Ukrainas ungāri masveidā pieņem Ungārijas pilsonību

00454_ungariRietumukrainas Aizkarpatu apgabalā dzīvo apmēram 151 tūkstotis ungāru (12% no Aizkarpatu apgabala iedzīvotājiem). 2014.gadā 94 tūkstoši Aizkarpatu ungāri (62,25%) pieņēma Ungārijas pilsonību. Par to 27.02.2015 paziņoja Arpads Janošs Potapi, Ungārijas valdības atbildīgais par nacionālo politiku. Savukārt 2013.gadā Ungārijas pilsonību pieņēma 8783 Aizkarpatu ungāru, kas ir 11 reizes (!) mazāk nekā 2014.gadā.

2011.gadā Ungārijas valdība pieņēma likumu, kas ievērojami atviegloja ārvalstīs dzīvojošajiem ungāriem pieņemt Ungārijas pilsonību. 2014.gadā Ungārijas pilsonību pieņēma 670 tūkstoši ārvalstnieku – 66% no Transilvānijas, 17% no Vojevodinas un 14% no Aizkarpatijas. Ar ārvalstu ungāru atbalstu nodarbojas Gabora Betlena fonds, kurš darbojas arī Aizkarpatijā un kura darbībai 2015.gada Ungārijas budžetā ir atvēlēti 17,5 miljardi forintu.

Aizkarpatu apgabals Rietumukrainā

Aizkarpatu apgabals Rietumukrainā

Savukārt Ukrainas ārlietu ministrs Pāvels Kļimkins apsolīja pieņemt sankcijas pret Aizkarpatijas ungāriem, kuri uzdrošinājās pieņemt otru pilsonību. “Ukrainas konstitūcijā ir skaidri rakstīts, ka dubultā pilsonība nevar būt, un punkts. Katram ir jārespektē Ukrainas likumi. Katram, kuram ir divas pases, ir jāsaprot, ka viņš tiks atrasts un pret viņu tiks piemērotas attiecīgas sankcijas,” piedraudēja Kļimkins. Tomēr nepagāja i diena, kad uz Ukrainas ārlietu ministra draudiem Ungārijas valdības vicepremjers paziņoja, ka Ungārija nepalīdzēs Ukrainai noskaidrot, kuriem Ukrainas iedzīvotājiem ir dubultpilsonība.

Jāatgādina, ka pēc bruņota valsts apvērsuma un nacistu nākšanas pie varas, Ukrainā notiek citādi domājošo vajāšanas, izrēķināšanās ar tiem (arī draudot nogalināt un nogalinot), straujš korupcijas līmeņa pieaugums un krass dzīves līmeņa kritums. Savukārt pilsoņu kara vešanai pret Austrumukrainas reģioniem, kuri neatzīst jauno varu, Ukrainas nacisti ir izsludinājuši jau 4 mobilizācijas no kurām liela daļa Ukrainas iedzīvotāju visādi cenšas izvairīties, tai skaitā, pieņemot ārvalstu pilsonību un izbraucot no valsts. Paradoksāli, bet uz ārzemēm (pat uz Krieviju) bēg arī daļa no pašiem ukraiņu nacistiem.

Avoti:
http://www.szekelyhon.ro/vilag/potapi-710-ezer-honositasi-kerelem-erkezett
http://www.maszol.ro/index.php/kulfold/43451-potapi-a-670-ezer-honositott-ketharmada-erdelyi-magyar
http://antifashist.com/item/zakarpatcy-massovo-poluchayut-vengerskie-pasporta.html
http://kp.ua/politics/492423-pochty-sto-tysiach-ukrayntsev-poluchyly-venherskyi-pasport
http://rus.newsru.ua/ukraine/27feb2015/grajdane.html
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C

Informācijas aģentūra
/20.03.2015/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Krievija, UKRAINA, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Ukrainas ungāri masveidā pieņem Ungārijas pilsonību

  1. vt saka:

    interesanti, ka žurnālisti bija uzzinājuši, ka kolomoiskis pieņēmis izraēlas pilsonību un pavaicājuši, nu kā viņš tā, zinot, ka ukrainā dubultā pilsonība ir aizliegta. bet šis mierīgi atsmēja, ka šī viņam esot trešā pilsonība, un tas ukrainā nav aizliegts.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.