Islāmistu “Islāma valsts” iznīcina Islāmu

00507_Obama_IGIL_selfi

“Islāma valstij” ir izteikti antiislāmiska ievirze, 07.06.2015 NTV raidījumā “Norkina saraksts” izteicās krievu politologs, politiķis, rakstnieks un analītiskā centra vadītājs Sergejs Kurginjans.

Pirmkārt Kurginjans vērsa uzmanību uz “Islāma valsts” acīmredzamo antiislāmisko ievirzi un uz nepieciešamību atbalstīt “Islāma valstij” pretojošos humāni orientēto Islāmu: “Paskatieties taču, ko “Islāma valsts” dara. Viņi tagad iznīcina ne tikai pasaules kultūras mantojumu, viņi iznīcina arī arābu rakstus, arī tos, kur ir runa par Allahu. Viņi izrēķinās un iznīcina Islāma garīdzniekus…Šķelšanās un cīņa notiek Islāma pasaules iekšienē! Un tikai atbalstot pozitīvo un humāno Islāmu, mēs varam uzveikt “Islāma valsti”. Tiklīdz mēs vienādosim “Islāma valsti” ar Islāmu, tā viss būs zaudēts…”.

Tālāk Kurginjans vērsa uzmanību uz “Islāma valsts” antivēsturisko ievirzi, kura noliedz jebkādu pozitīvu sabiedrības attīstību.: “Tas ir spēks, kurš ir vērsts uz viduslaikiem. Tas ir spēks, kurš noliedz attīstības ideju. Tā ir melnā atbilde uz noteiktu pieprasījumu… Te visa būtība ir apstāklī, ka visa pasaule ir jāiedzen atpakaļ jaunos viduslaikos, jaunā arhaikā. Aiz kliedzieniem par salafītismu, fundamentālismu un reliģijas attīrīšanu, tiek radīts hidžazas mīts, kurš gala beigās iemetīs Islāmu vēl lielākā džahilijā, tas ir barbarismā, pagānismā un visā citā.”

Jau tagad var redzēt uz kādu mežonīgu barbarismu grūž pasauli “Islāma valsts”: “Tad ar kādu spēku mums ir darīšana? Kāds ir šī spēka tumsas līmenis, ja jau tagad tiek paziņots, ka viņi iznīcinās vienu no lielākajām Islāma svētvietām Kaabu? Līdz kam tad nonāks vēlāk? Ja jau tagad tiek paziņots, es citēju, ka: “…Ja Pravietis un viņa sekotāji atstāja neskartas Ēģiptes piramīdas, tad tas nenozīmē, ka mēs rīkosimies līdzīgi.” “

Sergejs Kurginjans vēlreiz atgādināja, ka ASV un Rietumvalstis kopumā veicināja “Islāma valsts” izveidošanos, attiecīgi arī globālo virzienu uz barbarismu un viduslaikiem: “Bez tam mēs visi labi saprotam, ka visus šos radikālā islāmisma veidus sponsorē Amerikas Savienotās Valstis un ka ASV mums kaut kādā dīvainā un noslēpumainā kārtā atbalsta vistumšākos spēkus pasaulē. Tas notiek Lībijā, Tunisijā, Sīrijā, visur. Bet mīts taču saka, ka islāmisti ir lielie cīnītāji ar amerikāņiem, vai ne? Ja gribat cīnīties ar amerikāņu ļaunumu, tad ejiet uz “Islāma valsti”!

Ja parādītu, kas notiek patiesībā … kāda ir notiekošā patiesā būtība, ka ir visciešākā saikne starp slimo un kroplo islāma radikālismu un Ameriku, kura uzspiež pasaulei haosu un ārprātu, tad iespējams kaut kas pazudīs un vairs nebūs tā antiamerikāniskā patosa.”

Apspriežot iespējamo cīņu ar “Islāma valsts” ietekmi un izplatību, Kurginjans teica: “Pirmais spēks, ar kuru mums jārunā, ir islāma valstu nereliģiozie iedzīvotāji. Kāpēc amerikāņi visās Āfrikas valstīs iznīcina normālus nereliģiozus režīmus? Kadafi… un Ben Ali bija pavisam normāls. Un kas notika Ēģiptē?! … Kur notiek nacionālās valsts gāšana, tur rodas “Islāma valstij” līdzīgs barbarisms. Karš ar nacionālajām valstīm visās Islāma pasaules valstīs noved tikai pie barbarisma, ieskaitot Nigēriju.

Tātad, pirmkārt nereliģiozie iedzīvotāji. Otrkārt, sufisti. Treškārt, patiesam Islāmam ticošie, kuriem nav pa ceļam ar islāmistiem. Ja mēs mobilizēsim šīs trīs iedzīvotāju daļas, tad mēs pa tiešo aktualizēsim jautājumu cik ilgi vēl amerikāņi turpinās atbalstīt visbarbariskākos un vismežonīgākos spēkus pasaulē. Tad varbūt mēs to noturēsim. Bet stratēģiski mēs to noturēsim tikai tad, ja izvirzīsim humānas, īstas, metafiziskas vērtības pretstatā antihumānajām.”

Savukārt 02.06.2015 analītiskajā raidījumā “Spēles jēga” (Смысл игры) Kurginjans pastāstīja sīkāk par “Islāma valsts” saistību ar amerikāņiem. Pirmkārt Kurginjans norādīja, ka pēdējo laiku “Islāma valsts” militārie panākumi liecina par to, ka tā vairs nav bandītu grupējums, pagrīdnieki vai partizānu tipa kaujinieki, bet gan, ka tā ir labi organizēta regulārā armija. Ja “Islāma valsts” spēj veiksmīgi cīnīties ar Sīrijas armiju, Irānas elitārajām kaujas vienībām un Hezbolah, tad tā ir ļoti labi organizēta armija. Alavītiem, kas sastāda Sīrijas armijas vairākumu, vienkārši nav ko zaudēt, jo islāmistu uzvaras gadījumā viņi visi (arī sievietes un bērni) tiks iznīcināti, tāpēc Sīrijas armija cīnās līdz pēdējam. Irāna draudzīgajai Sīrijai ir atsūtījusi palīgā “Islāma revolūcijas sargu” vienības, kas ir elitārākais Irānas bruņotais grupējums, kura dalībnieki ir īpaši atlasīti, tai skaitā arī pēc reliģiskās pārliecības un dedzības. Visbeidzot Hezbolah ir viena no visnopietnākajām pagrīdes partizānu tipa kustībām, kura savulaik bija spējīga līdzvērtīgi cīnīties ar Izraēlas regulāro armiju. Ja “Islāma valsts” uzvar šos spēkus, tad tai ir nopietns militārais potenciāls.

Tālāk Kurginjans paskaidro kā tika radīta “Islāma valsts”. Pēc Irākas okupācijas amerikāņi sāka tvarstīt bijušos Sadama Huseina režīma specdienestu darbiniekus un militāristus. Tie tika ievietoti vienā koncentrācijas nometnē, kur tiem piedāvāja sadarboties. Ja cilvēki atteicās, tad viņi tika turēti smagos ieslodzījuma apstākļos, bet, ja piekrita, tad tika sākta viņu apmācība un viņi baudīja brīvā režīma priekšrocības. “Islāma valsts” kodols, tai skaitā “kalifs” bija uzturējušies šajā amerikāņu nometnē.

Avoti:
http://regnum.ru/news/polit/1931662.html

Informācijas aģentūra
/14.06.2015/

Šis ieraksts tika publicēts BĒGĻU KRĪZE, Kat.: Politika, Reģ.: Tuvie Austrumi, Veids: Analīze, versija, viedoklis, W: SERGEJS KURGINJANS. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Islāmistu “Islāma valsts” iznīcina Islāmu

  1. esse saka:

    Kurginjans pasaka daudz, bet nepasaka visu. To dara Sabiedriskās drošības koncepcijas autoru kolektīvs. Pasaulē ir iedarbināta antikorāniskā stratēģija – kā interesēs un kādi taktiskie soļi paredzēti (un jau tiek realizēti), par to var izlasīt (vai noklausīties audiovariantā): http://zakonvremeni.ru/vp-ussr/21-vpussrall/1059-2010-02-18-09-37-09.html ; https://www.youtube.com/watch?v=mYLleozeKt4

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.