Par ģeofiziskajiem ieročiem pret ASV

Viena no galvenajām šīs nedēļas [2015.gada aprīļa sākuma] militāri-politiskajām ziņām, kuru aktīvi apsprieda abu okeāna pušu militārie eksperti, ir Krievijas Geopolitisko problēmu akadēmijas prezidenta, militārās zinātnes doktora Konstantīna Sivkova raksts [žurnāla “Militāri rūpnieciskais komplekss” 25.marta numurā] par iespējamo Krievijas asimetrisko triecienu [tas ir līdzīgus postījumus izraisošs, bet daudzkārt mazāk resursus prasošs atbildes triecienu, kad agresors jau ir veicis stratēģisko kodoluzbrukumu] liela mēroga karadarbības gadījumā.

Runa iet par kodoltrieciena došanu pa Jeloustounas nacionālo parku, kurš atrodas Jeloustounas supervulkāna virsotnē. Pēc ģeofiziķu domām šis vulkāns pašreiz atrodas pirmsizvirduma stadijā. Tā izvirdumi notiek reizi 600 tūkstošos gadu. Pēdējā Jeloustounas vulkāna izvirduma laikā (640 tūkstošus gadu atpakaļ) tā aukšadaļa vārda burtiskā nozīmē iebruka zemē, izveidojot milzu bedri, jeb tā saucamo Jeloustounas kalderu, kura perimetrs ir 55 x 72 kilometri.

Konstantīns Sivkovs

Jaunam šī supervulkāna sprādzienam būtu katastrofālas sekas visam Ziemeļamerikas kontinentam [un arī visai pasaulei]. Tā spēks būs 2500 reizes lielāks kā vulkāna Etnas sprādziena spēks 8000 gadus atpakaļ, kad tā rezultātā izveidojies cunami dažu stundu laikā būtiski izmainīja trīs kontinentu kontūrus.

Jeloustounas vulkāna sprādziena rezultātā zemes kārta pacelsies par pāris metriem, bet augsne uzsils līdz +60 grādiem. Dažu stundu laikā pēc sprādziena pilnībā būs izdedzināta 1000 kvadrātkilometrus liela teritorija. Vairāk kā 10 tūkstošus kvadrātkilometru teritorija tiks iznīcināta ar pārkarsēta tvaika un dubļu vilni, kurš kā lavīna sadedzinās visu savā ceļā. Tieši šis vilnis ir visnāvējošākais, pēc kura lielākā daļa Ziemeļamerikas [un ne tikai] tiks pārklāta ar pelniem no pusmetra līdz desmit metru augstumā.

Ģeologi uzskata, ka Jeloustounas vulkāns var uzsprāgt kuru katru mirkli. Tā aktivitātes pieauguma pazīmes ir acīm redzamas. Šādos apstākļos pietiek tikai ar vienu grūdienu, piemēram, ar megatonnas klases lādiņa sprādzienu, lai izsauktu vulkāna sprādzienu. Faktiski Sivkovs ļoti konkrēti parādīja Krievijas perspektīvas nopietna apdraudējuma gadījumā, izmantot pavisam jauna tipa ieročus – ģeofiziskos. Protams, neviens nevar garantēt, ka kodoltrieciens pa kalderu izraisīs supervulkāna izvirdumu, bet tāda varbūtība ir pietiekami liela.

Krievijas rīcībā šodien ir ieroči, kuri spēka ziņā ir salīdzināmi ar vidējas klases vulkāna sprādzienu. Šādu lādiņu šodien Krievija spēj izgatavot 5- 7 tonnas smagu, kas nozīmē, ka to spēj pacelt un nogādāt līdz mērķim smagā raķete P-36M “Vojevoda”, kā arī perspektīvā raķete “Samara”. Pie tam pašreizējie bruņojuma ierobežošanas līgumi neattiecas uz atsevišķu lādiņu spēku.

Cita ASV ģeofiziskā vājā vieta ir Sanandreasa ģeoloģiskais lūzums – 1,3 tūkstošu kilometru garš starp Klusā okeāna un Ziemeļamerikas plātnēm. Lūzums iet gar Kalifornijas piekrasti gan pa sauszemi, gan arī zem ūdens. Paralēli blakām atrodas divi citi dziļlūzumi – Sangabriela un Sanhasinto. Šis ir ģeofiziskās nestabilitātes apgabals, kurš rada apmēram 8,5 balles spēcīgas zemestrīces.

Iedarbojoties uz šiem punktiem ar kodollādiņiem var pilnībā iznīcināt ASV infrastruktūru Klusā okeāna piekrastē ar gigantiskiem cunami. Šo priekšlikumu vēl 1960-ajos gados izteica akadēmiķis Andrejs Saharovs. Viņa priekšlikums bija uzspridzināt dažus kodollādiņus ASV Atlantiskā un Klusā okeāna piekrastē dziļlūzumu vietās. Pēc Saharova aprēķiniem tas radītu vilni, kurš ASV piekrastē sasniegtu 400-500 metru augstumu. Šī ūdens viļņa trieciens pa kontinentu pilnībā iznīcinātu objektus 500 kilometrus no piekrastes.

Šai gadījumā zaudējuma apmērus gandrīz nav iespējams aprēķināt [bet tie ir daudzkārt mazāki kā Jeloustounas sprādziena gadījumā, kas ietekmēs visu pasauli – nepārtraukta ziema 3 gadu garumā ar to pavadošo badu ko vien ir vērti]. Šodien piekrastes teritorijā dzīvo apmēram 80% ASV iedzīvotāju un te atrodas lielākā daļa Amerikas rūpniecības. To kādas katastrofālas sekas būtu šādam triecienam var spriest pēc pēdējās viesuļvētras “Katrīna” trieciena pa Ņuorleānu.

Savukārt Krievija ģeofiziskā ziņā ir daudzkārt labāk aizsargāta kā ASV. Valsts atrodas Eirāzijas kontinentā un tās apdzīvotākā daļa ir nodalīta no piekrastes un atrodas Viduskrievijas augstienē, kas garantē tās aizsardzību pret plūdiem pat milzīgu kataklizmu gadījumā, ko parasti pavada gigantiski cunami. Pie tam lielākā daļa Krievijas teritorijas atrodas uz vairākus kilometrus biezām bazalta plātnēm, tāpēc pat visspēcīgākais kodoltrieciens pa Krieviju neizraisīs katastrofālas ģeofiziskas sekas.

Tāpēc nav brīnums, ka Krievijas militārā analītiķa paziņojums tā satrauca amerikāņu militāro ekspertu sabiedrību. Apstākļos, kad strauji pasliktinās Krievijas un ASV savstarpējās attiecības un kad amerikāņi par katru cenu grib atmest Krieviju civilizācijas nomalē, pēdējā sava trumpja (militāri – tehniskā pārsvara uz kuru vairāk kā 40 gadus strādāja amerikāņu superekonomika) zaudējums ASV globālajai kundzībai var radīt visdramatiskākās sekas. Ģeofiziskie ieroči ne tikai padara ASV par ievainojamu, bet var pat pilnībā iznīcināt to kā civilizāciju [Jeloustounas sprādziena gadījumā, kas var notikt arī dabiskā ceļā, anglosakšu civilizācija visdrīzāk tiks pilnībā iznīcināta].

Faktiski ASV ir nokļuvuši Nemirstīgā Kašeja lomā, kura dzīvība atrodas adatas galā, bet pati adata krievu Ivana rokās…

Vladislavs Šurigins
/09.04.2015/

[Šurigina raksts ir īss un daļējs konspekts no Konstantīna Sivkova raksta “Kodolspecvienība”: http://vpk-news.ru/articles/24405 ]

Avoti:
http://zavtra.ru/content/view/genshtab-gazetyi-zavtra-12/
http://vpk-news.ru/articles/24405
http://www.vestifinance.ru/articles/55606
http://pressmia.ru/authors/sivkov/
http://www.dailymail.co.uk/news/article-3020810/The-Apocalypse-Simply-Cheaply-Russian-military-analyst-recommends-bombing-Yellowstone-supervolcano-San-Andreas-fault-nuclear-deterrent.html
http://www.infowars.com/russian-analyst-calls-for-nuclear-attack-on-yellowstone-national-park/
http://theweek.com/speedreads/547308/russian-geologist-thinks-vladimir-putin-trigger-super-volcano-america

Informācijas aģentūra
/22.04.2015/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Specdienesti, Reģ.: Krievija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.