Specdienestu spēlītes: jauns “snoudens” Vācijas specdienestu rīcībā

00486_image-837572

Mani pastāvīgie lasītāji atceras 2015.gada sākuma sāgu par “superbanknotēm”, ar kurām tika finansēts Ukrainas konflikts. Toreiz trīs atvaļināti ASV militāristi, kuri strādāja korporācijas Vangard (Vanguard Group Inc) labā Kijevā, nokļuva visai sarežģītā situācijā un tāpēc nolēma bēgt, izmantojot viņu rīcībā esošo viltoto naudu. Divi no viņiem, Pīters van Bjurens un Džonatans Meisons, devās Austrumu virzienā, bet trešais – uz Rietumiem.

Pakaļ pirmajiem diviem tika nosūtīti apmēram simts privātās militārās kompānijas Greystone specvienības kaujinieki. Džonatans Meisons, kurš Doņeckas apgabala Marinskas rajona Krasnogorovkā visdrīzāk gaidīja van Bjurena sarunu ar DTR zemessardzi rezultātus, tika atrasts, aizturēšanas laikā nošāva trīs specnaziešus un gāja bojā varoņa nāvē.

Pīteru van Bjurenu aizturēja Doņeckas apgabala, Jasinovatskas rajona ciemā Spartaks, amerikāņu konvoja pavadībā nosūtīja uz Kijevu, no Žuljanas lidostas ar privātu čarterreisu lidmašīnā Hawker 900XP nogādāja Londonā, kur viņš tajā pašā dienā nomira no infarkta saviem darba devējiem [korporācijai Vangard] piederošajā medicīnas centrā Sevenoaks.

Pītera māte, Leslija Borland van Bjuren nomira no ilgstošas slimības iestādē “Grand Islander Health Care Center“ Midltaunā Rodailendā, Ohaijo štatā, ASV. Pie viņas esošā bēgļu “apdrošināšana” (korporāciju Vangard kompromitējoši materiāli) bez pēdām pazuda.

Trešais bēglis, kura vārds īpašu apstākļu dēļ netiek nosaukts un kuru apsaucu par “runājošo zirdziņu”, tika aizturēts tīras nejaušības pēc uz Ukrainas – Slovākijas robežas robežkontroles punktā Užgoroda – Višnenemecka Slovākijas pusē. Tonakt dežūrējošais vācu muitnieks – instruktors, kurš bija kopā ar saviem vietējiem kursantiem, ieinteresējās par formāli pilnīgi pareizi noformētajām simts dolāru banknošu paciņām, ar kurām bija piebāzta amerikāņa automašīna.

Veicot rūpīgu banknošu pārbaudi ar programmu ATLAS, tika konstatēts, ka ne visu banknošu seriālie numuri ir atrodami FRS [ASV centrālā banka] oficiāli izlaisto banknošu seriālo numuru sarakstā [ja nav, tad tas nozīmē, ka banknote ir viltota]. Amerikānis tika aizturēts, nogādāts Vācijā, kur viņš uzreiz sāka sadarboties ar izmeklētājiem. Tā kā neizdevās aiziet pagrīdē, lai nesekotu saviem kolēģiem, viņam bija nepieciešama aizsardzība no saviem darba devējiem.

Viens no šīs izmeklēšanas rezultātiem bija neapgāžami pierādījumi par amerikāņu izšķirošo lomu apvērsuma organizēšanā un pilsoņu kara izraisīšanā Ukrainā, ko ieguva vācu puse. Šos materiālus Angela Merkele izmantoja sarunās ar Baraku Obamu, uzstājot uz amerikāņu ieroču piegādes atcelšanu Ukrainai.

Tas ir īss nesenu notikumu apraksts, kurus detalizēti apskatīju daudzos rakstos. Tagad šī epopeja ir ieguvusi negaidītu attīstības gaitu.

21.aprīlī “Spiegel Online” publicēja rakstu “Berlīne ignorē pierādījumus, ka amerikāņu bezpilotu lidmašīnas tiek attālināti vadītas no vācu Ramšteinas” (http://www.spiegel.de/politik/deutschland/us-drohnenkrieg-von-ramstein-berlin-ignoriert-interne-dokumente-a-1029596.html ). Raksts ir septiņas lappuses biezas atmaskojošas publikācijas (sestdienas [18.04.2015] žurnāla Der Spiegel “papīra” versijā) turpinājums. Tajā žurnālisti žēlojas, ka neskatoties uz Der Spiegel un The Intercept atmaskojumiem, Vācijas valdība turpina apgalvot, ka tai nekas nav zināms par ASV gaisa spēku karabāzes Ramšteinā izšķirošo lomu amerikāņu bezpilotu kaujas lidmašīnu attālinātā vadībā virs citu valstu teritorijām.

“Vācijas Aizsardzības ministre Ursula fon der Leijena  parasti visai sīki presei stāsta par savu darbību, bet šoreiz svētdienas vakarā viņa kā uz slepenu operāciju devās Vašingtonā  tikties ar savu amerikāņu kolēģi Eštonu Karteru pat nepaņemot līdzi savu oficiālo pārstāvi Jensu Flosdorfu. Par pirmdien notikušās pirmās tikšanās detaļām ir zināms maz. Tika paziņots tikai, ka “fon der Leijena  nerunās par Ramšteinas gaisa spēku karabāzi.” Šis jautājums, kā paziņoja Aizsardzības ministrija, tiks apspriests, izmantojot citus kanālus.”

Žurnāls atsaucas uz “jauniem pierādījumiem un daudzskaitliskiem slepeniem dokumentiem, kuri nepārprotami pierāda, ka aviobāze Ramštainā ir svarīgs starpposms starp bezpilota lidmašīnu komandcentru Nevadas štatā (ASV) un iznīcināmiem mērķiem Somālijā un Jemenā.”

Rakstā tiek minēts, ka 2011.gadā Pentagons rakstiski informēja Vācijas Aizsardzības ministriju, ka Ramštainā drīzumā tiks uzstādīta radioreleju stacija bezpilotnieku vadības nodrošināšanai. “Bez šīs stacijas, kura spēj nodot attēlus un informāciju no bezpilota lidmašīnas uz komandcentru reālā laika režīmā, dati tiktu saņemti ar dažu sekunžu nokavēšanos un aizdomās turamo teroristu likvidācija visdrīzāk tad nebūtu iespējama.”

Der Spiegel uzdod retorisku jautājumu vai Vācijas valdība spēs arī turpmāk to noklusēt. Lai kā arī nebūtu Bundestāga [Vācijas parlaments] izmeklēšanas komisija NDA (Nacionālās drošības aģentūras) sakarā jau ir nopietni ieinteresējusies par Ramštainas kara bāzi. Deputāti pieprasīja attiecīgus dokumentus un izteica apņemšanos izmeklēt aviobāzes lomu amerikāņu bezpilota lidmašīnu darbības nodrošināšanā.

Atbilde uz Der Spiegel jautājumu ir ļoti vienkārša. Ja vācu prese nezaudēs interesi par šo tēmu, tad Vācijas valdība būs spiesta reaģēt. Redakcijā to zin, tāpēc arī pasteidzās publicēt turpinājumu, jo vājā reakcija uz pirmo publikāciju neapmierināja informācijas noplūdes organizatorus. Tā kā Der Spiegel informācijas avots var būt tikai pārstāvis no Vācijas valdības augstākajām aprindām, kuram ir piekļuve slepeniem pierādījumiem, prese visdrīzāk nezaudēs interesi par šo tēmu.

Par ko tad te pēc būtības iet runa? Sabiedrotie, Vācija un ASV, ir antipodi no likumu ievērošanas skatu punkta. Ja amerikāņu policija katru gadu nogalina vairāk kā 100 tūkstošus pilsoņu, tad viņu vācu kolēģi nevienu.

Ramštainas kara bāze un teritorija ap to reāli ir amerikāņu pilsētiņa ar amerikāņu veikaliem un citām amerikāniskām sadzīves sfērām, kurā dzīvo 50 tūkstoši amerikāņu karavīru un viņu ģimenes locekļi. Vācieši parasti neiejaucas tajā, kas tur notiek un pat celtniecība te tiek veikta bez vietējiem atļaujošajiem dokumentiem.

Tomēr sabiedrotā karabāze nav diplomātiskā pārstāvniecība un Vācija nav ne Irāka vai Ukraina, tāpēc visā tās teritorijā ir spēkā Vācijas jurisdikcija. Gan pēc Vācijas, gan arī starptautiskās likumdošanas bezpilota lidmašīnu izmantošana tā, kā to praktizē amerikāņi, ir kara noziegums un noziegums pret cilvēci.

Un galu galā Vācija (tāpat kā ASV) neatrodas kara stāvoklī ar Somāliju, Jemenu vai kaut vai Pakistānu, un “aizdomās turamo teroristu likvidācija” ir regulāras (sērijveida) slepkavības, kuras tiek veiktas, izmantojot Vācijas teritoriju. Tas ir triviāls kriminālnoziegums, kuru policijai ir pienākums atklāt, bet tiesām par to ir jāsoda. Vācu juristi – eksperti šo jautājumu apspriež un principiālu iebildumu pret šādu traktējumu viņiem nav.

Pierādījumi, lai varētu ierosināt krimināllietu, izmeklēšanas iestādēm ir pietiekami. “Runājošā zirdziņa” lietu vadīja Vācijas Federālais izlūkošanas dienests (BND) kopā ar Federālo kriminālpolicijas pārvaldi (BKA) un Vācijas konstitūcijas aizsardzības biroju (BfV). “Runājošā zirdziņa” liecības tika pārbaudītas, daļēji apstiprinātas un tika nodotas zināšanai valsts augstākajai vadībai.

Tomēr vācieši ir skeptiski attiecībā uz mutiskām liecībām, jo īpaši, ja, ticot teiktajam, pēc tam ir jādara tas, ko darīt ļoti negribas. Maz ko cilvēks var sarunāt, lai izvairītos no soda par naudas viltošanu. Savukārt dokumenti ir pavisam cita lieta. Bet mūsu “runājošais zirdziņš” veda sev naudu, nevis slepenus dokumentus vāciešiem. Tas deva iespēju sākt bremzēt lietas virzību. Kad aizdomās turamo izspieda kā citronu, viņam tika paziņots, ka viņš ir brīvs un var doties uz visām četrām debess pusēm. Ja aizdomās turamais negrib doties mājās, tad par palīdzību izmeklēšanai viņš var saņemt dzīvošanas atļauju Vācijā.

Tomēr mūsu varonis nesteidzās kļūt par vieglu mērķi saviem darba devējiem. Viņu neapmierināja tas pilnībā neskaidrais stāvoklis kādā atrodas Snoudens [bijušais
CIP un NDA darbinieks, kurš aizbēga no ASV ar ļoti lielu daudzumu slepenu dokumentu un saņēma patvērumu Krievijā]. Pat sliktāk: Snoudenu vismaz apsargā. Bet kas ir Edvards Snoudens? Sistēmadministrators, kuram palaimējās lejupielādēt ļoti daudz noslēpumu.

“Runājošais zirdziņš” ir pieredzējis, augsti stāvošs operatīvais darbinieks, atvaļināts virsnieks, kurš ir izgājis daudzus “karstos punktus”, un kurš savā civilista karjerā ir uzdienējies līdz augstākā līmeņa menedžera pozīcijai korporācijas Vangard aktīvu pārvaldītāju kompānijas slepenā militarizētā struktūrā. Darba darīšanās viņam regulāri bija jākontaktējas ar Vangard aģentiem ASV armijā, CIP un NDA.

Nebūt ne visi no šiem cilvēkiem kļuva par dzimtenes nodevējiem tikai dēļ samaksas. Daudzi no tiem tika savervēti, izmantojot kompromitējošus materiālus, kam pieeja bija arī mūsu varonim. Šai situācijā “runājošais zirdziņš” nolēma veikt savu operāciju. Viņš sazinājās ar dažiem saviem avotiem un pieprasīja no viņiem dokumentus, kuri apstiprina amerikāņu operācijas pret Vāciju, kā arī to nesankcionētas darbības no Vācijas teritorijas. Šai ziņā ļoti perspektīvs izrādījās augsta ranga ASV virsnieks, kurš nodeva viņam dokumentus, kuri nepārprotami pierāda ar vāciešiem nesaskaņotas aktivitātes Ramštainas kara bāzē. No šī brīža “runājošais zirdziņš” pārvērtās par “snoudenu”. Daļa no viņa nodotajiem dokumentiem arī nokļuva Der Spiegel žurnālistu rīcībā. Pēc tam, kad jaunais “snoudens” bija nodevis dokumentus BND, viņš pieprasīja un saņēma aizsargājama liecinieka statusu.

Tatjana Volkova
/23.04.2015/

Avoti:
http://pravosudija.net/article/nemeckiy-supersnouden-s-superdollarami
http://www.spiegel.de/politik/deutschland/us-drohnenkrieg-von-ramstein-berlin-ignoriert-interne-dokumente-a-1029596.html
http://pravosudija.net/article/umirotvorit-missis-van-byurren
http://pravosudija.net/article/umirotvorit-missis-van-byurren-ato-napolovinu-zavershena
http://pravosudija.net/article/umirotvorit-missis-van-byurren-zadacha-posledney-fazy-ato-vypolnena
http://pravosudija.net/article/umirotvorit-missis-van-byurren-suprug-v-bezopasnosti
http://pravosudija.net/article/umirotvorit-missis-van-byurren-kakim-sposobom-teper
http://pravosudija.net/article/umirotvorit-missis-van-byurren-prikvel-svekrov

Informācijas aģentūra
/26.04.2015/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Specdienesti, Reģ.: Anglosaksija, UKRAINA, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.