Ķīnas valūta (juaņs) šogad var tikt iekļauta rezerves valūtu sarakstā

00508_the-yuan-is-not-a-paper-shelter-for-a-us-dollar-collapseKatrus piecus gadus Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) pārskata t.s. “rezervju valūtu” grozu [šīs valūtas citu valstu centrālās bankas pēc tam var iekļaut savu nacionālo valūtu nodrošinājuma rezervēs; savukārt valstīm, kuru valūta ir iekļauta SVF grozā, tas dod papildus naudas emisijas iespējas un citas salīdzinošās priekšrocības]. Pašreiz uz 2015.gada vidu SVF rezerves valūtu grozā ir ASV dolārs, Lielbritānijas sterliņmārciņa, Japānas jēna, Eiropas Savienības eiro un Šveices franks.

2015.gads ir īpaši svarīgs ne tikai tāpēc, ka ir pienācis laiks pārskatīt SVF rezerves valūtu grozu, bet arī tāpēc, ka Ķīnas juaņam ir ļoti lielas iespējas tikt tajā iekļautam, attiecīgi ieņemot vietu formāli drošāko valūtu sarakstā.

Amerikāņi saprot, ka viņiem tas draud ar ekonomisko katastrofu [juaņs sāks aizstāt dolāru, jo “visu” ražo Ķīnā, kā rezultātā ievērojami samazināsies ASV naudas emisijas (drukāšanas) un dzīvošanas uz parāda iespējas, kā arī radīsies ievērojama jau finansu apritē esošo dolāru pārprodukcija], tāpēc visādi mēģina bloķēt juaņa iekļaušanu rezerves valūtu sarakstā.

00508_main-qimg-f61983df689cc031ca50cf147e080ae0Kamēr ASV nodarbojās ar vislielākā valsts parāda pasaules vēsturē audzēšanu, ķīnieši veica stratēģisku savas valūtas virzīšanu apmēram tāpat kā to pagājušā gadsimta sākumā darīja amerikāņi. Ja atmetam visa veidu analītiķu, ierēdņu un citu ekspertu viedokļus, ka juaņs nav gatavs kļūt par rezerves valūtu, bet apskatāmies tikai to darbu, ko Ķīnas varasiestādes ir paveikušas, tad kļūst skaidrs kādēļ Ķīnas Tautas Republikas vadītājs tik pārliecinoši izsakās, ka dolārs tas ir pagātnes produkts. Zemāk fragments no portāla Futuremoneytrends (http://www.futuremoneytrends.com/  ) raksta “Valūtu kari. Ķīna gatavo kaut ko nopietnu.“ (October Dollar Crisis: China Preparing for Something Big)

“Jau tagad mēs redzam kā Krievija un Ķīna mērķtiecīgi uzkrāj zeltu. Ķīna ir kļuvusi par lielāko pasaules zelta ieguvējvalsti un zelta importētājvalsti. Pie tam Ķīna ne tikai akumulē maksimālu zelta daudzumu, bet arī neļauj nevienai uncei pamest savas glabātuves. Ķīna gatavojas kaut kādai lielai kaujai valūtas karos, bet pasaule jau ir satraukta par dolāra sistēmu.

Kādreiz amerikāņu valūta bija nodrošināta ar zeltu un tieši tas tai ļāva iekarot pozīcijas un uzticību atvērtā tirgū, bet šodien dolārs ne ar ko nav nodrošināts. Savukārt ķīnieši tai pat laikā zeltu uzpērk. Pie tam Ķīna izmanto slepenības stratēģiju un nepublicē savu zelta rezervju lielumu. Pēdējo reizi Ķīna to publiskoja 2009.gadā un šodien neviens nezin cik Ķīnai ir zelta. Zināms ir tikai tas, ka Ķīna uzpērk visu, ko var (pat zelta raktuves), neskatoties uz pasaules zelta cenām un trendu (noteicošo tendenču) virzieniem.

Tad nu, lūk, kad kādas valsts valūta tiek iekļauta rezerves valūtu sarakstā, tai ir jāpublisko savu zelta rezervju lielums. Tas nozīmē, ka Ķīna to var publiskot jau oktobrī vai pat ātrāk, lai pierādītu pasaulei, ka juaņs ir ne tikai cienīgs kļūt par rezerves valūtu, bet arī ir labāks un drošāks par dolāru.

Pārmaiņu vējus pasaules finansu sistēmā vairs nevar neievērot un Ķīna gaidāmajās pārmaiņās būs galvenā darbojošās persona, kura balstās arī uz aktīvu, kurš ir pārbaudīts laika gaitā, tai skaitā arī kā maksāšanas līdzeklis.”

Vēl jāatzīmē, ka miljardieris Džordžs Soross nesen izteicās, ka prognozē trešo pasaules karu starp Ķīnu un ASV, un kā risinājumu šāda apokaliptiskā scenārija nepieļaušanai redz juaņa iekļaušanu SVF rezerves valūtu grozā.

/25.05.2015/

Avoti:
http://www.vestifinance.ru/articles/57644
http://www.philos.lv/Citu_raksti/V_oktobre.html
https://www.futuremoneytrends.com/trend-videos/documentaries/october-dollar-crisis-china-preparing-big
http://svpressa.ru/war21/article/122765/

Informācijas aģentūra
/14.06.2015/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Ekonomika, Reģ.: Anglosaksija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Ķīnas valūta (juaņs) šogad var tikt iekļauta rezerves valūtu sarakstā

  1. Kristaps saka:

    Super raksts. Liels prieks, ka cilvēki par šādām lietām vispār runā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.