Maskavā Uzvaras Svētku militārajā parādē piedalās Ķīnas un Indijas karavīri

00495_150509165444_moscow_china_parade_624x351_epaĶīnas un Indijas armiju karavīri piedalījās Uzvaras Svētku militārajā parādē Maskavā par godu sabiedroto (PSRS, Lielbritānijas un ASV) uzvaras pār nacistisko Vāciju 70-ai gadadienai 1945.gada 9.maijā (Vācijas kapitulācija oficiāli tika parakstīta 8.maija pusnaktī pēc Rietumeiropas laika un 9.maija pirmajās stundās pēc Maskavas laika). Parādē piedalījās arī citu valstu karavīri.

Šī gada 9.maija parāde bija ne tikai visvērienīgākā pēdējo gadu laikā, bet notika arī ļoti saspringtas politiskās situācijas apstākļos, kad ir strauji saasinājusies konfrontācija starp Rietumeiropas valstīm un Krieviju, kā iemesls ir ASV agresīvi ekspansīvā ārpolitika un tās organizētais bruņotais apvērsums Ukrainā, kam sekoja nacistiska režīma izveidošanās un pilsoņu karš šajā valstī.

00495_944587Kina 00495_944675Indija 00495_944778Indija 00495_8449123Kina 00495_150509170152_parade_kremlin_624x351_epa 00495_Parade_Kina3

Krievijas – Rietumvalstu konfrontācija norit uz Eirāzijas ekonomiskās savienības (Kazahstāna, Krievija, Baltkrievija, Armēnija, Kirgīzija) veidošanās un BRICS valstu (Brazīlija, Krievija, Indija, Ķīna, Dienvidāfrika) konsolidācijas fona, kā uzskatāms apliecinājums ir arī daudzu valstu karavīru, tai skaitā Ķīnas un Indijas, piedalīšanās Uzvaras svētku parādē un maršēšana pa Sarkano laukumu ar Georgija lentītēm pie krūtīm. Uz Uzvaras svētku svinībām bija ieradies arī Ķīnas komunistiskās partijas ģenerālsekretārs Sji Dzjiņpins ar sievu Peng Lijanu. Pirms svētkiem notika Krievijas un Ķīnas vadītāju tikšanās, Krievijas ostās ieradās Ķīnas karakuģi, bet pēc svētkiem sākās kopīgas Krievijas un Ķīnas militārās mācības.

Ķīnas ģenerālsekretārs Sji Dzjiņpins un Krievijas prezidents Vladimirs Putins 9.maija militārās parādes laikā

Ķīnas ģenerālsekretārs Sji Dzjiņpins un Krievijas prezidents Vladimirs Putins 9.maija militārās parādes laikā

Rietumeiropas valstīs (arī Latvijā) savukārt notiek arvien atklātāka nacisma reabilitācija, Krievijas lomas vācu nacisma sagrāvē mazināšana, noniecināšana vai pat gandrīz pilnīga noliegšana, kā arī komunistiskās ideoloģijas pielīdzināšana nacistiskai ideoloģijai, kas vienlaicīgi ir gan absurdi (jo tās ir diametrāli pretējas ideoloģijas), gan arī necilvēcīgi (jo labais tādējādi tiek pielīdzināts ļaunajam, tas ir humānus mērķus deklarējoša ideoloģija tiek pielīdzināta nehumānus mērķus atklāti paudošai ideoloģijai).

Kā tiek uzsvērts Krievijas informatīvā telpā, Krievija atkal kļūst par galveno mērķi atdzimstošajam nacismam un ap to, cīņā pret jaunlaiku nacismu un fašismu, konsolidējas visa saprātīgā pasaule, kura negrib tapt vienkārši iznīcināta no antihumānisma ideju apsēstajām Rietumvalstīm. Summējot to valstu iedzīvotāju skaitu, kuras draudošo necilvēcīgo briesmu priekšā grupējas ap Krieviju, iegūstam vairāk kā divus miljardus cilvēku.

Vēl jāatgādina, ka 2.pasaules karā visvairāk cieta PSRS un Ķīna, kuras zaudēja vislielāko iedzīvotāju skaitu, bet no visām tautām vislielākie zaudējumi bija tieši krievu tautai.

Avoti:
http://www.kp.ru/daily/26378/3257890/

Informācijas aģentūra
/21.05.2015/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Notikumi, Reģ.: Krievija, Veids: Oriģinālziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.