Vatikāna “ārlietu ministrs” aicina iet kopsolī ar Krieviju

arhibīskaps Pols Ričards Galahers

arhibīskaps Pols Ričards Galahers

“Krievijai ir būtiska loma starptautiskā arēnā, un es domāju, ka mums ir jāiet kopsolī, nevis atsevišķi, kopējā vēlmē uzlabot šodienas pasauli,” intervijā Turīnas avīzei “Stampa” paziņoja Vatikāna “ārlietu ministrs” (atbildīgais sekretārs par attiecībām ar valstīm), angļu arhibīskaps Pols Ričards Galahers. Intervijā viņš paziņoja, ka Krievija ir spējīga palīdzēt stabilizēt situāciju Vidusjūras reģionā.

pāvests Francisks un Vladimirs Putins

pāvests Francisks un Vladimirs Putins

“Kā zināms, Vladimira Putina oficiālās vizītes laikā Vatikānā 10.jūnijā [2015.gada] notika viņa saruna ar pāvestu Francisku. Saruna galvenokārt notika par konfliktu Ukrainā un situāciju Tuvajos Austrumos. Pāvests uzsvēra nepieciešamību pielikt lielas pūles, lai panāktu mieru Ukrainā un mieru nesošu risinājumu Tuvajos Austrumos, “ pastāstīja Galahers. Viņš tāpat pauda pārliecību, ka “Krievija spēj palīdzēt stabilizēt situāciju Vidusjūras reģionā līdzīgi kā tā veicināja nesenās vienošanās noslēgšanu Irānas kodolproblēmas sakarā”, un augstu novērtēja “potenciāli pozitīvo lomu”, kādu varētu dot vienošanās ar Irānu situācijas noregulēšanai Tuvajos Austrumos. Pēc arhibīskapa teiktā, Vatikāns apsveic vienošanos Irānas kodolproblēmas sakarā, jo uzskata, ka dialogs un vienošanās ir vienīgais ceļš kā panākt mieru.

Jāatgādina, ka Putins atzinīgi novērtēja vizīti Vatikānā, bet itāļu avīze Corriere della Sera ziņoja, ka ASV ir norūpējusies par Vatikāna attieksmi pret Putinu un Krieviju kopumā. Savukārt pasaules masu informācijas līdzekļos tika uzsvērts, ka Putina vizīti Itālijā var nosaukt par “diplomātisku uzvaru” un jau esošo starptautisko sakaru ar Itāliju un Vatikānu nostiprināšanu.

/04.08.2015/

Avoti:
http://www.vz.ru/news/2015/8/4/759446.html
http://oko-planet.su/politik/newsday/289095-glava-vatikanskoy-diplomatii-prizval-idti-v-nogu-s-rossiey.html
http://tass.ru/en/world/812465
http://vaticaninsider.lastampa.it/inchieste-ed-interviste/dettaglio-articolo/articolo/gallagher-francesco-francisco-francis-42625/

Informācijas aģentūra
/17.08.2015/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Krievija, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.