Filipīnu prezidents publiski nosauc ASV prezidentu par kucesdēlu

Rodrigo Duterte

Rodrigo Duterte

Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte nosauca ASV prezidentu Baraku Obamu par kucesdēlu un ieteica viņam nelīst ar savām notācijām citu valstu iekšējās lietās. Šādi viņš izteicās 2016.gada 5.septembra preses konferencē tieši pirms Austrumāzijas valstu samita Laosā. 30.08.2016 telekanāls CNN ziņoja, ka šajā samitā ir paredzēta Obamas un Dutertes pirmā tikšanās, bet Baraks Obama kritizēja Filipīnas varasiestāžu darbības cīņā ar narkotirdzniecību.

Uzrunājot Obamu, Filipīnu prezidents pateica: “Tev vajadzētu izrādīt cieņu. Nevajag mētāties ar paziņojumiem. Es Tevi, kucesdēl, nolādēšu samita laikā.”

2016.gada augusta sākumā Rodrigo Duterte par kucesdēlu un homoseksuālistu nosauca ASV vēstnieku Filipīnās Filipu Goldbergu, kurš jaucās Filipīnas iekšējās lietās.

Rodrigo Duterte kļuva par Filipīnu prezidentu 2016.gada martā. Viens no viņa galvenajiem pirmsvēlēšanu solījumiem bija ievērojami pastiprināt varasiestāžu cīņu ar narkobiznesu. Viņš izteicās, ka nogalinās narkotiku tirgotājus un metīs viņu līķus Manilas buhtā. Pēc ievēlēšanas viņš apsolīja Filipīnu pilsoņiem godalgas par narkodīleru nogalināšanu, kā arī paziņoja par apņemšanos atgriezt nāvessodu. Divtūkstošo gadu sākumā Duterte bija Davao pilsētas mērs un kļuva slavens ar savām nežēlīgajām metodēm cīņā ar kriminālu.

Avots:
https://lenta.ru/news/2016/09/05/duterte/

Informācijas aģentūra
/12.09.2016/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Notikumi, Reģ.: Āzija, Veids: Ziņa. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.