS valstu attīstību, izmantojot militārus draudus un līdzekļus.

Avots:
http://www.km.ru/forum/economics/2015/02/23/mezhdunarodnyi-valyutnyi-fond-mvf/755242-bank-globalnoi-nadezhdy

Informācijas aģentūra
/20.03.2015/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Ekonomika, Reģ.: Krievija, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.