Krievu politologs: Alepo (Sīrijā) ir ielenkts nozīmīgs ASV un Lielbritānijas militārais kontingents

00641_alepo_katlsKrievu politologs un analītiskā centra vadītājs Sergejs Kurginjans savā jaunākajā (15.10.2016) analītiskā raidījumā „Spēles jēga” paziņoja, ka krasais pēdējā laika ģeopolitiskā saspīlējuma saasinājums ir saistīts ar to, ka Sīrijas armijas spēki Alepo pilsētā ir ielenkuši lielu daudzumu maskētu ASV un Lielbritānijas karavīru, kuri karo pret Sīrijas valdību teroristu pusē.

No vienas puses Kuginjans uzsvēra, ka šis paziņojums ir tikai viņa analītiskais viedoklis, kurš balstoties tikai abu pušu publisko paziņojumu analīzē. No otras puses pats fakts, ka tik autoratīvs speciālists nāk šādā veidā klajā ar tādu paziņojumu kā minimums liecina, ka tā autors ir pilnīgi pārliecināts par sava apgalvojuma pareizību. Un patiešām, šis apstāklis tiešām izskaidro kādēļ amerikāņi, kuri ir vienaldzīgi pret svešiem zaudējumiem, tā pēkšņi tik stipri un tieši tagad sāka pārdzīvot par „sīriešu bērnu” likteni, ka ir gatavi tādēļ sākt tiešu un atklātu karu.

Pēc Kurginjana teiktā Alepo „katls” ir stiprs, attiecīgi izrauties ar kaujām no tā nav iespējams. Un, lai gan eksistē speciāli izveidoti koridori, pa kuriem visi karotāji var pamest pilsētu, šī iespēja anglo-amerikāņus neapmierina, jo viņu vidū ir pārāk lieli zaudējumi (nepietiek tikai vēl dzīvi palikušajam kontingentam pamest pilsētu, bet ir jāsavāc arī daudzskaitliskie kritušie, kas visa cita starpā ir arī kā tiešas ārvalstu militārās intervences Sīrijā pierādījums).

Ko tas nozīmē? Pirmkārt to, ka ASV un Lielbritānija ne tikai atbalstīja un apbruņoja teroristus karā pret Sīrijas valdību (kas jau ir pietiekami plaši zināms fakts), bet arī veica nozīmīga mēroga tiešas maskētas militāras aktivitātes. Tas arī nozīmē, ka Sīrijas armija, Irāna un Krievija Sīrijā karo ne tikai ar teroristiem, bet arī ar nozīmīgu ASV un Lielbritānijas militāro kontingentu. Visbeidzot tas nozīmē, ka anglo-amerikāņi ir „bez piecām minūtēm” nopietna militāra zaudējuma priekšvakarā, kurš jau tiek salīdzināts ar nacistu Vācijas militāro katastrofu Staļingradā. Protams, tiešas paralēles te nav velkamas, tomēr apstāklis, ka Rietumvalstis papildus nopietnām un visiem acīmredzamām neveiksmēm ideoloģiskajā un politiskajā sfērā, sāk ciest arī būtiskus militārus zaudējumus, liecina par ievērojamu anglo-amerikāņu spēka un veiktspējas zudumu. No vienas puses tas priecē, bet no otras puses pasaulei un vispirmām kārtām anglo-sakšu sabiedrotajiem tas tuvākajā perspektīvā neko labu nesola.

Avots:
http://eot.su/node/22036

Informācijas aģentūra
/16.10.2016/

Šis ieraksts tika publicēts Kat.: Politika, Reģ.: Tuvie Austrumi, Veids: Analīze, versija, viedoklis, W: SERGEJS KURGINJANS. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s