Objektīvi Latvijas interesēs ir, lai Krievija pastāvētu un lai tur būtu kaut kāda kārtība

00577_Ansis_IvansDELFI Ārzemju ziņu nodaļas redaktora Anša Īvāna intervija ar Informācijas aģentūras redaktoru (12.11.2015, e-pasta sarakstē).

Jautājums: Jūs norādat, ka blogu veido domubiedru grupa – cik jūs esat?   Ar ko pats nodarbojaties, cik daudz laika veltāt blogam?

Atbilde: Blogs pārsvarā ir viena cilvēka projekts, lai gan tādā vai citādā formā reizēm piepalīdz arī citi, un joprojām nav atmestas sākotnējās cerības kaut kad nezin kad izveidot saliedētu un veikt spējīgu domubiedru grupu. Blogam tiek veltīts brīvais laiks – reizēm viss, reizēm daudz, bet reizēm tikai mazliet, atkarībā no noskaņojuma, aktuālajiem materiāliem un situācijas. Materiāli tiek atlasīti pēc principa, kas interesē pašam, tas var būt interesants un pamācošs arī cietiem.

Jautājums: Vai ir daudzi, kas iesūta rakstus brīvprātīgi?  (atsaucoties uz blogā minēto, ka labprāt pieņemsiet)

Atbilde: Rakstus iesūta, nevar teikt, ka daudz, bet sūta. Ne viss tiek publicēts, bet tiek.

Jautājums: Jūs minat, ka antikrieviskums un antipadomisms ir latviešu degradācijas iemesls [https://infoagentura.wordpress.com/par-mums/ ]. Kā jūs to skaidrojat?  Tāpēc, ka pretējais ir pakļaušanās amerikāniskajai kārtībai?

Atbilde: Jā, antipadomisms un antikrieviskums ir latviešu degradācijas iemesls, jo tās ir desktrukcijas. Uz naidu un nepatiku nevar neko konstruktīvu uzcelt, pat ja tam ir kāds pamats ( bet, manuprāt, nav). Antipadomisma un antikrieviskuma rezultātā latviešiem viegli sastāstīja un turpina iestāstīt visādas muļķības, kam ir dramatiskas un pat traģiskas sekas. Nebūtu šī naida, tad Latvija plauktu un zeltu, bet diemžēl stulblatvieši guva un gūst virsroku un pašreizējā katastrofa nebūt nav tas sliktākais, līdz kam mūs tas var novest, vēl ir gana zemu, kur krist. Tāpēc arī rakstu un tulkoju, lai izdarītu, ko varu, un pēc iespējas to nepieļautu.

Un vēl, gan antipadomisms, gan antikrieviskums ir visprastākā nepateicība, spļaušana akā, no kuras dzer, un tā zara zāģēšana, uz kura sēdi. Latvijas iedzīvotāju vairums tādā vai citādā mērā joprojām turpina lietot Padomju laiku produktus un tai pat laikā lamā tos laikus. Nu nav labi tā un tas nevar palikt nesodīts, ko arī vērojam.

Kas attiecas uz amerikāņiem, tad viņi tikai izmanto (un pēc tam veicina) cilvēku stulbumu, arī Latvijā. Ja Latvijā ir daudz aprobežotu un stulbu antikrievu, tad kāpēc lai viņus neizmantot savu mērķu sasniegšanai, kas arī tiek darīts. Tiesa Latvijai tas neko labu nesola, ko arī redzam.

Jautājums: Sadaļā par propaganda [https://infoagentura.wordpress.com/par-propagandu/ ] Jūs norādāt, ka pašlaik Krievijā sastopama Andropova stila propaganda, kurā tiek melots. Bet tajā pašā laikā jūs skaidrojat, ka izmantojat pārsvarā krievu avotus – kā jūs izvairaties no melīgas informācijas? Vai izmantojat tikai noteiktus medijus, kuriem uzticaties?  Vai izmantojat Krievijas varas finansētos medijus?

Atbilde: Ne tā sapratāt. Andropovs saviem padotajiem prasīja, lai propagandā meli nebūtu vairāk par 15% un tas ir minēts mūsdienu amerikanizēto mēdiju kontekstā, kuri šai ziņā vispār ir zaudējuši jebkādu mēra sajūtu, kādēļ tos arī vairs nelietoju un citiem neiesaku. Avoti, kas pārsvarā tiek izmantoti, ir norādīti sadaļā “Saites” labajā malā (to starpā arī RTR), tos vismaz pagaidām nav nācies pieķert pārmērīgā tendenciozitātē, melos un amoralitātē.

Jautājums: Jūs rakstāt, ka, lai  glābtos no smagām sekām ir jāizstājas no NATO un jāpārtauc graut Krievija, cik sapratu, lai būtu kāds, kas spēj pretoties ASV dominancei pasaulē. Bet, vai tas nenozīmētu, ka Krievijas stiprināšanās, lai spētu pretoties, būtu bijušo PSRS teritoriju pakļaušana un ietekmes sfēras palielināšana?  Ko tas galu galā nozīmētu Latvijai?  

Atbilde: Nevis, lai glābtos no smagajām sekām, bet, lai nepieļautu vissmagāko seku iestāšanos. Var dažādi izturēties pret Krieviju, bet objektīvi Latvijas interesēs ir, lai Krievija pastāvētu un lai tur būtu kaut kāda kārtība. Šie ir vieni no Latvijas sabiedrības kaut cik ciešamas eksistences priekšnosacījumiem. Angloamerikāņiem un attiecīgi arī NATO ir pavisam citas intereses – lai Krievija tādā vai citādā veidā nepastāvētu. Pie tam, lai kā arī stulblatvieši nemēģinātu izkalpoties angloamerikāņiem, viņi kā bija tā arī paliks angloamerikāņu acīs kā “soviet” un “russian”, tikai provinciālāki un stulbāki par krieviem. Tāpēc no vienas puses angloamerikāņi pret latviešiem izturas un vienmēr izturēsies pēc būtības necienīgi (kā pret pastulbiem, upurējamiem bandiniekiem), bet no otras puses Latvijas teritorijai Krievijas iznīcināšanas gadījumā ir paredzēts bēdīgs liktenis, līdzīgi kā visām teritorijām, kuras angloamerikāņi pieskaita Krievijai (nekā personīga, tikai ģeopolitiskā konkurenta likvidēšana vienreiz un uz visiem laikiem). Un “nacionāļi” var nepārtraukti kliegt, ka viņi nav ”krievi”, un līst zemāk par zāli, bet Latvijas ciešo vēsturisko un mentālo saistību ar Krieviju nekādi par nebijušu nepadarīsi. Aprobežoti prāti to var nesaprast un pat noliegt, bet gudri cilvēki to saprot un ņem vērā. Un angloamerikāņu stratēģiju plāno gana gudri cilvēki.

Ja par NATO runā, tad pēc vairākiem iekarošanas kariem, dalība šajā organizācijā visa cita starpā ir arī amorāla un pilnīgā pretrunā arī “brīvības ideāliem”, aizsedzoties ar kuriem Latvijas PSR tika pārveidota par nu jau vairs neeksistējošo Latvijas Republiku. Tā ir zemiska liekulība klaigāt par okupāciju un pašiem piedalīties citu valstu iznīcināšanā un okupācijā. Par to arī pienākas sods, kas tiek saņemts un kurš pat jau tuvākajā nākotnē var būt ļoti smags un pat iznīcinošs.

Un vēl dalība NATO visa cita starpā ir arī aprobežotības un stulbības pazīme, jo gan no drošības viedokļa, gan no praktiskā viedokļa neitralitāte Latvijai būtu daudzkārt izdevīgāka. Praktiskums, lai paliek, bet drošība tas ir būtiski. Mums blakām ir Krievija, kuras iedzīvotāju vairākums un gandrīz visi militāristi NATO uzskata par savu ienaidnieku, kas, ja radīsies tāda iespēja, fiziski iznīcinās Krieviju. Nav būtiski vai tas tā patiešām ir (manuprāt, acīmredzams, ka tā tiešām ir), bet galvenais, ka Krievijā tā uzskata, attiecīgi iestājoties NATO Latvija pati pieskaitīja sevi Krievijas ienaidniekiem un atdeva savu teritoriju varbūtējai agresijai pret Krieviju. Tāpat Latvija, visdrīzāk savu amerikāņu “draugu” mudināta, nav pievienojusies līgumam par bruņoto spēku skaitlisko ierobežošanu, kas formāli NATO ļauj sakoncentrēt Latvijas teritorijā neierobežotu skaitu karavīru, ko Krievijā uzskata par gatavošanos iebrukumam. Līdz ar amerikāņu okupantu parādīšanos Latvijā šis process jau ir sācies uz ko Krievijas analītiķi jau vērš uzmanību.

Tālāk Latvijā var tikt izvietotas gan amerikāņu pretgaisa aizsardzības sistēma (kas var kalpot kodollīdzsvara izjaukšanai), gan uzbrūkoša tipa raķetes. Tas tieši apdraud Krieviju.

Līdz ar Lielvārdes lidlauka nodošanu amerikāņiem, pastāv iespēja, ka Latvijā izvieto arī kodolieročus (ej nu izkontrolē vai kārtējā atlidojusī NATO lidmašīna nav bruņota ar kodolbumbām), kas vislielākā mērā apdraud Latviju, jo līdz ar to Latvija kļūst par reālu draudu Krievijai, pa kuru noteiktos apstākļos var tik dots preventīvs trieciens, tai skaitā arī ar taktiskajiem kodolieročiem (būtu muļķīgi no Krievijas puses gaidīt, kad ASV sakoncentrēs savus spēkus ap Krievijas perimetru un pirmā izšauj, tāpēc noteiktu ASV darbību gadījumā, ko Krievijas militārais izlūkdienests gana labi fiksē, Krievija var negaidīt).

Visbeidzot, līdz ar iestāšanos NATO un amerikāņu okupantu parādīšanos, ASV Latvijā ir brīvi iespējams organizēt jebkāda veida provokācijas tālākajām globālajām “spēlītēm” pret Krieviju.

Latvijai tas viss var nozīmēt ļoti lielu postu vai pat pilnīgu iznīcināšanu. Jums to vajag? Jūs esat gatavi “ziemeļatlantiskās solidaritātes” dēļ, kas praktiski ir vergošana angloamerikāņu izvirtuļu interesēm, upurēt savu tautu un niecīgās tās valstiskuma atliekas?

Informācijas aģentūra
/20.12.2015/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reg.: Latvija, Veids: Analīze, versija, viedoklis. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

One Response to Objektīvi Latvijas interesēs ir, lai Krievija pastāvētu un lai tur būtu kaut kāda kārtība

  1. Atpakaļ ziņojums: Latvijas sabiedrību aizsargā pats Krievijas pastāvēšanas fakts | Informācijas aģentūra

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.