Hilarija Klintone – ASV katastrofas pierādījums

00643_klintone_1479614618Pēdējā The Times numurā ir publicēts Hilarijas Klintones raksts “Kādēļ Amerika ir izredzēta.” (http://time.com/4521509/2016-election-clinton-exceptionalism/ ) Atbildi uz virsraksta jautājumu Klintone dod jau apakšvirsrakstā: “Amerika ir neaizstājama un izredzēta dēļ mūsu vērtībām”.

Principā visas valstis un pat bezvalstiskas tautas ir neaizstājamas un unikālas dēļ savām vērtībām [angļu vārds “exceptional” konkrētās lietošanas nozīmē ir tulkojams vienlaicīgi gan kā “unikāls”, gan kā “izredzēts”]. Un tikai tādas salīdzinoši jaunas tautas kā amerikāņi neapzinās šo vienkāršo patiesību. Visi bērnībā bija egoisti. Acīmredzot tā ir daļa no jauna organisma tapšanas programmas. Tas attiecas arī uz tautām.

Tāpat varētu konstatēt, ka šis ir priekšvēlēšanu raksts, kam ar noteiktu lozungu palīdzību ir jāpalīdz Hilarijai iegūt vēl pāris procentu balsu uz marginālā elektorāta rēķina, kurš visās pasaules valstīs lepojas ar savu piederību “izredzētai” valstij un tautai, un ar to beigt apspriest šo jautājumu.

Ne no literārā, ne no propogandiskā, ne no politiskā (tai skaitā ne no ASV starptautiskās politikas pozicionēšanas) skatu punkta Hilarijas rakstā nav nekā jauna. Visā viņa ir otrreizēja. Pat izredzētības lozungs, kurš pamato ideju par ASV iejaukšanos ne savās darīšanās pa visu pasauli, ir aizgūts [kā minimums] no Obamas.

Hegemons zaudē autoritāti

Tomēr šo materiālu ir vērts izanalizēt. Pirmkārt, to publicēja ASV prezidenta amata kandidāte, par kuru ir gatavi balsot apmēram puse amerikāņu vēlētāju. Klintone joprojām tiek uzskatīta par vēlēšanu favorītu. Pat ja pēdējās nedēļās Trampam izdosies uzvarēt, viņas nostājai ASV ir nopietns atbalsts un ar to būs jārēķinās.

Otrkārt, šis samērā īsais raksts dod skaidru un caurspīdīgu atbildi uz jautājumu – kādēļ ASV zaudēja globālā cīņā? Un ne tikai vienkārši zaudēja, bet gan zaudēja zibenīgi (no vēsturiskā laika mēroga raugoties) un no ideālām pozīcijām.

Vēl 1990-ajos gados Vašingtona ne tikai bija pasaules hegemons, bet ASV lielākās daļas cilvēces acīs bija neapšaubāma autoritāte. Un ne tikai politiķu vidū, bet arī starp tautām. Tieši šī autoritāte, uzticība un cilvēku gatavība sekot amerikāņu receptēm bija ASV spēka pamats.

Tas nav amerikāņu know-how. Jebkura impērija tika būvēta izmantojot politiskās sistēmas autoritāti, tās kultūras pievilcību un vispārēju uzticību impērijas realizētajai politikai. Tiklīdz autoritāte, uzticība un pievilcība pazūd, nekādas armijas nespēj vairs paglābt impēriju sākumā no hegemona statusa zaudēšanas tās ietekmes sfērās, bet pēc tam arī no sabrukuma.

Armiju nav iespējams visur izvietot un vietējās pretošanās kustības prata izkaut atsevišķus garnizonus un pat okupāciju korpusus vēl ilgi pirms mūsu ēras sākuma. Nostiprināties impērijām izdevās tikai tur, kur vietējie iedzīvotāji redzēja impērijas likumdošanā aizstāvību no nacionālo elišu patvaļas.

Trešās tūkstošgades sākumā ASV līdz galam savā starptautiskajā politikā uzsvaru sāka likt uz spēku. Un kopš tā brīža amerikāņu autoritāte sāka iet pa pieskari. Vašingtonu pasaules tautas vairs neuzskatīja par savu aizstāvi no vietējām korumpētajām elitēm. Pat vairāk, amerikāņi lika uzsvaru uz korumpētajiem vietējiem kompradoriem, kuri, būdami amerikāņu aizsardzībā un dēļ nesodāmības apziņas, laupīja visus pēc maksimuma cik vien spēja [Latvija ar tās atlantistu un eirofīlu nodevējiem pārpildīto politisko vidi un valsts pārvaldi ir viens no daudzajiem piemēriem; drausmīgi labs piemērs te ir arī prominentie Latvijas homoseksuālisti – pedofīli, kurus pēc pieķeršanas kā minimums caur Streipu palīdzēja no soda izpestīt arī amerikāņu specdienesti].

Ja nav autoritātes, tad nav impērijas likumdošanas aizsardzības un pilnā mērā izpaužas impērijas vietvalža (ASV vēstnieka) sankcionēta laupīšana. Tad agri vai vēlu tam rodas pretestība, kas izvirza jaunus politiķus. Kādu no tiem ASV uzspēj nogalināt vai gāzt. Bet priekš kāda vienkārši spēciņu [un prātiņa] nepietiek. Pēc jau ļoti īsa laika (jau uz 2008.gadu) Vašingtonā ievēro, ka viņu resursi (tai skaitā militārie) ir pārslogoti, bet dumpju pret impērijas kundzību, uz kuriem ir jāreaģē, kļūst arvien vairāk un vairāk.

Jāpārtrauc agresija

Un tad Amerikā pie varas nokļuva Obama ar savu koncepciju, kura ir ļoti līdzīga šodienas Trampa koncepcijai. Viņš uzstāja, ka ASV ir jāpārtrauc sava agresīvā ārpolitika, ka Amerikai ir jāsamazina sava militārā klātbūtne ārvalstīs, jo tas ir pārāk dārgi un sevi neattaisno. ASV ir jākoncentrējas uz savu ievērojami iedragāto finansu – ekonomisko sistēmu un uz starptautiskās autoritātes restaurāciju. Un tikai pēc tam, pēc drošas “aizmugures” radīšanas, var atgriezties pie idejām par amerikāņu hegemoniju un amerikāņu vērtību izplatību.

Tomēr lielai daļai Obamas komandas bija līdzīgi ieskati kā Hilarijai Klintonei. Šis amerikāņu elites grupējums uzskatīja, ka ASV nevar sev atļauties atkāpties un ļaut apšaubīt savas tiesības uz vispasaules kundzību. Nenoliedzot iekšējo problēmu esamību, šie cilvēki piedāvāja risināt tās uz pārējās (ārējās) pasaules iznīcināšanas rēķina [tā kā resursi visam vairs nepietiek, bet tie ir kritiski nepieciešami, tad no noteiktiem impērijas reģioniem tie tiek pilnībā izsūknēti, bet pati teritorija, lai to nevarētu izmantot pretinieks, tiek pilnīgi izpostīta, pielietojot “izdedzinātās zemes” taktiku].

Faktiski tā bija klejotājcilšu ordu pieeja. Ja resursu nepietiek, bet tie ir nepieciešami, tad kādu ir jāaplaupa. Tikai šoreiz par laupīšanas objektu jākļūst nevis atsevišķai pilsētai un ne pat atsevišķām valstīm, bet gan visai pārējai pasaulei [tai skaitā arī t.s. “sabiedrotajiem”].

Obamas valdīšanas sākumā Klintones pozīcijai bija tiesības pastāvēt, jo ASV resursi un iespējas šķita bezgalīgas, bet organizētas pretestības starptautiskajā arēnā nebija. Tad vēl [prasti un netālredzīgi ļautiņi] varēja cerēt tikt galā ar atsevišķiem nemierniekiem (tai skaitā arī Krieviju) un līdz nāvei iebiedēt pārējos.

Šodien situācija ir kardināli pavisam cita. ASV resursu bāze ir izsīkusi. Amerikāņi jau ir atdevuši Ķīnai pasaules pirmās ekonomikas pozīciju. Amerikāņi var cik grib plātīties ar savas armijas varenību, bet tā Sīrijā neuzdrošinājās uzsākt tiešu un atklātu konfrontāciju ar visai ierobežoto Krievijas militāro kontingentu. Tuvākie amerikāņu sabiedrotie no Eiropas Savienības jau gatavo atkāpšanās ceļus prom no Vašingtonas, bet visa pārējā pasaule (Āzija, Āfrika un Latīņamerika) neslēpj savu naidu pret vakardienas līderi un cerības uz tā drīzu krišanu, lai varētu atriebties par izciestajiem pazemojumiem.

Ko savā rakstā piedāvā Klintone

Puse no Klintones raksta ir veltīta amerikāņu armijas unikālajai varenībai ar prasību nācijai “atbalstīt cilvēkus formastērpā”. Tam seko rindkopa par amerikāņu vērtībām: etnisko un reliģisko minoritāšu, sieviešu, homoseksuālistu (LGBT) un invalīdu tiesībām.

Ja atsijājam visu liekvārdības “ūdeni”, tad Klintone piedāvā nodrošināt amerikāņu līderību piespiedu kārtā (izmantojot ASV armijas “durkļus”) uzspiežot “pozitīvo diskrimināciju” par labu konkrētas valsts citetniskajiem elementiem (kā rāda Eiropas pieredze, tas tiek darīts pietiekami ekstrēmistiskām metodēm), reliģiskajiem sektantiem un citām novirzēm no normas (tai skaitā arī seksuālajām deviācijām).

Tāda rīcības programma varēja vēl būt desmit gadus atpakaļ, bet kopš tā laika, pateicoties Obamas vājumam, Klintones komandai tika dota iespēja paeksperimentēt ar starptautisko sabiedrību. Tā rezultātā visiem kļuva sliktāk un ASV – vissliktāk no visiem. Pie tam desmit gadu laikā pasaule izmainījās un Vašingtonas iespējas samazinājās un tagad pat ar militāra spēka palīdzību Vašingtonai grūti būs panākt kāda pakļaušanos, jo nu jau visai pasaulei ir acīmredzams, ka ir spēks, kurš ir gatavs pretoties vardarbīgai amerikāņu vērtību izplatībai. Kopumā īsais un juceklīgais Klintones ārpolitikas programmas uzmetums ir pat ne ASV norieta, bet gan ASV katastrofas programma.

Rostislavs Iščenko, ukraiņu politologs, Sistēmiskās analīzes un prognozēšanas centra prezidents
/21.10.2016/

Avots:
https://cont.ws/post/406329

Informācijas aģentūra
/25.10.2016/

Šis ieraksts tika publicēts Homoseksuālisms, pedofīlija, Kat.: Politika, Reģ.: Anglosaksija, Veids: Analīze, versija, viedoklis, W: ROSTISLAVS IŠČENKO. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Hilarija Klintone – ASV katastrofas pierādījums

 1. esse saka:

  Saistībā ar “kādēļ ASV zaudēja globālā cīņā?” – jānoskaidro, par ko īsti ir jautājums un vai tas pareizi (metodoloģiskā, konceptuālā līmenī) uzstādīts (bet ja nē, tad arī atbilde nebūs pareiza no praktiskās izmantošanas viedokļa).
  Ģeopolitiskā cīņa pastāv, jā, kā dažādu reģionālo elišu, klanu un korporāciju konkurence (subjektīvs process tajos vai citos objektīvos apstākļos) par varu un ietekmi tajos vai citos reģionos. Bet globālā cīņa, stingri terminoloģiski, ir kaut kas vairāk. Vēsturiskais globālais process ir objektīvs process – ražošanas līdzekļu apvienošanas process (to var saukt arī par globālo darba apvienošanas procesu). Globālo vēsturisko procesu pārvalda globālais prediktors konceptuālā bezstruktūras līmenī, informatīvi. (Par objektīvu process kļūst tikai attiecībā uz visu biosfēru, visas dabas un universa likumsakarību kontekstā, nevis kaut kādās teorijās.)
  Klintone pārstāv t.s. valstiskās elites, viņu virza un manipulē tie klani, kuri iestājas par asv dolāra hegemonijas uzturēšanu visā pasaulē par jebkuriem līdzekļiem. Tā ir katastrofa, protams, kā viss, kas tiek darīts kaut kādu šauru interešu (šajā gadījumā – starptautisko finanšu korporāciju) vārdā par jebkuriem līdzekļiem (kas vienmēr nozīmē karu, iznīcību un sabrukumu). Bet aiz Trampa stāv globālās elites pārstāvji asv, un no šīs pozīcijas raugoties, objektīvi nepieciešams patēriņa samazinājums asv un citās rietumu valstīs, multipolāra globālu reģionu pārvalde, pasaules ekonomikas sadale 5-6 valūtu zonās. Tāpēc Trampu sauc par “izolacionistu”, arī par reālistu (reālās ekonomikas sapratēju un virzītāju).
  Objektīvi globālajā “cīņā” ir tas, ka visa pasaule stāv neatgriezeniskas ekoloģiskas, politiskas, humanitāri demogrāfiskas katastrofas priekšā. Tāpēc globālais prediktors atbalsta tās elites, kuru politiskā un ekonomiskā darbība objektīvi ierobežo, samazina šos objektīvos globālās pastāvēšanas riskus (nevis tāpēc kā globālais prediktors “mīlētu” krieviju un citus līdzīgus spēkus, bet tāpēc ka citas planētas gluži vienkārši nav). Kamēr globālajam prediktoram bija nepieciešams samazināt sistēmiskā antikapitālisma (psrs) ietekmi pasaulē, tikmēr tas atbalstīja un izmantoja šim mērķim asv, t.i., uzkonstruēja globālo finanšu parazītismu uz tās valstiskuma (kurš tāpēc pastāv tikai nomināli, par ko jau sen runā lindons larušs un daudzi citi, kuru pozīcija gan netiek plaši un emocionāli iespaidīgi atspoguļota finanšu korporāciju pārvaldītajos mēdijos).
  Katram, kurš vēlas domāt un runāt par tagadējo divu asv prezidenta kandidātu priekšvēlēšanu sacensību, pašam priekš sevis jānoskaidro, vai un cik lielā mērā viņš pats saprot to, ko nozīmē OBJEKTĪVS un kas viņam ir REALITĀTE.
  Šī un daudzas citas publikācijas diezgan spilgti un precīzi raksturo pašreizējo “demokrātu” kandidāti kā pilnīgi virtuālu personību, informatīvu konstrukciju, izkrāsotu un piepūstu lelli, – tāpēc ka to radījuši un uztur virsvalstiskie starptautiskie finanšu korporāciju klani, kuru eksistence pati par sevi ir pilnībā virtuāla (tas ir milzīgs realitātes mīnuss, caurums, tukšums, kuru uztur tikai ticība, kalpošanas stereotipi mūsu psihē, verdzības laiku kultūras tradīcija notikumu uztverē un novērtēšanā, bailes no nezināmā un objektīvo pārvaldes likumu nezināšana).
  Attiecībā uz pārvaldi spēkā ir tāds likums, ka, pirmkārt, pārvaldīt var tikai objektīvus, reālus procesus; otrkārt, katrs no mums pārvalda tajā mērā, kādā adekvāti saprot tos, savukārt, pats tiek pārvaldīts no tos spēku puses, kuri saprot augstākā līmenī; treškārt, katrs var celt un uzlabot savu pārvaldes kvalitāti uz sirdsapziņas pamata – risinot jautājumus par taisnīgumu objektīvā visas biosfēras mērogā un pamazām atgūstot savu brīvo gribu (pašpārvaldes, pašorganizēšanās spēju).

 2. Laura saka:

  Erela Knīva
  Vnk jāapzinās cilvēka sūtība še uz Zemes.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.