Ukrainu pārvalda noziedznieki jeb par Ukrainas politikas netīrajām aizkulisēm

Leonīds Roitmans ar iesauku Ļoņa Garais

Leonīds Roitmans ar iesauku Ļoņa Garais

Ukrainu pārvalda noziedznieki, kuri ir cieši saistīti ar kriminālām struktūrām, apgalvo viens no ukraiņu mafijas ASV līderiem Leonīds Roitmans ar iesauku Ļoņa Garais. Roitmans publiskā videoliecībā apgalvo, ka ar kriminālo pasauli cieši ir saistīta odiozā ukraiņu politiķe Jūlija Timošenko, pašreizējais Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, pašreizējais Ukrainas prezidents Pjotrs Porašenko,  pašreizējais Ukrainas Iekšlietu Ministrs Arsēns Avakovs, bijušais Dņepropetrovskas gubernators Igors Kolamoiskis, pašreizējais Kijevas mērs Vitālijs Kļičko, kā arī oligarhs, ietekmīgs parlamenta deputāts, nacistisko grupējumu finansētājs un organizators Vjačeslavs Konstantinovskis. Izmantojot Roitmana liecības, Krievijas TV kanāls NTV 2015.gada februārī un aprīlī izveidoja divas dokumentālās filmas – “Likumiskā Ukraina” (Украина в законе) [analoģija ar “likumīgais zaglis”, kā dēvē Padomju-pēcpadomju kriminālās autoritātes] un “Slepkavības ukraiņu stilā” (Чисто украинские убийства).

Oļegs Osmakovs ar iesauku Oļegs Magadans un Leonīds Roitmans

Oļegs Osmakovs ar iesauku Magadans un Leonīds Roitmans

Leonīds Roitmans ir no Odesas, pašreiz dzīvo Amerikā un ir pavadījis ASV cietumā 7 gadus par neveiksmīgu Vjačeslava Konstantinovska slepkavības mēģinājumu. Par sevi Roitmans stāsta sekojošo: “Kriminālā pasaulē es nokļuvu 12 gadu vecumā. Mūsu grupa sastāvēja no 6-7 cilvēkiem un mēs nodarbojāmies ar lohu apčakarēšanu. 14 gadu vecumā es sāku nodarboties ar ko nopietnāku un tā es iepazinos ar kriminālām autoritātēm.” 18 gadus veco Roitmanu savā brigādē paņēma kriminālās aprindās slavenais killers Oļegs Osmakovs ar iesauku Oļegs Magadans. “Iepazīstoties ar Oļegu Jurjeviču Osmakovu ar iesauku Magadans, es pilnībā iekļāvos kriminālajā pasaulē. … Tā es kļuvu par Vjačeslava Kiriloviča [Ivaņkova ar iesauku Japoņčiks] biznesa partneris par Ukrainu. Visos [Japončika] biznesos, kas attiecas uz Ukrainu, es biju viņa partneris. … Mēs bijām transatlantisks noziedzīgs grupējums. Ukrainu mēs sadalījām ietekmes sfērās.”

Jūlija Timošenko

Leonīds Roitmans: “Dņepropetrovskā kopš paša sākuma (ar videosalonu) Jūlija Timošenko bija saistīta ar kriminālo pasauli. … Visiem tolaik bija t.s.”jumts” un arī Jūliju Timošenko “jumtoja”. …  Vēlāk, kad Timošenko jau piederēja “Ukrainas vienotās energosistēmas”, viņa kļuva par Pāvela Ivanoviča Lazarenko [bijušais Ukrainas premjerministrs] partneri. … Lazarenko kungs bija mūsu kurators, mēs ar viņu sākām, mēs kopā ar viņu nopelnījām pirmo pietiekami lielo naudu simtu miljonu dolāru apmērā. Man ir zināms, ka viņus [Lazarenko un Timošenko] saistīja mīlas attiecības. Varu precīzi apgalvot, ka Jūlija Timošenko bija Pāvela Ivanoviča mīļākā.”

Jūlija Timošenko, Pāvels Lazarenko, Arsēnijs Jaceņuks

Jūlija Timošenko, Pāvels Lazarenko, Arsēnijs Jaceņuks

Ukrainas specdienestu pulkvedis Pjotrs Nedželskijs: “Viņa ir tik veiksmīgs biznesmenis, ka 7 gadu laikā radīja korporāciju 5 miljardu vērtībā. Mēs esam pieauguši cilvēki, nu izdalīsim 5 miljardus ar 7 gadiem un iegūsim, ka viņa šai laikā ir pelnījusi divus miljonus dienā.  … Timošenko un Lazarenko dzīvoja Kinpinski viesnīcā Minhenē vienā numurā. Vai tas nav dīvaini, ka divi pieauguši cilvēki, vīrietis un sieviete, divi miljardieri dzīvo vienā viesnīcas numurā?!”

Leonīds Roitmans: “Pirmās liela mēroga slepkavības mums pasūtīja Lazarenko kungs un arī Jūlija Timošenko. … Pēc tam viņi [Lazarenko un Timošenko] kļuva par ienaidniekiem. Pāvels Ivanovičs bēga uz Šveici un viņu arestēja amerikāņi.”

1996.gada novembrī Doņeckas lidostā tika nogalināts bagātākais un ietekmīgākais Doņeckas cilvēks Jevgēnijs Ščerbaņs. Pēc slepkavības viņa dēls Ruslans Ščerbaņs tieši atklātībā paziņoja, ka viņa tēvs traucēja toreizējajam Ukrainas premjerministram Pāvelam Lazarenko un Jūlijai Timošenko piegādāt reģionam gāzi par paaugstinātiem tarifiem. “Man ir fakti, ko es nodošu izmeklēšanas iestādēm,” paziņoja Ruslans Ščerbaņs.

Leonīds Roitmans: “Ščerbaņs tika likvidēts Doņeckas lidostā un Jūlija Timošenko 100% ir saistīta ar šo slepkavību. … Man uz mūsu grupējuma mobilo tālruni pazvanīja kriminālā autoritāte no Dņepropetrovskas Aleksandrs Miļčenko ar iesauku Jūrnieks. Miļčenko pastāstīja, ka Pāvels Ivanovičš Lazarenko un Jūlija Timošenko grib pasūtīt Ščerbaņu, ka tiek dalīts gāzes tirgus, mums tika piedāvāti 50% no Doņeckas enerģētikas tirgus, ja mēs atbalstīsim Pāvelu Ivanoviču Lazarenko. … Viņi izpildīja to, ko apsolīja.”

Pjotrs Nidzeļskis apgalvo, ka Ukrainas specdienesti zināja, kas pasūtīja Ščerbaņa slepkavību: “Killeriem tika maksāts no Jūlijas Timošenko kontiem. … Mēs ieguvām neapstrīdamus pierādījumus par Timošenko un Lazarenko saistību ar pasūtījuma slepkavībām. Es par to ziņoju savai priekšniecībai, kura ļoti nobijās.” Lazarenko par slepkavību samaksāja pus milijonu dolāru, bet Jūlija Timošenko pārskaitīja vēl divus miljonus dolāru. Šī slepkavība izraisīja kriminālkaru ar doņeckiešiem.

Leonīds Roitmans: “Es tolaik tiku nosūtīts uz Ukrainu un mūsu grupējums arī piedalījās šai karā. Šī kara rezultātā tika iznīcināti desmitiem Doņeckas kriminālo līderu.” Šajā karā piedalījās arī pašreizējais Ukrainas parlamenta deputāts, oligarhs un nacistisko vienību organizētājs Vjačeslavs Konstantinovskis, un tad viņš arī ieguva nopietnu reputāciju.

Arsēnijs Jaceņuks un Vjačeslavs Konstantinovskis

Leonīds Roitmans: “Aiz Jaceņuka stāv cilvēki no kriminālās pasaules. Viņš ienāca politikā, kad viņam bija 27 gadi, viņu kāds vilka šai politikā.” Raidījumā liek noprast, ka Jaceņuks bija Timošenko mīļākais. “Tagad tās ir divas naidīgas nometnes [Timošenko un Jaceņuka], viņus vairs nekas nesaista.”

Vjačeslavs Konstantinovskis ar brāli Aleksandru

Vjačeslavs Konstantinovskis ar iesauku Brālis Karamazovs ar brāli Aleksandru

Vjačeslavs Konstantinovskis ir viens no bagātākajiem un ietekmīgākajiem Ukrainas cilvēkiem. Īstenais “nacionālists”, nacistisko militāro grupējumu sponsors, oligarhs, Ukrainas parlamenta deputāts no A.Jaceņuka partijas, ļoti labs pašreizējā Ukrainas ģenerālprokurora Vitālija Jeromas draugs. Viņš agrāk bija killeris no Oļega Magadana grupējuma ar iesauku Brālis Karamazovs (Konstantinovskim ir dvīņubrālis Aleksandrs). Ļoņa Garais ir pārliecināts, ka tieši Vjaceslavs Konstantinovskis ar savām finansu u.c. iespējām atbrīvoja Arsēniju Jaceņuku no “karalienes mātes” Jūlijas Timošenko atkarības. “Pašreiz Vjačislavs Konstantinovskis ir Jaceņuka maciņš un tāpat viņš veic Jaceņukam vismelnāko un visnetīrāko darbu,” saka Leonīds Roitmans.

Leonīds Roitmans un Konstantinovskis

Leonīds Roitmans un Konstantinovskis

L.Roitmans: “Vjačeslavs Konstantinovskis bija mūsu noziedzīgā grupējuma dalībnieks kopš 1992.gada. … Es mūsu grupējumā nodarbojos ar drošības jautājumiem. Vjačeslavs Konstantinovskis mūsu grupā vadīja killeru brigādi, viņš atbildēja par slepkavībām.” Vjačeslavs Konstantinovskis bija Oļega Magadana vietnieks likvidāciju jautājumos. Pēc Roitmana teiktā Konstantinovskis jau sen ir ASV FIB redzeslokā, kā arī viņš ir saistīts ar Semjonu Magiļeviču no Solncevas kriminālā grupējuma. “Konstantinovskis kriminālajā pasaulē ir samērā spēcīga un ietekmīga figūra, ” apgalvo Roitmans.

Konstantinovskis vienmēr ir bijis “muskuļi”. Tādēļ viņš ir vajadzīgs Jaceņukam un tādēļ viņš ir bijis vajadzīgs visām valdībām. Ļoņa Garais sagatavoja vairāk kā 20 slepkavības, kuru tiešais izpildītājs bija Konstantinovskis. Jau pirmā Maidana laikā Konstantinovska rīcībā bija bruņots bandītu grupējums, kurš, bruņots ar degmaisījuma pudelēm, tika izvests ielās. Toreiz iztika bez grautiņiem. Konstantinovskis tad kļuva par prezidenta Juščenko draugu un viņa bagātība sāka ļoti strauji augt. No savas personiskās apsardzes Konstantinovskis izveidoja bataljonu “Kijeva-1” un pēc Slavjanskas pārņemšanas Konstantinovskis personiski ar savu kaujinieku vienību piedalījās tās “attīrīšanā”. Par Konstantinovska ievēlēšanu Ukrainas parlamentā Roitmans saka: “Tas ir tas pats, kā, ja ASV Senātā būtu ievēlēts Alkapone. Tas būtu tas pats. Visi Ukrainā zina, kas ir Vjačeslavs Konstantinovskis.”

Oļegs Osmakovs ar iesauku Magadans

Oļegs Osmakovs ar iesauku Magadans

Leonīds Roitmans: “Kā killers Konstantinovskis kļuva bagāts, nogalinot Oļegu Jurjeviču Osmakovu un nozogot grupējuma “obšaku” [kopējo kasi].” Osmakovs tika nogalināts Kijevā ar diviem šāvieniem galvā. “Viņš iesēdās mašīnā, kurā aizmugurējā sēdeklī sēdēja Vjačeslavs Konstantinovskis. Konstantinovskis iešāva Oļegam Jurjevičam divas reizes aiz auss. Viņa līķis tika aizvests uz vienu no mūsu zivju cehiem, tur tas tika sasaldēts, sazāģēts un noslēpts dažādās Kijevas apgabala meža vietās. (…)

Pēc tā mēs daudz par to esam runājuši un es esmu ierakstījis šīs sarunas. Šos ierakstus esmu gatavs izsniegt Krievijas izmeklēšanas iestādēm (jo Osmakovs bija Krievijas pilsonis).” Iespējams Osmakova slepkavības izmeklēšana novestu līdz bijušajam Ukrainas prezidentam Leonīdam Kučmam, jo tieši pēc viņa zvana Osmakovs devās savā pēdējā ceļojumā: “Viņš [Osmakovs] teica, ka viņam ir steidzami jāsatiekas ar Leonīdu Daniloviču Kučmu, kurš viņam bija pazvanījis uz telefonu.”

Bijušais Ukrainas prezidents Leonīds Kučma

Leonīds Kučma un Georgijs Gongadze

Leonīds Kučma un Georgijs Gongadze

Leonīds Roitmans: “Man ir daudz kas zināms par Leonīdu Kučmu. Leonīds Kučma bija viens no tiem, kurš deva piekrišanu Oļega Jurjeviča Osmakova ar iesauku Magadans novākšanai. … Leonīds Kučma pasūtīja tā paša Gongadzes slepkavību.”

Georgijs Gongadze ir žurnālists, kurš pirmais publiski pastāstīja par korupciju Ukrainas augstākajos valsts pārvaldes ešelonos. 2000.gadā viņš dīvainos apstākļos tika nolaupīts un nogalināts. Aizdomas uzreiz krita uz Kučmu un pa visu Ukrainu sākās protesti. Ātri vien viss noklusa.

Leonīds Roitmans: “Cik man ir zināms, Leonīds Kučma apstādināja pret sevi vērstu kriminālprocesu par 1 miljardu dolāru.” Pēc Roitmana domām tieši ar Gongadzes lietu ASV pārstāvji šantažēja Kučmu un tas izšķīra situāciju par labu Juščenko un Timošenko.

Vjačeslavs Ivaņkovs ar iesauku Japoņčiks

Vjačeslavs Ivaņkovs ar iesauku Japoņčiks

Leonīds Roitmans: “Kučma ir veicis vēl citu slepkavību pasūtīšanu. Tas ir cilvēks, kurš pasūta slepkavības.” Roitmans apgalvo, ka aiz Kučmas vienmēr ir stāvējuši ļoti autoratīvi un ietekmīgi kriminālo aprindu pārstāvji. Viens no tādiem bija  pašreiz nelaiķis Vjačeslavs Ivaņkovs ar iesauku Japoņčiks. Roitmans: “Viņam [Kučmam] no Vjačeslava Kiriloviča [Ivaņkova] bija nepieciešami visādi pakalpojumi. Vjačeslavs Kirilovičs tos izpildīja, protams, par naudu.”

Japoņčiks tika nogalināts 2009.gadā Maskavā. Ļoņa Garais apgalvo, ka slepkavu pēdas vedot uz Ukrainu.

Pjotrs Porašenko

Leonīds Roitmans: “Porašenko iesauka kriminālā pasaulē ir Porahs [pulveris] … Es sāktu šo stāstu [par Pjotru Porašenko] no paša sākuma, kad Aleksejs Porašenko – Vaļcmans, prezidenta Porašenko tēvs, tālajā 1985.gadā tika arestēts un iesēdināts cietumā. Viņu iesēdināja par zagšanu īpaši lielos apmēros, un acīmredzot ne visu konfiscēja. … Viņu arestēja un iesēdināja cietumā, kur viņš iepazinās ar daudziem krimināliem elementiem. … Kad 1990-ajos gados viņš iznāca, tad sāka radīt savu impēriju, kur iesaistīja savus dēlus – brāļus Porošenko. … Es zinu vienu no spēcīgākajiem kriminālajiem grupējumiem, kurš sadarbojās ar Porošenko. Šis grupējums arī ir no Odesas apgabala. Viņi strādāja 50 uz 50. Es domāju, ka viņi šādi turpina strādāt joprojām.”

Aleksejs Porašenko – Vaļcmans ar dēlu Pjotru, Mihaila Porašenko skulptūra, Pjotrs Porašenko un Georgijs Stajanovs

Aleksejs Porašenko – Vaļcmans ar dēlu Pjotru, Mihaila Porašenko skulptūra, Pjotrs Porašenko ar iesauku Porahs un Georgijs Stajanovs ar iesauku Stajans

Porošenko ģimenes “smadzenes” bija vecākais brālis Mihails Porošenko. Mihails Porašenko mīklainos apstākļos gāja bojā 1997.gadā, pēc oficiālās versijas autokatastrofā. Ļoņa Garais uzskata, ka Mihaila Porašenko bojāejas apstākļi ir meklējami Porošenko ģimenes iekšienē. Kriminālajās aprindās klīst runas, ka brāļi Porošenko nesadalīja “lielu kumosu” ģimenes biznesā. Roitmans: “Pjotrs Porošenko apskauda savu brāli Mihailu, bet pēc viņa nāves viņš uzbūvēja viņam kapliču.” Nākamais Ukrainas prezidents mīlēja savu brāli, bet viņa biznesa partneri ļoti mīlēja naudu.

Leonīds Roitmans: “Man ir zināms kurš, kā un kad apsprieda jautājumus ar Porašenko kungu. … Kad Pjotrs Porašenko ļoti cieši sadarbojās ar Georgiju Stajanovu, tad visi viņa brāļa aktīvi pārgāja Pjotra Parašenko īpašumā. Tātad var teikt, ka Pjotrs Porašenko bija pietiekami ieinteresēts sava brāļa bojāejā.”

Georgijs Stajanovs ar iesauku Stajans ir Odesas kriminālā grupējuma līderis. Pēc Roitmana teiktā ar viņu savus dēlus iepazīstināja Porašenko vecākais. Roitmans: “Ar Georgiju Stajanovu es personiski esmu labi pazīstams. Tas ir pietiekami asiņains kriminālais grupējums Odesas apgabalā uz kura rēķina ir simtiem slepkavību.” Līdz oranžajam Maidanam Stajanovs bija Ukrainas drošības dienesta SBU “izstrādē”, par ko ļoti labi zināja ukraiņu mafija Ņujorkā.

Leonīds Roitmans: “Man ir Porašenko tēva un paša Pjotra Porašenko saistības ar kriminālo pasauli pierādījumi. …Stajanova grupējums kontrolēja pietiekami nopietnus Ukrainas uzņēmumus. … SBU “jumtoja” viņa [Stajanova] slepkavības, viņš bija cieši saistīts ar Pjotru Porašenko. … Šajā mapē ir arī citi dokumenti par Stajanova kriminālo grupējumu, kā SBU atļāva viņiem slepkavot un piesedza viņus. Tas tāpat ir dokumentēts šai mapē. Principā viņiem Ukrainas teritorijā bija atļauts slepkavot.” Jautājums Roitmanam: “Vai Porošenko ir saistīts ar Konstantinovski vai nē?” Leonīds Roitmans: “Ir gluži otrādi, tie uz doto brīdi ir divi naidīgi grupējumi, kuri ir opozīcijā viens otram un cīnās par varu.”

Viktors Juščenko un Pjotrs Porašenko

Viktors Juščenko un Pjotrs Porašenko

Leonīds Roitmans: “Mēs kopā nodarbojāmies ar beznodokļu biznesu, atmuitojām mašīnas, atmuitojām citas patēriņa preces, kuras tika ievestas Ukrainā. Šajā kompānijā peļņa bija desmitiem un pat simtiem miljoni dolāru. Peļņa dalījās uz pusēm starp mums un tobrīdējajām Ukrainas valdības augstākajām amatpersonām.” Tajā laikā Ukrainas prezidents Viktors Juščenko, kurš ir arī Porašenko meitu krusttēvs, iecēla savu kumu par Ārlietu ministru. Starp Roitmana minētajiem “mēs” bija arī bijušais Dņepropetrovskas gubernators Igors Kolamoiskis.

Igors Kolamoiskis

Leonīds Roitmans: “Viņš ir pats galvenais un visalkatīgākais. Viņam uz šo brīdi ir vislielākā privātarmija. Tie nav bataljoni, bet gan bandītiski grupējumi, uz kuriem viņš tērē apmēram desmit miljonus mēnesī. … ” Igors Kolamoiskis ar iesauku Dņepropetrovskas Beņa ir viena no nopietnākajām Ukrainas politekonomiskajām figūrām. “Kolamoiskis nav vienkāršs biznesmenis, viņš ir krimināla autoritāte. Es domāju, ka Kolamoiskis ir bandīts, ar kuru labāk darīšanās neielaisties. Par Beņu kriminālās aprindās tiek runāts viens vienīgs negatīvs.”

Leonīds Roitmans: “Sāka viņš vienkārši ar sīktirgotājiem, ieveda kompjūterus un džinsas Dņepropetrovskā. Tur viņš iepazinās ar Pāvelu Ivanoviču Lazarenko.” Lazarenko bija Kolamoiska protežē vēl līdz tam, kad viņš kļuva par Ukrainas premjerministru un kļuva par Timošenko biznesa partneri. “Viņš [Lazarenko] bija Dņepropetrovskas apgabala īstais saimnieks un tas skaitījās ļoti kruti būt viņa biznespartnerim.”

Leonīds Roitmans: “Viņš [Kolamoiskis] izveidoja pirmo banku Ukrainā [Privatbank, darbojas arī Latvijā un pēdējā laikā paplašina savu darbību Latvijā], viņš pilnībā izmantoja Pāvela Ivanoviča resursus.” Pēc vairākiem gadiem šie resursi novedīs Pāvelu Ivanoviču līdz ASV cietumam, Jūliju Timošenko līdz Ukrainas cietumam, bet Igoru Kolamoiski līdz Ukrainas Forbs bagātāko cilvēku saraksta virsotnei. “Pāvels Ivanovičš Lazarenko jau tad tik tiešām bija iestidzis kriminālā, bija ļoti daudzu kriminālu struktūru partneris. … Pāvels Ivanovičš visur par saviem pakalpojumiem prasīja 50% un tas attiecās arī uz Kolamoiski, arī viņš viņam maksāja 50% no visu savu biznesu peļņas. Uz tādiem pat noteikumiem ar viņu strādāja Jūlija Timošenko.” Pēc Ļoņas Garā teiktā Kolamoiskis uzmeta Lazarenko, kad tas nokļuva ASV cietumā.

Leonīds Roitmans: “Viņš [Kolamoiskis] ļoti nesmuki ar viņu [Lazarenko] izrīkojās, kad tas iesēdās ASV cietumā, atņemot viņam visus aktīvus – gan lielos, gan arī, kas ir pats smieklīgākais, arī mazos aktīvus, ieskaitot arī visādas mazas bodītes. Viņš vienkārši pazemoja Pāvelu Ivanoviču.” Tagad Dņepropetrovskas apgabals lielā mērā ir kļuvis par Kolamoiska privātīpašumu.

Igors Kolamoiskis ar iesauku Dņepropetrovskas Beņa, Aleksandrs Narigašvili ar iesauku Nariks, kriminālā autoritāte ar iesauku Umka

Igors Kolamoiskis ar iesauku Dņepropetrovskas Beņa, Aleksandrs Narigašvili ar iesauku Nariks, kriminālā autoritāte ar iesauku Umka

Leonīds Roitmans: “Dņepropetrovskā bija tāds Narigašvili ar iesauku Nariks. Tas arī bija Kolamoiska “jumts”.” Aleksandrs Narigašvili = Aleksandrs Petrovskis = Nariks – Dņepropetrovskas “likumīgais zaglis”. “Likumīgais zaglis” ar iesauku Umka, kriminālās autoritātes Suhars, Bogdans, Slons – visnežēlīgākā Ukrainas kriminālā grupa jau toreiz pilnībā pakļāvās Beņam Kolamoiskim.

Leonīds Roitmans: “Es domāju, ka viņam [Kolamoiskim] sagādā prieku pazemot cilvēkus. Cik man ir zināms viņam patīk “uzmest” cilvēkus, pie tam īpaši nekaunīgā formā. Viņš pat izsauc cilvēku pie sevis kabinetā un pasaka, ka es Tev esmu parādā naudu, bet es to naudu Tev neatdošu. … Ar mūsu grupējumu viņš bija uzmanīgs, jo tobrīd mums bija pietiekami stingra reputācija. … Viņš pat vienreiz palūdza mums palīdzību, kad viņa paziņam Dņepropetrovskā nozaga dēlu. Es pats toreiz izbraucu uz Dņepropetrovsku. … Mēs viņam šo pakalpojumu izdarījām caur Ebreju kongresu.”

Leonīds Roitmans: “Bija tāds Akselrods, viņš bija Kolamoiska partneris. Viņš tika zvērīgi nogalināts ar diviem šāvieniem galvā. Tālāk bija viņam partneris Braginskis, kurš tika uzspridzināts un kuram sprādzienā norāva galvu. Tie bija viņa tuvākie partneri reidera sagrābšanas “biznesā”.”

Leonīds Roitmans: “Grigorijs Mihailovičš Surkis toreiz bija tuvā saziņā ar Leonīdu Davidoviču Kučmu un Kolamoiskis maksāja Surkisam samērā lielu naudu, lai caur Surkisu būtu tuvāk Leonīdam Davidovičam Kučmam. … Viena no pirmajām viņu pasūtījuma slepkavībām bija Jefima Ostrovska slepkavība, kurš tika nošauts ASV, Kvinsā. … Šīs slepkavības izpildītājs bija Vjačeslavs Konstantinovskis. “ Ostrovskis bija futbola kluba Kijevas Dinamo līdzīpašnieks, cits līdzīpašnieks bija Kolamoiskis.

Leonīds Roitmans: “Viņš [Kolamoiskis] pamanījās vienmēr tikt cauri sveikā. Viņš bija vairāku krimināllietu par pasūtījuma slepkavībām figurants, bet šīs krimināllietas kaut kur pazuda prokuratūras dzīlēs. … Kā tikko sākās eiromaidans, viņš saprata, ka var sagrābt daudz vairāk, ka var atņemt īpašumus citiem oligarhiem, tādiem kā Piņčuks, Rinats Ahmetovs. … Tandēmā Jaceņuks – Kolamoiskis, Kolamoiskis ir galvenais, jo Kolamoiskim uz šo brīdi ir sava privātarmija, bet Jaceņukam šādas armijas nav. Aiz Kolamoiska stāv bataljoni un tas dod viņam iespēju virzīties tur, kur viņš grib. “

Pjotrs Porašenko ar iesauku Porahs un Igors Kolamoiskis ar iesauku Beņa

Pjotrs Porašenko ar iesauku Porahs un Igors Kolamoiskis ar iesauku Beņa

Kolamoiska mašinērija strādāja nevainojami līdz uz Ukrnaftas kāpnēm Beņas intereses sadūrās ar Poraha interesēm. Šī divu zvērīgāko Ukrainas bandītu sadursme varēja beigties ar otras frontes atvēršanu, ja neiejauktos ASV vēstnieks, kurš personiskā sarunā paskaidroja Kolamoiskim, ka viņš, protams, ir malacis, bet Porašenko amerikāņiem tomēr ir dārgāks. Leonīds Roitmans: “Kolamoiskis pagāja soli atpakaļ, bet viņš noteikti nākotnē spers divus soļus uz priekšu un dos triecienu pa Pjotru Porašenko. Es par to nešaubos.”

Arsēns Avakovs

Leonīds Roitmans: “Beņa bija pret Avakova norīkošanu par Iekšlietu ministru. … Pietiekami daudz oligarhu bija pret Avakovu. … Avakovs atbruņo Kolamoiska privātās apsardzes firmas. Notiek cīņa starp privātām struktūrām un SBU. … Protams, viņš [Avakovs] pārstāv tos, kuri aiz viņa stāv. (…)

Arsēns Avakovs un jaunietis, kurš būdams nepilngadīgs, sniedza viņam seksuālus pakalpojumus

Arsēns Avakovs un jaunietis, kurš būdams nepilngadīgs, sniedza viņam seksuālus pakalpojumus

Avakovs ir ļoti cieši saistīts ar kriminālo pasauli vēl no Harkovas laikiem. Viņš ir iestidzis kriminālā, iestidzis pasūtījuma slepkavībās un sāka viņš vēl 1995. – 1996.gadā. … Arsēns Avakovs sāka ar to, ka viņš pasūtīja savu biznesa partneri, kurš tika nogalināts Harkovā. Tika ierosināta krimināllieta pret Arsēnu Avakovu, kuru viņš veiksmīgi notušēja.“ Avakovam ar krimināllietu palīdzēja toreizējais Ukrainas premjerministrs Pāvels Lazarenko. Viņš arī iepazīstināja Avakovu ar kriminālo autoritāti Aleksandru Miļčenko ar iesauku Jūrnieks. “Viņi [Avakovs un Miļčenko] cieši sadarbojās. Jūrnieks piedalījās virknē pasūtījuma slepkavību pēc Arsēna Avakova lūguma.”

Pēc tam, kad ar nāvīgu injekciju tiks nogalināts Jūrnieks un Pāvels Lazarenko nokļuva ASV cietumā, bez “jumta” palikušajam Avakovam sākās nepatikšanas. Viņa mahinācijām pievērsa uzmanību, viņš bēga uz ārzemēm un Itālijā Interpols  pat aizturēja Avakovu. Tomēr drīzumā viņš atkal nokļuva brīvībā.

Leonīds Roitmans: “Jūlija Timošenko, būdama Ukrainas premjerministre, piesedza Arsēnu Avakovu, nedeva virzību pret viņu vērstajām krimināllietām. … Avakovs ir pietiekami alkatīgs un pietiekami nežēlīgs cilvēks, kuram patīk izrēķināties ar cilvēkiem, kad viņš ir nokļuvis augšā. … Arsēnam Avakovam bija pietiekami nopietnas domstarpības ar Harkovas mēru Genādiju Hernstu un tagad es domāju viņš atriebjas Genādijam Hernstam [pret Hernstu tika vērsts neveiksmīgs slepkavības mēģinājums, ir ierosinātas krimināllietas]. … Es uzskatu, ka Avakovs arī tagad ir saistīts ar kontrabandu, ieroču un narkotiku trafiku. … Kriminālā pasaulē Avakovam nav nekādas autoritātes… Avakovs skaitās cilvēks ar netradicionālo orientāciju, tāpēc neko labu par viņu runāt nevar. “

Avakova homoseksuāli – pedofīlās tieksmes ir plaši zināmas. Ukrainas telekanālā tika parādīta jaunieša videoliecība, kurā viņš pastāsta kā caur internetu iepazinies ar Arsēnu Avakovu un sniedza viņam seksuālus pakalpojumus. Zīmīgi, ka jaunietis tobrīd bija nepilngadīgs. Pats Avakovs uz publiskoto materiālu atrunājās, ka vienkārši esot atradis labu masāžistu.

Vitālijs Kļičko

Leonīds Roitmans: “Es biju pazīstams ar Vitāliju Kļičko, es zinu ar ko viņš draudzējas, es zinu ar ko viņš sazinās, es zinu kā viņš izrīkojās ar saviem “vecākajiem” …. Viņš viņus nogalināja. … Kāda starpība kurš tieši to izdarīja, tas notika pēc viņa pasūtījuma. … Viņi [brāļi Kļičko] ir cieši saistīti ar kriminālu, viņi ir cieši saistīti ar Vjačeslavu Konstantinovski ar iesauku Brālis Karamazovs, viņi ir cieši saistīti ar citiem krimināliem elementiem – gan Ukrainas, gan starptautiska mēroga. (…)

Vitālijs Kļičko Ņujorkā 1996.gadā un Viktors Ribalka ar iesauku Zivtiņa

Vitālijs Kļičko Ņujorkā 1996.gadā un Viktors Ribalka ar iesauku Zivtiņa

Ar Vitāliju Kļičko es pirmo reizi iepazinos kaut kur 1994.gadā Kijevā. … Vitālijs Kļičko bija Viktora Ribalkas ar iesauku Zivtiņa kriminālā grupējuma dalībnieks, atradās Viktora Ribalkas tuvāko lokā. … Vitālijs Kļičko bija vienkārša “torpēda”, gāja kopā ar Viktoru Ribalku uz strelkām [bandītu tikšanās], piedalījās laupīšanas uzbrukumos, piedalījās bandītu “razborkās” [savstarpējo rēķinu kārtošana]. …Viņi [tādi kā Kļičko] bija tie, kuri [strelkās] stāvēja aiz Zivtiņas, viņi bija ar ieročiem un, ja kas, viņi tos ieročus arī pielietoja. ”

Attēlā arī Viktors Ribalka un Vitālijs Kļičko

Attēlā arī Viktors Ribalka un Vitālijs Kļičko

Zivtiņas bandā savējos nežēloja. Leonīds Roitmans: “Bija tāds Kostja Klibais, viņš tika spridzināts, noraujot abas kājas, viņš bija Zivtiņas grupējuma dalībnieks, viņš tika nošauts pie sevis vasarnīcā, kad bojā gāja arī viņa sieva – grūtniece. Ar šo slepkavību ir saistīts Vitālijs Kļičko.“

Viktora Ribalkas kriminālais grupējums sarunās ar slaveno Donu Kingu par brāļu Kļičko iespējamo pārdošanu

Viktora Ribalkas kriminālais grupējums sarunās ar slaveno Donu Kingu par brāļu Kļičko iespējamo pārdošanu

1997.gadā Ribalkam izdevās izdevīgi pārdot savus bokserus (brāļus Kļičko) uz Vāciju, ar noteikumu, ka viņiem ir jādalās ar savu atamanu. Roitmans: “Zivtiņa sāka pieprasīt vairāk naudas no Vitālija Kļičko. Es domāju, ka Vitālijs Kļičko likvidēja Zivtiņu.” 2005.gada maijā Ribalka tika nošauts ar automātu kalašņikov 300 metrus no Vitālija Kļičko mājām.

Nobeigumam

Ļoņa Garais par savu nokļūšanu cietumā un par bailēm no izrēķināšanās: “Mani apčakarēja tieši tāpat kā es savulaik divpadsmit gadu vecumā apčakarēju lohus. Tā es nokļuvu cietumā uz septiņiem gadiem. … Ja viņi varētu mani nogalināt, viņi to jau būtu izdarījuši. Es domāju, ka ASV viņiem to būs ļoti grūti izdarīt.” Jautāts vai aiz viņa kāds stāv no pasaules varenajiem, Roitmans atbild apstiprinoši.

Leonīds Roitmans: “Es ne mazākā mērā nešaubos, ka ASV Valsts departaments ir lietas kursā par to, kas patiesībā notiek Ukrainā. … Ukrainā ir ļoti grūti saraut saites ar kriminālo pasauli, jo tur tas viss (valsts un kriminālā pasaule) ir ļoti saaudzis cieši kopā. … Kamēr šie cilvēki atrodas pie varas, es neredzu kā tas viss [Ukrainas nelaimes] var tikt apstādināts.”

Avoti:

Informācijas aģentūra
/15.07.2015/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Krievija, UKRAINA, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Ukrainu pārvalda noziedznieki jeb par Ukrainas politikas netīrajām aizkulisēm

  1. Ivars saka:

    Leonīda Roitmana radiointervija

  2. Informatīvi, paldies. Vairāk par Ukrainu TV kanālā TVCI uz Sirius 5*E raidījumā ‘Pravo golosa’.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.