Cenzūra Ukrainā: tiek aizliegts ziņu kanāls Euronews

00463_no_euronews

Pēc nacistu nākšanas pie varas Ukrainā tiek realizēta arī drakoniska cenzūra un vārda brīvības ierobežojumi, kas deklaratīvi tiek uzskatītas par vienu no “civilizētās” Rietumu sabiedrības pamatvērtībām (savādāk nevar, jo ukrainas nacistu zvērības un patvaļa ir pietiekami drausmīgas). Līdz šim ar Rietumvalstu klusējoši – pamudinošu atbalstu tas galvenokārt tika vērsts pret Krievijas presi un TV, kura Ukrainā ir aizliegta. Ukrainā ir gājuši pat tik tālu, ka oficiāli ir aizliegtas arī Krievijas kinofilmas. Tagad par Ukrainas cenzūras upuri ir kļuvusi Rietumeiropas mēdiju kompānija Euronews.

Ukrainas Nacionālās televīzijas un radio padomes vadītājs Jurijs Artemenko paziņoja, ka kanālam Euronews tiek atņemta licence, jo tā saturs neatbilstot Ukrainas vajadzībām. Tāpat Artemenko pastāstīja, ka ar kanālu tiek vestas pārrunas par 5 miljonu eiro lielu parādu, ko Ukrainas puse ir parādā Euronews.

Jāatzīmē, ka 12.01.2015 nacistiskās Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks parakstīja rīkojumu “Par ukraiņu valodas Euronews versijas darbības pārtraukšanu”, kurš darbu bija uzsācis 2011.gada rudenī. Savukārt 2014.gada septembrī Ukrainā tika atslēgta Euronews krievvalodīgā versija.

Avoti:
http://112.ua/obshchestvo/nacteleradio-lishil-licenzii-ukrainskuyu-versiyu-kanala-euronews-207023.html
http://www.euractiv.com/sections/global-europe/ukraine-bans-euronews-313112
http://www.ridus.ru/news/181110
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukraiinskiy_euronews_pozbavili_litsenziii_2034238

Informācijas aģentūra
/26.03.2015/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Notikumi, Reģ.: Krievija, UKRAINA, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s